Neinvazivní prenatální testování (NIPT) hrazené pojišťovnou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.18 08:59
NIPT hrazené pojištovnou (při indikaci)?

Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda jste některá měla dělaný NIPT na pojištovnu? Pokud ano, v jaké indikaci? Mě vyšel hraniční 1. screening (T21 1:457 a PAPP-A pod 0,4 MoM). UTZ bylo ok. Kvůli PAPP-A jsem byla odeslaná na genetiku, kde mi nabídli hrazená invazivní vyšetření, nebo ať si zaplatím 15 000,– za test z krve. Možnost doplnění o integrovaný test mi zamítli, že už se to nedělá. Myslíte, že bych někde jinde měla nárok na hrazené NIPT? Dělali vám to někde? Nebo musím čekat na UTZ ve 22. týdnu? Děkuji a omlouvám se za anonymitu :oops:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

jankajj
Závislačka 2788 příspěvků 20.02.18 09:07

Šla bych do toho neinvazivního testu z krve, u nás stojí 9600 Kč (Olomouc).
Nebo to riskla bez a věřila, že jsi v pořádku, podle mě tvoje výsledky tak šílené nejsou.
pojišťovnou to hrazené nemá nikdo, od toho jsou ty invazivní testy/nepříjemné, ale levnější a jednoznačné/.

Uživatel je onlineveria
Generální žvanilka 23068 příspěvků 1 inzerát 20.02.18 09:19

NIPT ti asi nikdo nezaplatí, když je možnost plodovky. Ale můžeš zkusit zavolat na svoji pojišťovnu, ale pochybuju. takže buď si ho zaplatit nebo jít na plodovku no. Nebo to nechat tak a doufat ze je vše Ok.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 1970 příspěvků 20.02.18 10:38

Já jsem měla dvakrát cell free DNA test hrazený pojišťovnou, poprvé při riziku Down 1:236, potvrdilo se. V následujícím těhotenství byl screening v pořádku, ale nabídli mi ten test znovu, tak jsem šla. Ale já jsem na screeningu byla na pracovišti, které nějakým způsobem spolupracuje s Gennetem, myslím si, že tam asi zrovna probíhala nějaká studie a potřebovali nabírat vzorky. Moje doktorka se hodně divila, že mi to podruhé pojišťovna zaplatila.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.18 11:43

NIPT na pojišťovnu jsem měla v ČB - věk 35let, po IVF a podezření na Down v rodině (bez medicínských důkazů, pouze podle fotky 60let staré, kterou ani nechtěli vidět)

našechobotnice
Povídálka 26 příspěvků 1 inzerát 25.02.18 14:22

Ahoj, já měla teď NIPT hrazené pojišťovnou. Vyšly mi hraniční hodnoty na DS při námi hrazeném prvotrimestriálním screeningu. Věk letos 42, páté dítě. Genetička nám to říkala už dopředu při pohovoru, co se může stát a jak se bude dál po odběru postupovat. Byli jsme na Genetice v Plzni. Normálně tu NIPT stojí 12 500 Kč. Naštěstí jsou výsledky v pořádku a mimi je zdravé.

Katina1982
Nováček 7 příspěvků 08.03.18 16:41

Holky..a já jak dlouho jste měly výsledky? dekuji

dana.dv
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 08.03.18 18:19

Odber v UT, dalsi tyden v PA mi volali vysledky a za par dni prisly postou.

Dzejn111
Kecalka 173 příspěvků 08.03.18 18:40

Já měla pravděpodobnost Downa po integrovaném screeningu 1:180, byla jsem v gennetu a dělali mi jejich cfDNA test zdarma. Výsledky přesně za týden, negativní.

našechobotnice
Povídálka 26 příspěvků 1 inzerát 08.03.18 18:43

Výsledky jsem měla za 14 dní. Nejprve telefonicky a poté poštou.

Katina1982
Nováček 7 příspěvků 09.03.18 13:27

Děkuji. Taky na ne čekám. Když mi volali z Plzně, tak říkali, ze budou za 10 dní…a na odborech mi říkali 3 týdny. Je to dlouhé… :roll:

Perlmer
Povídálka 25 příspěvků 27.03.18 19:20

Mně taky vyšel hraniční výsledek screeningu. Dnes mi genetička z Genetu řekla, že dřív by mě poslali na plodovou vodu, ale v současné době nejdřív provedou NIPT, hrazených pojišťovnou… na ty tři nejhorší syndromy… o výsledek si mám zavolat za 14 dní

Katina1982
Nováček 7 příspěvků 27.03.18 20:51

Aha…mně říkali, ze zavolaji…a trvalo to přesně 14 dní. Už jsem byla nervózní.

Perlmer
Povídálka 25 příspěvků 27.03.18 21:02

@Katina1982 a dopadly dobře? Jaké jste měla riziko?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.18 21:06

Tento test mi dělali v Olomouci aby zjistili zda má mimco jeden konkretni rizikový antigen. Jinak by museli odebrat krev přímo z pupečníku. Hradila jej pojišťovna, ptz mi druhé dítě vlivem protilátek proti tomu antigenu zemřelo krátce po porodu. Výsledek byl za 3 týdny

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Bohuš Matuš svedl dítě. Neuvěříte, kolik je jeho nové partnerce!

Právo na lásku má sice každý, tohle je ale již na hraně zákona. Zpěvák Bohuš... číst dále >

Výhrůžný vzkaz gangů ze Švédska: Máte nás za zvířata, budeme se tak chovat!

V noci na úterý se řada švédských měst proměnila téměř ve válečnou zónu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama