NIPT- Neinvazivní prenetální testování

5
1.10.21 11:03

NIPT- Neinvazivní prenetální testování

Přeji hezký den dámy,
včera jsem byla na 1.screeningu na FN Olomouc…dle UTZ naprosto vše v pořádku, ale potom když se sečetli výsledky tak mi to hodilo riziko Down. syndromu 1:162.
Popletli mi termín a byla jsem včera 14+1 což mi přijde dost na prvotrimestrální vyšetření…
Tak mě okamžitě napsali za 14 dní na odběr plodové vody. S tím jsem souhlasila…ale potom mě celý den a noc hlodala myšlenka 1-2 procentního riziko potratu při této metodě.
Tak jsem se rozhodla dnes s manželem pro neinvazivní prenetální testování(NIPT)G-centrum olomouc… sice to stojí kolem 10 000,–, ale nám za to zdravé miminko stojí a vím, že kvůli této metodě nehrozí riziko potratu a výsledek budu mít do 7 dnů.
jsme objednaní na pondělí 4.10.
Snažím se myslet pozitivně a věřím, že to byl zase falešně pozitivní výsledek u jako většiny maminek, které nakonec měli vše v pořádku…prý ty krevní testy pořád hážou špatný výsledky…
Objednala jsem se sama za sebe ne na doporučení lékaře,,,tudíž asi ani nepotřebuji doporučení od lékaře,,,stačí když si přinesu kartičku pojištěnce a těhu průkaz že?
Děkuji za odpověď a přeji krásný den… :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1.10.21 11:51

V G-Centru jsem s tím samým problémem byla 2 týdny zpátky. Vezmeš si s sebou kartičku pojištěnce, zprávu ze screeningu (tu nezapomeň, vyplňují z toho k tomu Trisomy testu údaje) a jestli máš, tak těhotenskou průkazku. A neboj, jsou tam skvělí. Platila jsem si ten Trisomy test+ a doktorka volala výsledky už po týdnu, hned co jí přišly do mailu, poštou mi dorazily až dnes. A hlavně - poté, co mě totálně rozhodili ve FN Ol, tak jak se dívala na výsledky, rovnou mě uklidňovala, že podle nich to vypadá, že bude vše v pořádku. A měla pravdu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat