Nitky krve nebo mrkev ve stolici miminka

Anonymní
23.7.21 12:03

Nitky krve nebo mrkev ve stolici miminka

Maminečky. Pomalu začínáme s chlapečkem příkrmy, je nám 5 měsíců. Dnes jsem se zděsila, když jsem uviděla jeho stolici. Předevčírem měl mrkvicku. Včera krásná kašovitá stolice hezky barvy po mrkvicce. Dnes již řidší žlutá, jako vždy, ale byly tam takové pidi tečky, nebo pidi vlakynka hodně světle červené něbo naoranžovele barvy. Teď otázka, zda to mohla být spíš krev, nebo to pricitat ještě mrkvi? Nedávno jsme řešili problémy se stolici, kde byly opravdu nitky krve, ale ty byly barvově podstatně tmavší červené než toto. Ach jo, snad to tu není znovu. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
704
23.7.21 12:24

Takhle těžko říct :nevim: zkus mrkev vynechat jestli to tam ještě bude nebo ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 12:26

@Jaaanča Včera už ji právě neměl, proto si říkám, že je to divný :(

• Citovat
  • Nahlásit
704
23.7.21 12:31
@Anonymní píše:
@Jaaanča Včera už ji právě neměl, proto si říkám, že je to divný :(

Počkala bych do zítra. A kvůli čemu jste měli tu krev předtím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 13:01

@Jaaanča To si právě nejsem sto pro jistá. Přes měsíc jsem měla vysazeno mléčné a změna žádná. Pozorovala jsem zhoršení po kuřecím mase a bramborach. Když jsem nekonzumovala tyto jídla, bylo to OK. Je fakt, že jsem před pár dny zkusila kureci, to neprošlo. Tak, že by to bylo ještě doznivani? Ale jak říkám, barvove to bylo vždy jiné ty nitky než dnes ty tecicky.

• Citovat
  • Nahlásit
124
23.7.21 16:49
@Anonymní píše:
@Jaaanča To si právě nejsem sto pro jistá. Přes měsíc jsem měla vysazeno mléčné a změna žádná. Pozorovala jsem zhoršení po kuřecím mase a bramborach. Když jsem nekonzumovala tyto jídla, bylo to OK. Je fakt, že jsem před pár dny zkusila kureci, to neprošlo. Tak, že by to bylo ještě doznivani? Ale jak říkám, barvove to bylo vždy jiné ty nitky než dnes ty tecicky.

Pokud vadí kuřecí, tak nejspíš bude vadit i vejce. Zkusila bych vysadit a uvidíš. A pokud vadí brambory, mohou vadit i jiné škroby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
23.7.21 16:54

Jo a tečky ve stolici bývají po banánu (když ho sní dítě). Neměl teď někdy banán v příkrmu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 17:05

@Quidity Děkuji o tom vajíčku vím. Zkouším bez nich. No, teď jsem malého prevlekala a zjistila, že je celý osypany a já za boha nevím z čeho. Dnes měl k obědu cuketu, ale to se mi nezdá. Ach jo. 🙈

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 17:06

@Quidity neee banán jsem mu ještě nedala.

• Citovat
  • Nahlásit
124
23.7.21 17:48
@Anonymní píše:
@Quidity Děkuji o tom vajíčku vím. Zkouším bez nich. No, teď jsem malého prevlekala a zjistila, že je celý osypany a já za boha nevím z čeho. Dnes měl k obědu cuketu, ale to se mi nezdá. Ach jo. 🙈

To vypadá fakt na nějakou potravinovou alergii. Exem se může udělat i se zpožděním, krev ve stolici bývá dřív. Takže ten exem může být klidně ještě reakce na to kuřecí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
23.7.21 17:54

U těch alergií je potřeba fakt dodržovat striktně, číst složení všech potravin. I malé množství může udělat paseku, takže v tomto případě heslo „občas si trochu dám, ta troška nemůže ublížit“ opravdu neplatí. („Může obsahovat stopy vajec“ na obalech výrobků neřeš, to je jen že se ta potravina vyrábí ve stejné továrně jako se vyrábí i výrobky s vejci a je tam minimální riziko kontaminace, tím se výrobce jen chrání kvůli těžkým alergikům, kterým stačí zrníčko a jdou do anafylaxe).
S potravinovými alergiemi jsem si užila své, rok jsem držela dietu nejen bezvaječnou, ale i bezmléčnou, bez sóji a spousty dalších věcí, takže v tomto mám dost zkušeností a vím, jakou paseku může udělat i malá dietní chyba.

Příspěvek upraven 23.07.21 v 18:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
23.7.21 17:56

A alergie může být úplně na cokoliv, i na cuketu. Chce to vypozorovat, po čem ty problémy jsou. Takže nové potraviny v příkrmu zavádět postupně, vždycky jen jednu novou potravinu a pár dní dávat a počkat, zda to bude ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7100
23.7.21 18:05

Kupuj farmářské kuře, nikdy nedávej dítěti Babišovo kuře, to je plné chemie, ani kočky to nežerou.
Krůtí, to je lepší než kuřecí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
23.7.21 18:12
@DanielaD píše:
Kupuj farmářské kuře, nikdy nedávej dítěti Babišovo kuře, to je plné chemie, ani kočky to nežerou.
Krůtí, to je lepší než kuřecí

Tak jestli má dítě zakladatelky na kuřecí alergii, tak nepomůže ani svaté kuře. Ale jinak máš pravdu, určitě je lepší kuře od farmáře, kde víš, že není napíchané hormonama a kdoví čím ještě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7100
23.7.21 18:23

@Quidity

farmářské koupíš ve Sklizeno, mají dobré

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...