Reklama

Nitrobřišní napětí - zabránění pádu syna v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PaFi
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 1 inzerát 04.10.18 14:09
nitrobřišní napětí -zabránění pádu syna v těhu

Holky, jsem ve 13.tt a včera jsem seděla na židli a 4letý syn mi první sedl na klín a pak začal schválně přepadávat horní částí těla dopředu s tím, že spoléhal na to, že ho držím a nepustím. Taky kdybych ho pustila, spadl by ze 60 cm výšky plnou váhou přímo na nos, takže jsem ho držela, než se pomalu dostal na zem. Měla jsem nohy natažené, takže mám strach, jestli to nebyl moc tlak na břicho - syn váží 18,5 kg. Myslíte, že jakoby pokládání těžkého břemene v sedě (bránění pádu) je to stejné, jako zvedání těžkého břemene?
Od té doby včera při chůzi mě občas zabolelo na stydké kosti (ale přímo zespodu) a dnes už ne, dnes mě od rána párkrát zabolelo v podbřišku přímo na středu jak je děloha a občas u vaječníků. Nevím, jestli to bolí, protože se od té doby strašně pozoruji, každopádně začínám celkem plašit :-( Načetla jsem si něco o částečném odloučení placenty, tak mám strach, jestli by to nemohlo být ono

Příspěvek upraven 04.10.18 v 14:19

Reklama

Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5019 příspěvků 04.10.18 14:18

@PaFi neplaš, já sem 6tt v práci tahám dvakrát tak těžké lidi než sem sama a pohoda, sem se na to ptala i dr a říkala, že pokud je těhotenství zdravé a bezproblémové tak sem tam nějaké zvedání nevadí (alespoň v té první polovině těhotenství).

dickys
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 04.10.18 14:22

Já myslím, že můžeš být v klidu. Celé těhotenství zvedam, chytám a zachraňuju 11kg dceru a nic se mi nestalo. Jsem ve 39tt.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8049 příspěvků 04.10.18 14:25

12kg syn mi občas skočí na břicho - omylem, denně ho nosím v nosítku na zádech apod a jsem na konci 25tt a téhož je zcela bezproblémové, takže radím se tolik nepozorovat ;)

PaFi
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 1 inzerát 04.10.18 14:29

Holky díky moc za názory a zkušenosti, snad to bude teda v poho…
Po synovi je toto již 4. těhotenství, předtím byly zamlklé, tak řeším úplně všechno. I když malého vedu za ruku a on zakopne a já ho zachytím ve vzduchu a škubne se mnou, tak z toho taky nemívám dobrý pocit… a předevčírem spal a vyhodil nohu do vzduchu a pata přistála z výšky přímo na bok břicha, těsně vedle třísla.. Pořád se snažím zabránit takovým věcem, ale neuhlídám to vždy :nevim:

Ivana 85
Závislačka 3028 příspěvků 04.10.18 14:47

@PaFi mimco je v brichu dobre chraneni.To by fakt musel byt kopanec jak blazen.Ale chapu te,taky jsem po zamlklem vsechno dost resila.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8049 příspěvků 04.10.18 14:51

@PaFi ve 13tt je dítě ještě dost „dole“ takže klid ;) taky jsem si prošla ZT, ale čím míň to řeším tím líp mi je, to bych s naším skoro 23m drakem musela sedět jen doma na zadku a čím víc budeš chtít zabránit tím víc se toho bude dít ????

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >