Nitroděložní tělísko a jeho vyndání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mensy
Kecalka 174 příspěvků 21.10.14 08:45
Nitroděložní tělísko a jeho vyndání

Ahoj holky, za týden jdu na vyndání nitroděložního tělíska a musím teda říct, že se bojím snad víc než porodu :nevim:,mám ho 5 let a největší strach mám z toho, aby tam nebylo přirostlé :roll:.Ale můj dotaz spočívá v tom, že mi vyndají tohle a hned dají nové, aniž by jsem měla třeba měsíc pauzu :nevim:.Je tento postup normální?,někde jsem četla, že po vyndání se chvíli čeká než dají nové. V mém případě to ale nebude. :zed: :zed:.Má s tímto někdo z Vás zkušenosti? děkuji :(.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Koblížek21
Závislačka 3251 příspěvků 21.10.14 08:55

U nas taky hned davaji nove…vyndani se neboj, u mne jen doktor kouknul, a nez ja se stihla psychicky pripravit, cuknul rukou, mne cuklo v brise a bylo hotovo…zadna bolest a nic…
Jeste a tou pauzou, ja mam teda nehormonalni, tak nevim, jestli u hormonalniho treba nejaka pauza neni.

Příspěvek upraven 21.10.14 v 08:57

Apaji
Kelišová 5474 příspěvků 21.10.14 08:56

Ano, hned se dává nové. Já mám nehormonální tělísko a vyndávání při výměně byl masakr (zavedení ne). Bylo to jakoby mi propíchl dlouhou pletací jehlicí celou dělohu, pak to píchalo dál a dál v celém podbřišku a nebralo to konce :zed: Normálně jsem se tam propínala, i potichu skučela :oops: A on jenom: „No jo, máme děložku nakloněnou dozadu. A rodili jsme plánovaným císařem…“ - jsem myslela, že mu ukopnu hlavu :pocitac: Fakt je, že jsem rodila skutečně plánovaným císařem, nezažila jsem jedinou kontrakci - a přirostlé jsem ho tedy neměla. Ženské, co rodily si u toho normálně pískají. Na jaře jsem měla jít na výměnu a ačkoliv mám nového lékaře, chtěla jsem jít pod narkózu. Nicméně se nechám rovnou sterilizovat a budu mít od toho navždy klid. Mrzí mě, že jsem tě nepotěšila, ale pokud jsi rodila normálně, pak by jsi neměla mít problém. U mě to pořád nemohl nějak protáhnout ven, i když vlákno držel, strkal do mě všechno možné - a to jsem tam šla v době silnější menstruace. Ale to byla první bolest na gyndě, kterou jsem zažila - tedy spodku, nejsem zvyklá, že se mě dole něco týká, takže jsem možná citlivka - nemám s ničím srovnání. Tedy operací jsem zažila dost, ale myslím po gynekologické stránce.

bartsch
Závislačka 4724 příspěvků 21.10.14 08:59

Byla jsem v únoru na vyndání Mireny po 5 letech a rovnou mi gynekolog zavedl novou. Vyndání bylo úplně v pohodě, jen to štíplo. Zavedení bylo horší, vzhledem k tomu, že u Mireny nemám téměř vůbec menzes, tak se ta nová musela zavést během cyklu - to bylo horší, gynekolog musel čípek roztahovat :oops: :( Masakr. Ale zvládla jsem to ;) a po pár hodinách už bylo vše OK ;) Nevím, jak u nehormonálního tělíska, ale u Mireny mi gynekolog doporučil nedělat přestávku a hned dát novou, že tělo už je na ni zvyklé a přestávka by to mohla narušit. Je fakt, že nová sedla perfektně, žádné zvykání těla na tělísko se nekonalo ;)

Mensy
Kecalka 174 příspěvků 21.10.14 09:01

@Koblížek21 mám taky nehormonální, zase si ho dám, je to super a jsem moc spokojená :),doufám, že i po zavedení nového to bude v pohodě :)

TERMAT
Kecalka 101 příspěvků 21.10.14 09:02

Ahoj, já měla Mirenu, tedy vlastně tři Mireny, po sobě bez žádné pauzy. První nandání byl docela masakr (a to jsem měla po dvou porodech), pan doktor byl opocený a i si musel zavolat sestřičku a neustále opakoval, že se mu to nikdy nestalo, ale na jeho obranu musím říct, že mě to vůbec nebolelo, bylo to jen takové nepříjemné a po úspěšném zavedení mě jen do večera bolelo břicho jako před menstruací… Co se týká výměn, tak jsem vůbec nic necítila…

Mensy
Kecalka 174 příspěvků 21.10.14 09:12

Jo holky a ještě jedna věc, pamatujete si, jestli jste to při zavedení ten menses měli nebo né?,já si totiž absolutně nedovedu představit, že se tam doktor bude štourat a budu to ještě mít :zed: :zed: :zed: :nevim: :nevim: :nevim: :nevim:.No, to bude děs. Budu to mít 5 den. Vždycky to mám totiž tak 7 dní :roll:

Tinuvien
Generální žvanilka 23543 příspěvků 21.10.14 09:35

@Mensy já tam vždycky došla úplně ke konci MS. Takže se žádná jatka nekonala. Taky by mi to bylo blbé.

Mensy
Kecalka 174 příspěvků 21.10.14 09:36

@Tinuvien No,však jsem to sestře říkala, prý to tak být musí :zed: :zed:

Tinuvien
Generální žvanilka 23543 příspěvků 21.10.14 09:39

@Mensy no, jde o to, aby byl čípek pootevřený. Prostě bych asi vytáhla tampon v kabince před zavedením a potom rovnou skočila do kalhotek s vložkou a hotovo.

peluani
Extra třída :D 10549 příspěvků 21.10.14 09:41

@Mensy já nevím asi mám nějakého divného doktora ale mě zaváděl tělísko bez ms a i vyndaval, přišla jsem tam zeptala se jestli mi to udělá, neptal se na ms nic, šla jsem na kozu dal mi to, dala jsem mu peníze a zase jsem šla, měla jsem už dvě tělíska a ted půjdu do třetího

Mensy
Kecalka 174 příspěvků 21.10.14 09:44

@peluani Tý jo, tak to máš úplně v pohodě :),to u nás přípravy, jak když jdeš nejmín na operaci :zed:

Koblížek21
Závislačka 3251 příspěvků 21.10.14 09:48

Mne to zatim daval vzdycky po porodu…vlastne jednou menil, to jsem tam byla az na konci ms, takze jatka se nekonaly, ale oni jsou zvykli.

Mensy
Kecalka 174 příspěvků 21.10.14 09:50

@Koblížek21 No,oni možná, ale já ne :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :D :D :D

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 21.10.14 09:55

Muzu se vetrit s dotazem.
Kdo jste si davali hned po porodu, jake?
Dr doporucuje mirenu ale ja bych asi radsi nehormonalni :nevim: nejake zkusenosti :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Zíma a Yvetta Simonová: Zdraví je trápí, ale úsměv a optimismus neztrácí

Nerozluční přátelé Josef Zíma (86) a Yvetta Simonová (90) by mohli žehrat nad... číst dále >

Falešná sestra Aťky Janouškové na Zindulkově pohřbu: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >