Nitroděložní tělísko (nehormonální) – bojím se křečí

17.1.20 23:33

Nitroděložní tělísko (nehormonální) - ano nebo ne?

Ahoj,
na začátek března jsem objednaná na zavedení nehormonálního tělíska. Děti zatím nemám, ale gynekoložka říkala, že to není problém. Akorát jsem si přečetla různé diskuze (hlavně zahraniční - USA, ale přece jen tvarem je tam to tělísko skoro stejné jak ty naše, max o trochu větší) a jsem z toho teda dost vyděšená - už teď mám menstruaci 6-7 dní a docela silnou, naštěstí teda bezbolestnou, ale neumím si představit, že by se mi měla ještě prodloužit a zesílit + začaly křeče. Proto se chci zeptat zde, jaké máme my Češky s nehormonálním tělískem zkušenosti? Jestli je to taky taková katastrofa? 8o :nevim:
Ještě tady doplním, že tohle nebo kondomy (které málokterý chlap dlouhodobě snese - a ano, vím, že to je jediná ochrana před nemocemi) jsou moje jediná možnost, nic s hormony mít nemůžu, ani hormonální tělísko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

208
17.1.20 23:40

Měla jsem nehormonalni tělísko asi 3.5 roku. Menstruace byla dlouhá a bolestivá asi jako před zavedením. Ale není to 100% ochrana. Otehotněla jsem. I tak ale pro mě mnohem lepší volba než hormonální antikoncepce..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
17.1.20 23:48

Nehorm. tělísko mám přes půl roku. Menstruace dříve 4 až 5 dní, nyní 14 dní ale slabší. Do hormon.bych už nešla. Jinak žádné obtíže. Zatím nelituji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 04:43

Nehormonální tělísko mam už 7 let a zatím sem moc spokojená. Mám gynefix. Jinak menstruaci mám pořád stejnou jak před nasazením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
18.1.20 08:13

Já chtěla hormonální, právě kvůli té menstruaci. Jenže je dost drahé a někdy nesedne, musí se vyndat a peníze v háji.. takže jsem říkala, že půjdu do nehormonálního.
Od 15 jsem brala HAK, potom hned otěhotněla a teď kojím.
V sobotu jsem dostala první MS, silná je hodně, dnes trvá 7. den.
Nedokážu ale odpovědět, jestli je to tělískem, tím, že se možná startuje cyklus po porodu nebo prostě normální MS bez HAK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 08:53

To raději riskni Mirenu nebo Levosert. Nehormonální tělísko rozhodně neni žádná výhra, naopak, rizika má mnohem vyšší a mechanismus účinku horší. Delší a silnější menstruace je na tom to nejmenší zlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 12:38

Menstruace skoro stejná jako před tělískem. Ale otěhotněla jsem přes něj. Znovu už bych do něj nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 12:51

@Sariku @Náměsíčná Aha, no, tak žádná ochrana není na 100 %, ale zaráží mě, že s tím tělískem bez hormonů otěhotnělo docela dost lidí. Tak já nevím, děti určitě nechci v horizontu minimálně 10 let. Asi bych to tělísko teda kombinovala ještě s něčím dalším jako že nenechám chlapa, aby se udělal dovnitř.

@Sevila Ajaj, no 14 dní je strašně moc teda.

@Anabelika Díky za zkušenost :) Já bych teda měla jiné, moje doktorka nabízí jen takové ty klasické T.

@Petula306 Právě, peníze jsou další věc, navíc u mě je téměř jisté, že cokoli s hormony nedám (+ mi s hormony ani žádný doktor nic nedá) a x tisíc v háji. Jinak ta menstruace se snad srovná časem, u tebe to zrovna může být víc faktorů než jen to tělísko.

@modravlocka Jaké přesně jsou rizika toho nehormonálního? Krom té menstruace jsem nenašla nikde nic. S hormony nic mít nemůžu, i doktorka říkala, že v mém případě ne, navíc hodně špatně snáším chemii obecně (volně dostupné léky na bolest, například), máme toho v rodině tolik, že by to pro mě asi byla konečná. A vyhodit 6 000 a víc za tělísko, které půjde za pár měsíců ven, se mi teda nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6220
18.1.20 12:53

Ja s nim mela porad zanety (pry je to bezne), po cca pul roce jsem to vzdala a nechala si ho vyndat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 12:57

@rejžička A trpěla jsi na záněty i předtím? Já jsem nikdy neměla nic a doktorka mi právě říkala, že ta pravděpodobnost je větší u těch, kteří nějaký ten zánět občas mají. Ale nevím no :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
18.1.20 13:21

Ja osobne nedoporucuji. Mela jsem asi rok a slo ven. Menzes hruza. Ale jako antikoncepce to fungovalo rozhodne, clovek se k tomu sexu skrz tu temer neustalou, bolestivou menstruaci vlastne ani nedostal :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1349
18.1.20 14:07

@TheAnonymousGirl Telisko sem taky mela, nehormonalni. Zavadeno na 5 let, po 4 letech se mi posunulo dolu a otehotnela sem. MS bezbolestna, pouze druhy den docela silna, jinak uplne cajk :) ( zavedeno ve 2 letech dcery, chteli sme odstup vekovy, otehotneni v mem pripade neni problem, prislo to da se rict jak sme sami chteli casove zkouset :lol: ) Ale tak nebo tak, za mne asi nejlepsi ochrana. Ted sem v 5 mesici, po porodu, jak to pujde chci znovu telisko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 12:42
@modravlocka Jaké přesně jsou rizika toho nehormonálního? Krom té menstruace jsem nenašla nikde nic. S hormony nic mít nemůžu, i doktorka říkala, že v mém případě ne, navíc hodně špatně snáším chemii obecně (volně dostupné léky na bolest, například), máme toho v rodině tolik, že by to pro mě asi byla konečná. A vyhodit 6 000 a víc za tělísko, které půjde za pár měsíců ven, se mi teda nechce.

Tak třeba výrazně zvýšené riziko mimodelozniho těhotenství, zánětů v oblasti pánve (a tím není myšleno běžné vaginální), v podstatě neustálý zánět v děloze - na tomto principu tělísko funguje a uvolňování kovů-mědi, která je v určitých koncentracích toxicka, do těla. Tohle bych osobně fakt nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 17:21

@zbrna No mazec. :zed: Takovou zkušenost bych teda opravdu nechtěla, proto pořád váhám. Akorát že já těch možností opravdu nemám moc.

@shadowbabe No vzhledem k tomu, že já otěhotnět nechci v žádném případě, mi to teda jako tak spolehlivá ochrana přestává připadat, když tady v diskuzi o pár příspěvcích už 3 píšete, že jste přes tělísko byly těhotné. Ach bože. Vím, že krom toho nemít sex, není nic na 100 %, ale na to, že se u tělíska uvádí nějakých 99 %, tak mě docela zaráží, jak vysoký má ve skutečnosti neúspěch. Každopádně děkuju za zkušenost :)

@modravlocka Jo, o tom jsem někde četla/slyšela, že to funguje na principu zánětu. Já to spíš beru tak, že si fakt nemůžu moc vybírat a kdyby to bylo pro tělo /tak/ nebezpečné a nezdravé, tak se to snad ani nemůže nasazovat, když je jinak v EU zakázané kde co. V některých státech dokonce tělíska (z mědi) hradí pojišťovny. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama