Nitroděložní tělísko po porodu

10
30.12.18 01:53

Nitroděložní tělísko po porodu

Ahojte holky. V únoru mám plánovaný porod, poté bych brala ráda antikoncepci, počítám, že budu kojit. Jenže, nechci už prášky. Brala jsem je v minulosti a ze všech se mi motala hlava atd a zapomínala jsem :roll: injekce jsou prý hnus… A tak se chci zeptat, zda máte nějaká zkušenost s nitroděložním tělískem? Nejspíše hormonální u těch nehormonálních se bojím otěhotnění :nevim: Jak se pohybuje cena, na jak dlouho jsou, jaká je ms a celkově hodnocení, prosím? Z netu jsem vyčetla něco málo, ale raději si zkušenost vezmu od Vás
;) Děkuji za reakce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

6802
30.12.18 07:19

@Nooy já toto řeším taky. Jako PA bych do těch injekčních nešla určitě. Tělísko hormonální je nejznámější Mirena. Je na 5 let a cena cca 5tisic. Menstruace u ní když dobře sedne vymizí úplně nebo je to jen slabé špinění. Dobré je jí ale zavádět třeba na podzim, pač se může stát, že budeš třeba tři měsíce špinit než si to sedne.
Já teda u sebe zatím nevím, druhé dítko bych chtěla spíše brzy. Nechci asi mezi dětmi velký věkový rozdíl , ale uvidím co řeknu po porodu :lol: takže zatím mám spíše variantu prvně s kondomem a pak jen přerušovaná soulož. Ale nejraději bych klidně tabletky abych měla jistotu a sex si užila :lol: zas na druhou stranu chci kojit a to do sebe nechci sypat hormony. Takže kdyby byla delší pauza mezi těhotenstvími tak asi nehormonalní tělísko. Moje mamka ho má několik let a super.

Domluv se hlavně s gynekologem co je pro tebe nejvhodnější :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1338
30.12.18 08:19

Moje zkušenost:
Po porodu první dcery jsem brala HA, je nějaká spešl pro kojící, jméno třeba dohodí někdo další. Měla jsem díky tomu problémy při sexu. Doktor mi vysvětloval, že dokud žena kojí je hormonálně v přechodu a tenhle druh HA to posiluje. Takže problémy s vlhnutím, časté mykózy, atp.
Po porodu druhé dcery jsem si po šestinedělí nechala zavést Mirenu, opravdu jsem cca tři měsíce špinila, ale ne v kuse. Ale menstruaci mám od té doby minimální, asi tak na dvě vložky. Za mě celkem spokojenost, slabá MS mi nevadí, přišlo by mi divné být úplně bez, akorát mi přijde, že Mirena netlumí PMS, jako třeba mi to dělala HA před dětma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twixinka
30.12.18 08:42

Hned po sestinedeli jsem si nechala dat Mirenu a nemenila bych ;) mam uz tedy druhou,prvni jsem mela pred otehotnenim a pote,co si sedla,tak jsem spinila jednou za pul roku,ted u te druhe spinim pokazde v dobe MS,ale je to na jednu intimku :) zavadeni po porodu jsem vubec necitila,u te prvni ano,ale nebylo to nic,co by se nedalo zvladnout :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
30.12.18 08:43

@Nooy ahoj, já si nechala po dvou měsících zavést telisko Levosert… cena 4 tis i se zavedením. Pravda je, ze prakticky dva měsíce po zavedení jsem měla menses skoro furt, ale teď už se to ustálilo a dobrý, žádné změny nálad, nechuť k sexu nebo cokoliv. Druhé bychom taky chtěli, pořad ale vychází lépe telisko, než prášky… když budeme chtít, nechám vytáhnout a je to :) navíc HA ti úplně zastaví cyklus, včetně ovulace, telisko pouze bráni nárůstu sliznice v děloze, takže se případně nemá vajíčko kde zavrtat :) za mě skvěle vynaložené peníze :) jinak Levosert je na tři roky, ale je teď v nějakém přechodném období, pak bude na 5 stejně jako Mirena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2154
30.12.18 08:54

Taky mam po porodu Mirenu, cena 5-6 tisic, uz si nepamatuju, a je to bozi! Ze zacatku jsem mesic-dva v kuse spinila, ted spinim jednou za par mesicu jen slabe :) nevim o ni prakticky vubec, je skvela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13326
30.12.18 08:54

@Verurizeckova doplním tě, Levosert je už na 5 let také.
jinak já mám s hormonálními tělísky také jen dobré zkušenosti. Nejdříve jsem měla po porodu Mirenu, tam teda trvalo cca 4 měsíce, než si sedla, ale pak pohoda. Poté jsem ji po 5 letech vyměnila za Levosert. V podstatě stejný princip i účinné látky. Cena u obou tělísek srovnatelná, pohybuje se kolem 6 000 Kč. Záleží na lékaři. Obě jsou na 5 let.
Jinak k Mireně i Levosertu se tu najde spousta diskusí. A najdeš i negativní zkušenosti, jako u všeho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3357
30.12.18 09:19

Taky na tím pořád uvažuji. Teď mám 11 prášku, a měla bych jít do toho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twixinka
30.12.18 09:55

@Veru1987 ja nevim,jak jini doktori,ale me nejdriv doktorka delala stery a az pak,kdyz dopadly dobre,tak jsem tam volala snad druhy den po zacatku MS a sestricka mi rekla,at dorazim na to zavedeni,takze bych se radeji informovala na postup u Tveho doktora ;)

• Nahlásit
  • Citovat
3357
30.12.18 10:18
@Twixinka píše:
@Veru1987 ja nevim,jak jini doktori,ale me nejdriv doktorka delala stery a az pak,kdyz dopadly dobre,tak jsem tam volala snad druhy den po zacatku MS a sestricka mi rekla,at dorazim na to zavedeni,takze bych se radeji informovala na postup u Tveho doktora ;)

Já se s ní už o tom bavila v listopadu na prohlídce. Mám brnknout jen na termín cca týden před dobráním prášku. MS nemám, beru prášky vkuse nějaké. Nevím jak se jmenuji. Azalia myslím. Bojím se toho tělíska stále… i případného otěhotnění a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twixinka
30.12.18 10:33

@Veru1987 tak to pak jo,kdyz jste uz domluvene ;) prvni Mirenu jsem mela necele ctyri roky a neotehotnela jsem,vlaste ani neznam nikoho,kdo by s Mirenou otehotnel :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
13326
30.12.18 10:35

@Twixinka no, tak stěry se přece dělají pravidelně jednou ročně v rámci prevence, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13326
30.12.18 10:36

@Veru1987 mirena je jeden z nejspolehlivějších a nejsetrnejsich způsobů antikoncepce. Pokud někdo otěhotní s tělískem, tak je to ta nehormonalni varianta…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twixinka
30.12.18 10:37

@nozu mely by byt aktualni nebo aspon moje doktorka to vyzaduje .. chodila jsem na prevenci vzdycky v zime a telisko jsem si nechala zavadet az ke konci jara,takze mi delala doktorka nove stery ..

• Nahlásit
  • Citovat
3357
30.12.18 10:38
@Twixinka píše:
@nozu mely by byt aktualni nebo aspon moje doktorka to vyzaduje .. chodila jsem na prevenci vzdycky v zime a telisko jsem si nechala zavadet az ke konci jara,takze mi delala doktorka nove stery ..

Tak mě dělala stěry v tom listopadu. Asi do toho půjdu. Zavolám tam hned po novém roce. A už nebudu rvát prášky do sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama