Nitroděložní tělísko v 19 letech

1
5.8.20 11:31

Nitroděložní tělísko v 19 letech

Dobrý den, dost přemýšlím nad možností nitroděložního tělíska. Jsem celkem mladá a momentálně neplánuji dítě. Chci se jen zeptat na názory jestli ano nebo ne. Přemýšlím nad hormonálním tělískem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
514
5.8.20 12:03

Ne! Já byla tak hloupá, že jsem se v 18 letech nechala přesvědčit doktorkou na hormonální nitroděložní tělísko, úplně mi zastavilo cyklus i růst děložní sliznice a neobnovilo se to ani mnoho let po výjmutí. Nemohla jsem otěhotnět. Nakonec se to po víc než pěti letech povedlo, ale nikdo tomu moc šancí nedával.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.8.20 12:34

Ne, díky. Nikdy nevíš, co ti to v těle do budoucnosti napáchá, notabene, jestli ty děti někdy chceš. Takže za mě vítězí starej dobrej kondom

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
5.8.20 12:34

Jako mladá jsem zobala prášky a byla spokojená..
tělísko jsem si dala až po dětech..takže já bych do toho před dětma nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1706
5.8.20 12:38

Taky bych do toho nešla. Navíc ani doktoři moc nechcou dávat tělíska, pokud jsi ještě nerodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3798
5.8.20 12:39

Tak můj doktor teda pro změnu nic takového před dětmi důrazně nedoporučoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
5.8.20 13:01
@Martis83 píše:
Taky bych do toho nešla. Navíc ani doktoři moc nechcou dávat tělíska, pokud jsi ještě nerodila.

tak oni jsou tělíska i právě pro nerodící mladé holky..ale jen určité tipy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29071
5.8.20 14:16

Hormonální určitě NE. Moje dcera má nehormonální, ještě nerodila, má ho od 17,5 roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
5.8.20 17:05

Nitroděložní tělíska se dříve nedoporučovala ženám, které ještě nerodily a ještě dnes jsou lékaři, kteří se zdráhají jim je zavést. Přesto je má zvláště v zahraničí zavedeno řada mladých děvčat a o zkušenosti s nimi píší na fórech. Umíš-li německy, mohu Ti poslat odkaz. Jedna dívka je má nehormonální zavedeno od 16 roků, v prvním roce hodně při menstruaci krvácela, ale potom už menstruovala jako předtím. je velmi spokojená a teď má už po výměně druhé tělísko. - Hormonální tělíska např. Mirena zeslabují menstruaci, ale mohou působit potíže jako jiné hormonální prostředky. Jejich cena dosahuje až 5000 Kč. Klasická tělíska se vzájemně moc neliší, jen druhem kovové části, která může být z mědi nebo stříbrné nebo zlaté slitiny. Tato tělíska stojí asi 1000 až 2000 Kč, což je výhodné v případě, že by je žena nesnesla a musela se tělíska zbavit. Vyrábí se také Gynefix, který se skládá z několika spojených částí, a který se upevňuje zabodnutím do stěny dělohy. Není spolehlivější, snad ho ženy lépe snášejí, ovšem je větší nebezpečí, že ho děloha vypudí. Je dražší a jeho zavádění provádí jen zaškolení lékaři. Proto si dej zavést klasické nehormonální tělísko. Tato tělíska mohou zpočátku způsobit silnější menstruační krvácení a bolesti, ale většinou tyto potíže zmizí po čase, když si na tělísko tělo zvykne. V každém případě je výhodné, že tělíska nevyžadují každodenní pozornost, žena si může užívat sex naplno a bez zábran a přitom má zajištěnou pravidelnou menstruaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29071
5.8.20 17:15

@Lemrucha stačilo napsat, běž do nehormonálního. Konec, tečka :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
5.8.20 17:16

Kamarádka si ho nechala zavést v 18 a celou dobu si na ně akorát stěžovala a teď toho lituje, takže spíš ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama