Nitroděložní tělísko ve 21 letech

27.7.20 12:42

Nitroděložní tělísko ve 21 letech

Ahoj holky,
je mi 21 let a nedávno jsem začal brát svoji první hormonální antikoncepci. Zatím ji mám krátce, ale od té doby jsem hodně náladová a už mě to štve. Asi jsem i líná, ale taky mě nebaví stále myslet na prášky. Poslední dobou přemýšlím nad nehormonálním nitroděložním tělískem a proto bych se ráda zeptala holek (zhruba ve svém věku) na zkušenosti a rady, jak to mají jiní.
Díky za vaše rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

700
27.7.20 12:47

Ja nevim, jsem o dost starsi a za mych mladych let se rikalo, ze nitrodelozni telisko radeji az po detech. Co radeji injekci nebo naplast?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4369
27.7.20 12:50

Že bych si cizí předmět do těla dobrovolně nedala pokud by to nevyžadoval zdravotní stav.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
27.7.20 12:51

@jessienovakova u nehormonalniho tělíska je vyšší riziko nechtěného otěhotnění. Koukni na antikoncepční kroužky (Nuvaring) mohly by ti sednout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.20 12:56

Já právě zatím nevím jakým směrem jít… jen mě prášky pravdu nebaví a chtěla bych něco na co prostě člověk nemusí stále myslet

@JancaS84 To jsem si jednu dobu taky říkala, ale otázkou je jestli mít v sobě „cizí“ předmět je o tolik horší než každý den brát umělý hormony

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8611
27.7.20 13:07

Klasické nehormonální nitroděložní tělísko ti jako bezdětné nikdo nezavede, jestli tedy neexistuje nějaká žhavá novinka. Jediným řešením by byla Mirena, ale ta je hormonální. O ní si můžeš vyhledat na netu. Další podobně působící je Nuvaring, jen ho sama zavedeš do pochvy na tři týdny. Osobně jsem ho již jednou měla a znovu měla a mám. Vysazuji, stejně jako mnoha dalším uživatelkám mi absolutně klesla chuť na sex. Teď jsem navíc, po roce užívání, začala slabounce špinit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9787
27.7.20 13:09

@jessienovakova když už tělísko, tak bych šla do hormonálního, já už sice v 21 letech měla dítě, ale pak sem si nechala dát nehormonální tělísko a byl to rok boje, nakonec se vytáhlo a nikdy bych do něj už nešla, měla jsem klasickou HA, ale přesně jak píšeš, myslet na to, že si musím vzít pilulku… plus migrény, nakonec jsem po konzultaci s dr. šla do hormonálního tělísko, za měsíc to bude rok co ho mám a super, prý se dává už i ženám, které nerodily, ale zkus to zkonzultovat s dr. Jinak měla jsem kdysi i Nuvaring a taky spokojenost, 1× za 3 týdny vytáhneš a pak po týdnu dáš nový a to je vše, ale je dražší no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4369
27.7.20 13:11
@jessienovakova píše:
Já právě zatím nevím jakým směrem jít… jen mě prášky pravdu nebaví a chtěla bych něco na co prostě člověk nemusí stále myslet@JancaS84 To jsem si jednu dobu taky říkala, ale otázkou je jestli mít v sobě „cizí“ předmět je o tolik horší než každý den brát umělý hormony

Idealni není ani jedno. Ale myslí, že telisko je horší může zarustat a dělat různou neplechu, což pokud ještě nemáš děti tak nevím jestli bych riskovala cokoliv si dávat do dělohy. A myslím, že je tam i celkem větší riziko selhání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.20 13:14

No, já jsem tuhle problematiku řešila taky. Na hormonálních pilulkách, náplastech, kroužcích atd. mi vadilo, jak hrozně ovlivňují sexualitu, osobnost, výběr partnera, je to neekologický a že úplně zastaví přirozený cyklus a vlastně když nastane nějaká nepříjemnost typu endometrióza nebo polycystické vaječníky, tak se na to nepřijde a najednou chce žena dítě a bum, nejde to (a nebo jde, když je žena zdravá, že jo).

U tělíska jsem zase nechtěla mít v děloze nějaký bazmek, u kterého netuším, co tam páchá, notabene když tam vlastně probíhá slabá zánětlivá reakce, a to nechci :roll: Takže já jsem nakonec zvolila metodu přirozený kontroly plodnosti, koupila jsem si Lady Comp, který to všechno měření a vypočítávání dělá za mě, trošku sleduju svý tělo, co a jak dělá, a holt se v plodných dnech jistíme kondomem.

Netvrdím, že je to metoda pro každého a pokud na to nechceš myslet, tak to třeba není úplně pro tebe. Já si akorát ráno změřím teplotu, ukáže se zelený nebo červený vokýnko a dál se s tím nezabývám. Pearl index má nižší než nízkohormonální antikoncepce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
27.7.20 13:29

Ahoj, tělísko pro nerodící je Jaydess, je to taková menší Mirena na 3 roky. Já ho měla od 22 do 25 a opravdu super, mohu jen doporučit. Myslet nemusíš na nic a menstruace se mi dost zkrátila a zeslábla. Je hormonální, ale jen lokálně v děloze, hormony nevstupují do krve, já ho mohla, přestože nesmím brát žádné hormony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
611
27.7.20 13:31

Teliska se ted davaj i holkam, ktery jsou mlady takze neni to ze striktne ne. Taky bych sla spis do hormonalniho, ktery pusobi lokalne. V CR uz je vic druhu nez Mirena, treba Kyleena nebo Jaydess.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama