Nitroděložní tělísko x vaginální kroužek

34
1.12.20 10:28

Nitroděložní tělísko x vaginální kroužek

Ahoj, je mi 18 let a sháním nějakou kvalitní antikoncepci. Co by jste mi doporučili? Tělísko nebo kroužek? S čím máte lepší zkušenost? Co je šetrnější? Tělísko s hormonem nebo bez? Jaké je to zavádění? Děkuju:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9752
1.12.20 11:15

Tělísko bez hormonu ti žádný doktor nezavede bez toho, že bys předtím rodila. U hormonální ho tělíska je nebezpečí, že se posune a nebude účinné. Já měla antikoncepční kroužek, vše bylo ok až na to, že jsem absolutně ztratila chuť na sex a byl mi k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2204
1.12.20 11:24

@adoreadore já jsem měla nitroděložní tělísko bez hormonů - ale někteří doktoři nechtějí to nehormonální zavádět nerodičkám - může způsobovat problémy. Já ho měla zavedené lehce přes rok a půl, zavedení nebolelo skoro vůbec (ale to je asi hodně individuální), jen to tak trochu píchlo a bylo hotovo, ani jsem potom nijak nešpinila, nekrvácela (což ale některé ženy můžou). Po tom roce a půl ale muselo pryč, protože mě fakt tak dva měsíce z toho hodně bolelo břicho, takže jsem si ho nechala vyndat - to nebolelo vůbec :). Taky může být horší krvácení a bolesti při ms - to jsem ale pociťovala snad jen první dva měsíce od zavedení, než si tělo zvyklo a nebylo to nic strašného. Jen teda pak po tom roce a půl to byl permanentní nekomfort, takže šlo pryč. Ale já teda byla nerodička, takže možná to bylo i tím. Teď se tedy snažíme o rodinu, není to u nás lehký boj, jsem teď potřetí těhotná, zatím bez úspěchu, takže u nás to asi bude na delší čas, ale až budeme mít děti a další už chtít nebudeme, tak si ho určitě nechám zase zavést - uvidíme, co provede další pokus, ale stálo 1000,–Kč a může být zavedeno až 3 roky, ale i ten rok a půl co mi vydrželo tak to podle mě bylo ekonomicky výhodné :) A jinak teda s otěhotněním problém nemám, 2× ZT, ale to určitě není způsobeno tím tělískem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
1.12.20 12:00

Mám nehormonální tělísko a jsem spokojená. Ale mám po porodu. Upřímně si nedokážu představit že by mi ho zaváděli aniž bych před tím rodila. Dost to bolelo i tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
1.12.20 14:35

Ja mam krouzek. Zavadeni uplne v pohode, nikam neklouze, nevypadava. Libi se mi, ze se z nej nedostavaji hormony do obehu, takze se o dost zmensila sance tloustnuti, naladovosti atd.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
2.12.20 11:54

Na tělíska mají velmi rozdílné názory jak uživatelky, tak lékaři. Dříve se tělíska nedoporučovala ženám, které ještě nerodily, a proto se ještě dnes někteří lékaři zdráhají jim je zavádět. Ale zvláště v zahraničí jsou i mladá děvčata, která je mají zavedeno a jsou s nimi spokojená, protože je spolehlivě chrání, zbavují je strachu z otěhotnění a v ničem nemusejí omezovat samy ani jejich partner. Na rozdíl od pilulek nevyžadují každodenní pozornost a jejich spolehlivost nesnižují běžné léky. Hormonální tělíska jsou podstatně dražší, než klasická, a nedá se říct, že by byla v něčem lepší. Některým ženám však způsobují tělíska potíže, to se týká obou typů. Z tohoto důvodu je výhodnější zkusit napřed klasické tělísko, protože v případě, že by dělalo potíže a bylo by nutné je odstranit, je finanční ztráta menší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
610
2.12.20 12:36

Měla jsem nehormonalni tělísko (dávno před těhotenstvím a porodem), zavádění mě bolelo hodně a navíc jsem pak měla problémy. krvácela jsem mimo cyklus, denně bolesti břicha. Tělísko se v děloze posunulo a bylo až u její stěny. Nechala jsem si ho vyndat, už bych do toho nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat