Nízká bazální teplota po ovulaci

1
10.12.19 05:16

Nízká bazální teplota po ovulaci

Zdravím,
chtěla bych poprosit o radu. Merim 2. měsíc BT, přikládám graf. Cyklus mam pravidelny 28 dni. 13. den jsem byla u Dr., ale nevidela na ultrazvuku ovulaci. Domaci test mi vysel pozitivni 15. den. Zaroven jsem citila bolest v levem podbrisku a mela ten „spravny“ hlen. Po nárůstu teploty v předpokládané ovulaci je tam pokles. Podle Dr. je z prvního měření podezření na nízkou hladinu progesteronu v lutealni fázi, ale z 1 krivky nevíme nic jistě. Nabidla mi Utrogestan a já nevím, jestli ho začít hned brát, kdyz jsou to zatím jen odhady. Snažím se to měřit poctivě ale poslední měsíce špatně spím a jsem v noci hodně neklidná. Může to mít vliv na měření? Je možné, že na UTZ folikul nebyl vidět, ale ovulace pak nastala? Znamená pokles BT po ovulaci nedostatek progesteronu?
Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.12.19 13:04

Vypadá to, že jste měla anovulační cyklus. Pokud Vám přímo doktorka na ultrazvuku řekla, že jste neměla ovulaci, tak bych jí věřila - viděla přímo folikul, který nebyl zralý a nepraskl. To, že vám ovulační test vyšel pozitivní jen znamená, že tělo produkovalo LH hormon, ale ovulace neproběhla = folikul nepraskl. Proto se ovulačním testům nedá moc věřit. To samé nízká bazálka značí anovulaci. Zatím bych rozhodně prášky nebrala, pokud se snažíte teprve druhý měsíc a máte grafy po jednom cyklu, divím se, že vám je vůbec doktorka hned nabídla. Nějaké závěry se dají dělat až ze zaznamenaných nejméně 3 cyklů. A ten další cyklus můžete normálně ovulovat. Anovulace není nic zvláštního, z 12 měsíců můžete třeba 1× vůbec neovulovat.

• Citovat
  • Nahlásit
18
19.12.19 08:30

Bazalni teplota

Ahoj, prosím o radu. Tento měsíce mám jinou teplotu než mívám
Po ovu mám většinou teplotu 37 ale dle grafu mi opět klesá a do MS mám ještě čas.
Prosím neví někdo co by to mohlo znamet? Je tam nějaká šance?
Sex jsme měli s manželem cca 2 dny před ovu dle kesajici teploty, čípku a hlenu, tak doufám že to vyšlo. Četla jsem nějaké články na internetu ale nejsem z toho zrovna moudrá. :,( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat