Nízká tělesná teplota v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 14:22
Nízká tělesná teplota v těhotenství

Ahoj, jsem V 10. týdnu těhotenství a jsem asi týden nachlazená. Občas si preventivně změřím teplotu, u rýmy já zvýšenou teplotu nepoznám. Dneska jsem si naměřila jen 35,2, měření několikrát zopakovala, ale teplotu mám celý den plus minus takto nízkou. Všude čtu, že v těhotenství bývá tělesná teplota (nemyslím BT) spíš vyšší, u mě přesahovala 36,5. Jsem z toho dost vystresovaná.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
malinika
Kelišová 5729 příspěvků 07.10.14 14:26

35,2 je málo i bez těhotenství. Měříš se digitálním teploměrem v podpaží, co? ;) Zkus se změřit v ústech pod jazykem.

mroe
Neúnavná pisatelka 15317 příspěvků 07.10.14 14:28

K cemu je dobre si merit takhle pravidelne teplotu?
K cemu je dobře vedet, ze mas zvysenou teplotu? To ma snad u nachlazeni většina lidi, ta informace ale vcelku k nicemu není a horecku snad na sobe každý pozna.
Byt tebou, zahodim teplomer, merit si takhle teplotu je fakt k prdu( a navíc je tvoje hypotermie blbost).
Nebo mas snad nejakou vaznou chorobu, u které je potřeba vedet, ze mas zvysenku?

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 14:29
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem V 10. týdnu těhotenství a jsem asi týden nachlazená. Občas si preventivně změřím teplotu, u rýmy já zvýšenou teplotu nepoznám. Dneska jsem si naměřila jen 35,2, měření několikrát zopakovala, ale teplotu mám celý den plus minus takto nízkou. Všude čtu, že v těhotenství bývá tělesná teplota (nemyslím BT) spíš vyšší, u mě přesahovala 36,5. Jsem z toho dost vystresovaná.

sttitnou zlazu mas ok?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 14:33

Když mám rýmu, jsem v obličeji horká, tak pro jistotu, navíc se citím hodně zesláblá, abych nepřesáhla 38. Se štítnou žlázou nic nemám.

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 14:34

@mroe nesouhlasim…merila se kvuli nachlazeni…nizka teplota muze na ledasco poukazovat, treba na snizenou cinost stitne zlazy, a ta je v tehotenstvi dulezita, nteplota pod kazykem by nemela nikdy byt pod 36,5

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 14:35
@Anonymní píše:
Když mám rýmu, jsem v obličeji horká, tak pro jistotu, navíc se citím hodně zesláblá, abych nepřesáhla 38. Se štítnou žlázou nic nemám.

skus pod tim jazykem..uvidis zdali je to to same…a prosim jaky mas teplomer? protoze jestli ten co na sebe namiris, tak ten zrovna vyhod. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 14:38

Teplotu pod jazykem mám 36,1-36,2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 14:40

Teploměr digitální klasický

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 14:40
@Anonymní píše:
Teplotu pod jazykem mám 36,1-36,2

tak si dovoluji tvrdit ze mas snizenou cinnost stitne zlazy, nech ci nabrat TSH, melo by byt idealne kolem 1 a mene.
Test štítné žlázy na základě bazální teploty.
Tělesná teplota je dobrý ukazatel pro měření hodnot metabolismu. Dle Dr. Broda Barnese, autora „Hypothyroidism: the Unsuspected Illness“ – „ Můžete přinést svému lékaři více informací s pomocí obyčejného teploměru, díky kombinaci s všemi dalšími funkčními testy štítné žlázy může být odhalen problém.“ Jak test provést? Než půjdete spát, dejte si do svého dosahu obyčejný teploměr. Hned jak se probudíte, dejte si teploměr a zůstaňte ještě ležet asi 10 minut. Zaznamenejte si svojí tělesnou teplotu a tuto proceduru opakujte minimálně 3 dny za sebou. Ženy by tento test měly provádět první tři dny poté, co jim začne menstruace. Naměřené teploty si sečtěte a vydělte třemi. Teplota která vyjde je vaší průměrnou metabolickou teplotou, která závisí na výkonu thyroidních hormonů. Normální teplota je průměrně 37°C. Ačkoliv průměr může být u různých osob velmi rozdílný, 1°C a víc pod hranicí 37°C už může znamenat problémy se štítnou žlázou.

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 07.10.14 14:43
@KackaDoup píše:
tak si dovoluji tvrdit ze mas snizenou cinnost stitne zlazy, nech ci nabrat TSH, melo by byt idelane kolem 1 a mene.

Asi bych byla opatrnější s diagnostikou na dálku… ;) Vůbec nic to ještě znamenat nemusí.

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 14:45

@malinika proste to tak je…cti ;) sma tim ted prochazim..muj test vysel spatne.

KackaDoup
@malinika píše:
Asi bych byla opatrnější s diagnostikou na dálku… ;) Vůbec nic to ještě znamenat nemusí.
KackaDoup

Telo ma nejaka pravidla..

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 07.10.14 14:45
@KackaDoup píše:
tak si dovoluji tvrdit ze mas snizenou cinnost stitne zlazy, nech ci nabrat TSH, melo by byt idealne kolem 1 a mene.
Test štítné žlázy na základě bazální teploty.
Tělesná teplota je dobrý ukazatel pro měření hodnot metabolismu. Dle Dr. Broda Barnese, autora „Hypothyroidism: the Unsuspected Illness“ – „ Můžete přinést svému lékaři více informací s pomocí obyčejného teploměru, díky kombinaci s všemi dalšími funkčními testy štítné žlázy může být odhalen problém.“ Jak test provést? Než půjdete spát, dejte si do svého dosahu obyčejný teploměr. Hned jak se probudíte, dejte si teploměr a zůstaňte ještě ležet asi 10 minut. Zaznamenejte si svojí tělesnou teplotu a tuto proceduru opakujte minimálně 3 dny za sebou. Ženy by tento test měly provádět první tři dny poté, co jim začne menstruace. Naměřené teploty si sečtěte a vydělte třemi. Teplota která vyjde je vaší průměrnou metabolickou teplotou, která závisí na výkonu thyroidních hormonů. Normální teplota je průměrně 37°C. Ačkoliv průměr může být u různých osob velmi rozdílný, 1°C a víc pod hranicí 37°C už může znamenat problémy se štítnou žlázou.

To je nějaká blbost, ne? U normálního cyklu tělesná teplota těsně před menstruací klesne, takže průměr 37 za normálních okolností nemůže vyjít… :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >