Nízká váha ve 2,5 letech

16.7.13 20:21

Nízká váha-2,5roku

Dobrý večer maminky,
chci se s Vámi poradit ohledně jídla pro dvou a půl leté dítko. Syn má v tomto věku řekla bych nízkou váhu, necelých 14kg a výška 94cm. Je hodně dlouhý a hubený.
Ale neřekla bych, že jí špatně. Pro pořádek uvedu jeho jídelníček.
1.Ráno k snídani chleba:sní tak půlku - namazané máslem nebo sýrem+šunka,1,5dcl kakaa
2.Pak svačina banán, nebo jablko +když jdeme do krámu bere si ještěsuchý rohlík a sní z něj půlku
3.Oběd:vždy polévka a druhé jídlo má tak po půlhodinové pauze ale moc toho nesní, spíš jen maso, nebo omáčky
Pak spaní
4.Svačina - jogurt, pak třeba zase zobe ovoce, zeleninu
5.Večeře - namazané pečivo nebo polévka
6.Před spaním zase kakao - asi 2dcl

Neřekla bych, že je toho málo ale ta váha tedy nic moc.Jak to máte s dětmi v tomto věku? Jí toho víc?
Děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3867
16.7.13 20:23

@frozendarkness
syn má už taky určitě těch 90 cm a váží 11 kg, někdy i míň. Je stejně starý. Jídlo mi přijde ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1038
16.7.13 20:25

Já myslím, že je to normální váha, můj tříleťák má 13 kg a 93 cm a starší měl ve třech letech 12 kg a 92 cm. Sní toho možná o trochu víc, ale nejí zelenninu z ovoce jen jablko a banán. Bez spaní po obědě takže vše zase vyběhá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2106
16.7.13 20:25

Ahoj, holka ma na 26 mesiacoch vahu 13 kil a myslim ze ta vaha je tak akurat.Ale je trosku nizsia -ma 85 cm.Ale poznam chlapca ktory budemat za mesiac 4 roky a vazi 14 kil, ale je aj maly, ma 95 cm a doktorka mu teda brala krv nacrastovy hormon, celiakiu, stinicu…Ma vsetko v poriadku, len je mini po rodicoch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
16.7.13 20:26

Prcek má 97 cm a 13,5 kg.
Jací jste byli vy jako malí? Můžete to mít v ordě…
Můj přítel měl 18 kg, když šeldo první třídy :)

To jídlo mi přijde ok…máme to podobně…jen večer dávám krupicovou kaši…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
16.7.13 20:29

Podle mě jí naprosto perfektně, co by za to některé maminky dali, některé děti se totiž tváří, že žijí z vlhkosti ve vzduchu :roll: Tak se holt vytáhnul, on trošku zmohutní, první byl taky cca v tomhle věku „samá ruka, samá noha“, sice je pořád celkem štíhlý, ale postupně nabral přeci jen nějaký objem, jako ne na tuku, ale celkově, ramena, pánev se rozšířila, i nějaký ten sval se objevil ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
16.7.13 20:30

Zkus si to zadat do růstovejch tabulek, co na tebe vybafne… Můj skoro dvouleťák má kolem 14 - 15 kil a cca 92cm… (přesně fakt netuším) a přijde mi spíš oplácanější… :think: Než hubenej… :nevim: Jako ten poměr výška x váha mi přijde docela OK…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.13 20:31

Já mám stejně starou dceru a myslím, že vy jíte úplně ukázkově ;) Dcera má dny kdy nejí nic a potom zase dny kdy by snědla na co přijde. Denní skladba je tak přibližně stejná, jen u nás se jí buď polévka nebo druhé, oboje by nedala. Myslím si že syn jí krásně a míry má ukázkové ;) My máme 14,5kg a 94cm…

• Nahlásit
  • Citovat
13075
16.7.13 20:34

.

Příspěvek upraven 02.02.14 v 19:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5185
16.7.13 20:38

Tak můj syn má ve 27 měsících necelých 90cm a 11kg. Každé jídlo je boj a většinou prohrávám. Jediné co do něho s úspěchem dostávám je sunar a vývar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
neprihlasena beruska
16.7.13 20:40

Moje dcerka je hubena.ma 14 kilo v 5ti letech. Takze to mate jeste dobry

• Nahlásit
  • Citovat
354
16.7.13 20:41

Moje holka má teď ve třech a čtvrt letech 93 cm a 11,3 kg :nevim: A tahle váha se jí drží fakt dlouho. Nesní ani tolik co tvůj prcek. Pořád něco vyvádí, skáče, běhá.. takže u jídla moc neposedí. Doktorka to nijak nehrotí. Prospívá jinak dobře.. Řekla bych, že tvůj malej je v pohodě :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
16.7.13 20:43

@frozendarkness Dobrý večer, já myslím, že neváží nějak málo. Jídelníček se mi zdá dobrý. Naše malá měla při prohlídce ve třech letech 103 cm a 14,3 kg. A doktorka řekla akorát to, že je prostě „vylítaný čahoun“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8151
16.7.13 20:48
@neprihlasena beruska píše:
Moje dcerka je hubena.ma 14 kilo v 5ti letech. Takze to mate jeste dobry

naše taky holka má v 5 a půl 14,5 kg ve dvou letech nevím ale ve třech měla podle očkováku 12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17564
16.7.13 20:48

@frozendarkness moje čtyřletá má 95 cm a necelých 13 kg. Na ty čtyři roky mi to už docela málo připadá. Když jí zadám do růstového grafu, tak mi to vyplivne sníženou hmotnost, ale máme to v rodině, takže to neřeším. Naopak jsem za to ráda, aspoň bude moct jíst co chce. Můj brácha má ve třiatřiceti 60 kilo - co by za to dala leckterá ženská :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama