Nízká váha plodu v 30tt a těhotenská cukrovka

800
18.12.19 10:21

Nízká váha plodu v 30tt a těhotenská cukrovka

Ahoj holky, dnes jsem byla v poradně a malá má pouze 1350g, dnes jsem přesně 30+1tt. Doktor říkal že je menší ale že v pohodě že to přeměříme za 3 týdny. Dal mi železo, že ho mám málo tak nevím jestli to s tím souvisí. Každopádně se nestresuju, vím že je to pouze odhad a já sama jsem měla 2 800g v 41tt. Spíš se chci zeptat, mám těhotenskou cukrovku, nic hrozného, jsem na dietě a hodnoty jsou dobré. Kdybych ji neměla tak se přes svátky pořádně nacpu ať trošku podpořím váhu malé ale s cukrovkou nemůžu. Takže holky co udělat pro to aby malá více přibírala? Jinak v pátek jdu do diabetologické poradny tak to určitě proberu s doktorkou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
18.12.19 10:27

Jak správně píšeš, je to jen odhad, vůbec se s tím nestresuj. A navíc, mě to nijak málo nepřijde. Mě se syn narodil 33+3, měl 1640gr - na ten týden také menší a dneska je to uplně zdravé dítě ;)
Jez zdravě a vyváženě, ať má miminko dostatek vitamínů a bude to dobré. Není třeba se „nacpávat“ ;)

• Nahlásit
  • Citovat
18.12.19 10:31

Urcite se nesnaz nacpavat akorat si rizhodis cukr a tim ditku spis ublizis.. dodrzuj dietu a bude to dobry. Holt nebudes mit 4 kilovy dite. Bude drobnejsi. Ja rodila 2980 a i tak jsem mela co delat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2633
18.12.19 10:35

Taky jsem měla těhotenskou cukrovku a taky mi pořád odhadovali malé dítě. Porod mi vyvolavali v den termínu a syn měl 3,2 kg. Takže úplně normální mimčo. Dokonce v den porodu byl odhad 2,7 kg. Takže se sekli o půl kg. Já doporučuji se hlavně nenervovat, neprejidat se a užívat i zbytek těhotenství.
Mě pořád říkali, že nebude mít ani 2,5 kg. Já se zbytečně nervovala. Jinak cukrovku jsem měla jako ty, jen dieta a tím pádem hodnoty krásný. Stresem si ublizis víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 10:41

Ber to fakt jako odhad, mě pět týdnů před porodem řekli, že dítě už má tři kila - no málem to se mnou švihlo, taky jsem měla těhotenskou cukrovku, děsila jsem se obříka. No a co se narodilo? Takovej prcek, 2980 g přesně :-) Je zajímavý, že jinej doktor den před porodem ho změřil teda přesně, sekl se jen o deset deka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
800
18.12.19 10:48

Děkuji za odpovědi, uvidíme za 3 týdny. Holky a kdy se dělá vyšetření na průtok pupečníku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 10:58

@Lucie1906 Asi záleží na doktorovi, u prvního mi ho dělali, až v porodnici, když jsem přenášela, u druhého taky v porodnici 14 dnů před termínem, když se rozhodovalo, jestli bude císař nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1152
18.12.19 11:02

Já měla taky malé dítko a průtoky mi dělal proto už obvoďák od 33 tt. Taky mi doporučil jíst hodně vývary, ty asi můžeš i s cukrovkou, ne? Nakonec jsem šla kvůli růstové ratardaci na císaře v 37+0, mimčo mělo 2010 g, ale po porodu začalo růst hezky, tak to jistě brzy dožene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49138
18.12.19 12:43

Ono i kdybys cukrovku neměla a cpala se až k prasknutí, mimčo si tím v břiše „nevykrmíš“, leda tak sebe. Dítě si vezme přesně to, co potřebuje. Já s dietou přibrala minimálně, přesto měly děti 3,5 a 4 kila. Pokud máš v rodině, že rodíte maličká miminka, tak holt máš genetickou dispozici k maličkému miminku. Se špatně kompenzovanou cukrovkou by bylo riziko, že bude hodně velké, ale to nechceš, pojí se s tím spousta dalších komplikací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 14:33

Jídlem dítě neztloustne. Já měla nekontrolovatelnou chuť na sladké, ob den jsem zpráskala celou tabulku Milky, donuty, koblihy, katastrofa prostě :lol: Nonstop sladké :roll: dceru jsem přenášela a měla jen 2.890, což je na přenášené dítě celkem málo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama