Nízké AMH a přesto opakovaná těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.18 13:50
Nízké AMH a přesto opakovaná těhotenství

Ahoj, především omluva za anonymitu. Prosím o názory, zdali máte některá zkušenost, že i s nízkým AMH lze bez problémů otěhotnět. Jde o to, že jsem po 7 ZT s tím, že otěhotnět se podařilo většinou na „první dobrou“. Těchto 7 ZT proběhlo v uplynulých 3 letech.

Po 3. ZT jsme se objednali do CAR s tím, že se to začne řešit. Přišli mi na sníženou fci štítné žlázy, balancovanou translokaci chromozomů a velmi nízkou hodnotu AMH (dle Dr. 0,01, což je údajně mizivá šance na otěhotnění dle vyjádření lékařky).

Dotaz zní jak je možné, že pravidelně těhotním, když dle vyšetření už není téměř z čeho… jak je to možné? Kdyby se to stalo 1×, 2× náhodně, O. K., ale 7×? Máte někdo podobnou zkušenost? :nevim:

Reakce:
Janli
Kelišová 6275 příspěvků 23.10.18 13:54

S podobnou hodnotou jsem otěhotněla taky, ale byl to doslova zázrak. I teď mám čas od čas ovulaci. Ono ahm úplně nevyjadřuje neplodnost, spíš jakési stáří vaječníků a vajíček.

ugluk
Hvězda diskuse 43538 příspěvků 23.10.18 14:09

AMH ukazuje zjednodušeně zásobu vajíček, ženská s nízkým AMH může velmi pravidelně ovulovat (otázka pak je, jak dlouho jí to vydrží), ale kdyby ji při IVF nastimulovali, taky z ní nemusí vymáčknout víc než to jedno vajíčko. Prostě už se to „chýlí ke konci“, ale zas je individuální, jak rychle ten konec nastane.
Další věc je, že se sice dlouho tradovalo, že AMH je dané, svaté a už může jenom klesat, ale není to až taková pravda. Já měla před 4 roky 0,16, rok nato 0,8, letos jsem otěhotněla přirozeně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.18 15:32

@ugluk @Janli
Děkuji za odpověď

Sisi86
Nováček 1 příspěvek 23.10.18 15:45

Ahoj holky, podarilo se nekomu s AMH 1,6 otěhotnět prirozene?

Janli
Kelišová 6275 příspěvků 23.10.18 16:00
@Sisi86 píše:
0,9 po IVF, 0,1 přirozeně
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.18 16:04
@Sisi86 píše:
0,01 a 7× přirozeně
ugluk
Hvězda diskuse 43538 příspěvků 23.10.18 16:58

1,6 je naprosto normální hodnota.

Scorpionflower
Stálice 65 příspěvků 25.10.18 16:51
@Sisi86 píše:

Mne sa podarilo otehotniet prirodzene hned v prvy cyklus ako sme sa snazili s hodnotou 1.0. Momentalne som v 8. mesiaci, zatial bez akychkolvek problemov. 1.6 je normalna hodnota.

Viki33
Nováček 1 příspěvek 16.11.18 17:09

Mam za sebou tri nevydarene tehotenstvi - spontanni potrat, mimodelozni, ZT.. nasledne mi bylo doporuceno IVF, v CARU zjistili jen nizke amh vzhledem k veku - 28 let/1.2 amh.. problem otehotnet nemam, vzdy na druhy pokus se zadarilo, nevim zda ivf muze neco zmenit :think:

Janli
Kelišová 6275 příspěvků 16.11.18 18:32

@Viki33 na tvůj věk je to možná nízka hodnota, ale jak vidíš dá se otěhotnět i při daleko nižších. Tvůj problém budou nekvalitní vajíčka. Ze své zkušenosti mohu jen doporučit IVF s PGD. Bez PGD by to ztratilo význam. Drtivá většina potratů je kvůli genetické vadě embrya a takhle tomu předejdeš. Vkládají se pouze ta zdravá a vyšetřená.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Aneta Krejčíková ukázala krásnou sestru, ale společný mají jen úsměv!

Hříčka přírody? Aneta Krejčíková odtajnila svou sestru a málokdo by tipoval,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >