Nízké či vyšší zastřešení bazénu?

339
19.3.17 10:40

Nízké či vyšší zastřešení bazénu?

Ahoj,

prosím o zkušenost těch, kteří vlastní bazénové zastřešení, zda jste spokojeni s nízkým zastřešením či byste raději volili vyšší?
Nemůžeme se rozhodnout. Máme bazén 8*4m a rádi bychom co nejdecentnější zastřešení (menší zahrada), jakékoli vyšší zastřešení nám příjde jako,,nádor či skleník" na zahradě…
nejestetičtější se nám zatím jeví jako obrázek č.1, nicméně se pod ním nevykoupeme. U dalších dvou obrázků by se dalo zřejmě i vykoupat.
Koupete se vůbec např., když prší či stejně nekoupete? Nebo máte zkušenosti s jiným zakrytím bazénu se kterým jste spokojeni? Jde nám hlavně o bezpečnost dětí, ať je můžeme vypustit s klidem na zahradu…

Děkuji za případné příspěvky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9260
19.3.17 11:35

Zastřešení máme polovysoké, pod kterým by se i dalo koupat. Ale vlastně za těch osm let co máme bazén, jsme se ani jednou pod zastřešením nekoupali. Nějak nám stačí koupání ve dny, kdy je hezky. Letos budeme bazén renovovat a zastřešení budeme měnit za nízké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3541
19.3.17 11:48

U sousedů mají vysoké zastřešení i na postavení a plavali v něm minulý rok několik měsíců. Tedy i v dešti, myslím, že určitě do konce září, možná i později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
19.3.17 12:03

My máme vysoké zastřešení, aby se uvnitř podél bazénu dalo chodit i při zatažení zastřešení. Jednak si nedovedeme představit, že bychom plavali pod nízkým zastřešením - má to tchýně a je to jako plavat v zatopeném sklepě, brr. Druhak jsme se báli, aby nám děti po tom nízkém zastřešení neběhaly a nestal se průšvih, případně aby na to něco nehodily a nerozbily to. Třeťak aby se ta nízká plochá stříška nepropadla pod nánosem sněhu, když budeme např. na horách. Čtvrťak aby se to dalo dobře umýt wapkou i zevnitř. Standardně odkrýváme středové části do stran a několik vrstev na začátku a na konci pak tvoří docela příjemný stín, kde se nám např. nepřehřívají pantofle, když jsme ve vodě a venku praží slunce. Když přijede návštěva, tak se v tom několikavrstevném krytu na začátku bazénu převlékají do a z plavek, nechce se jim chodit do domu :-) Také jsou vedle bazénu lehátka s polstry, takže když je potřeba rychle se schovat před deštěm, nemusíme lehátka uklízet, prostě zůstanou u bazénu a zatáhneme střechu. Není-li venku chladno, dá se při zataženém zastřešení příjemně plavat. Když je u nás hodně dětí, tak zastřešení odsuneme úplně mimo bazén, aby mohly volně běhat okolo a hopsat do bazénu. Ano, bylo to dražší než samotný bazén a vypadá to jako velký skleník, ale máme velkou zahradu, bazén je v její zadní části, která je lemovaná stromy a voda má zelenou barvu (bazén není modrý, ale zlatožlutý), takže do té zeleně příjemně zapadá. A já jsem každým rokem blíž k tomu, abych to na jaře opravdu začala využívat jako skleník pro předpěstování :-) Zatím tam např. při mrholení nebo velkém větru osazuji truhlíky apod.
Nechejte si nejdříve udělat ten bazén, zastřešení objednejte např. po měsíci užívání a koupání, kdy uvidíte, co vlastně potřebujete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3210
19.3.17 12:09

Sice bazén nemám, ale byli jsme v létě na chatě kde ho měli i s vysokým zastřešením. souhlasím s @nani77 . většinou jsem odsunuli napůl, a děti tam řádily pořád. i když foukalo. dalo se tam schovat spoustu věcí - nafukovací čluny atd…

ale je pravda, že byl bazén nepřehlédnutelný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
19.3.17 12:18
@Alyss1 píše:
Sice bazén nemám, ale byli jsme v létě na chatě kde ho měli i s vysokým zastřešením. souhlasím s @nani77 . většinou jsem odsunuli napůl, a děti tam řádily pořád. i když foukalo. dalo se tam schovat spoustu věcí - nafukovací čluny atd…ale je pravda, že byl bazén nepřehlédnutelný.
.. pravda, u řadovky někde v legolandu by to vypadalo asi šíleně :-)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
19.3.17 13:11

My teda bazén nemáme, ale koupila bych takové, pod kterým se dá koupat, je příjemné skočit si tam i v horším počasí :kytka: Hlavně pro děti si myslím, že je to dobré, hned je neofoukne a nebudeš jim muset půlku léta vysvětlovat, že tam nemůžou, protože fouká vítr, prší… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1099
19.3.17 13:37

Mame vysoke zastreseni a nemenili bychom. Koupeme se kveten-rijen za kazdeho pocasi. V zupanech prebihame pres terasu a svlekame se az u bazenu. Mame tam hacky na veci, lehatka… Pres zimu tam davame zahradni nabytek, hracky, truhliky… Tepelne cerpadlo na ohrev vody je taky fajn. Prvni rok jsme vahali a opravdu to bez nej nejde. Mame dobry tarif na elektrinu (20h denne levny proud), takze susicka a cerpadlo jedou dle potreby a neplatime majlant.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 22:15
@mesiah píše:
Ahoj,

prosím o zkušenost těch, kteří vlastní bazénové zastřešení, zda jste spokojeni s nízkým zastřešením či byste raději volili vyšší?
Nemůžeme se rozhodnout. Máme bazén 8*4m a rádi bychom co nejdecentnější zastřešení (menší zahrada), jakékoli vyšší zastřešení nám příjde jako,,nádor či skleník" na zahradě…
nejestetičtější se nám zatím jeví jako obrázek č.1, nicméně se pod ním nevykoupeme. U dalších dvou obrázků by se dalo zřejmě i vykoupat.
Koupete se vůbec např., když prší či stejně nekoupete? Nebo máte zkušenosti s jiným zakrytím bazénu se kterým jste spokojeni? Jde nám hlavně o bezpečnost dětí, ať je můžeme vypustit s klidem na zahradu…

Děkuji za případné příspěvky :-)

Tak stojím úplně před stejným rozhodnutím :-) Na obrázku máš i Vivu od Alukovu - mě jí nacenili na 270 tis. a vysoké zastřešení např. od Relaxu vyjde na 180 tis.
Každopádně praktičtější je vysoké zastřešení, jak už tady bylo řečeno. Z estetických důvodů jsem chtěla právě tu Vivu, ale když jsem ji viděla v reálu po dvou letech, tak taky nijak esteticky nepůsobí - vysráží se na ní voda a nepoznáš, že je z plného polykarbonátu.
Nejprve jsem byla rozhodnuta, že zastřešení nebude, pak jsem v praxi zjistila, že bez něj je bazén VOPRUZ!!!, tak jsem chtěla nízké zastřešení. A teď když nad tím tak dumám, tak si říkám, proč bych měla kvůli lidem okolo mít nízké zastřešení, když po praktické stránce je lepší vysoké… Hlavně jsem si koupila krásnou sedačku s baldachýnem a už ji vidím, jak by se vyjímala ve vysokém zastřešení… Líbí se mi toto zastřešení:
http://www.voeroka.cz/…zenu/sublim/#…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
339
22.3.17 11:18

@Vyhaslá sopka To je pravda, hezké je to pouze v den namontování, potom je to již jen orosené a plesnivé… A nacenili ti už i od toho voereky to vysoké? Protože nízké nám nacenili přes 400tis, to je trochu síla :roll: a vysoké by mělo být jistě dražší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 11:42
@mesiah píše:
@Vyhaslá sopka To je pravda, hezké je to pouze v den namontování, potom je to již jen orosené a plesnivé… A nacenili ti už i od toho voereky to vysoké? Protože nízké nám nacenili přes 400tis, to je trochu síla :roll: a vysoké by mělo být jistě dražší.

Jo, nacenili, ještě jsem v šoku :jazyk: 780 tis. :-)

Tak plesnivé snad to zastřešení není, ne? Nebo ano?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
339
22.3.17 14:09

@Vyhaslá sopka viděli jsme pár let používané zastřešení a asi tím, jak se to pořád rosí, tak tam byla i plíseň :roll: Téda, dobrá cena :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 14:40
@mesiah píše:
@Vyhaslá sopka viděli jsme pár let používané zastřešení a asi tím, jak se to pořád rosí, tak tam byla i plíseň :roll: Téda, dobrá cena :lol:

A jednalo se o nízké zastřešení nebo vysoké? A plný nebo komůrkový polykarbonát? To by mě docela zajímalo :-)

Ještě čekám na nacenění od Alukovu - zastřešení Vision a Olympic… Jestli to budou zase pálky, tak jdu do nízkého od firmy Alupo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
22.3.17 22:39

@mesiah, @Vyhaslá sopka, holky, my máme vysoké zastřešení už asi 6 nebo 7 let, plesnivé není, jen ta spodní guma na prvním a posledním díle se musí vždycky na jaře pořádně vydrbat kartáčem, houbičkou a nějakým cifem. Nevím, zda je to tím, že dbáme na kvalitu vody nebo že okolo bazénu máme palubu z přírodního dřeva, pod ním štěrk, ale opravdu zastřešení plesnivé není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 22:46
@nani77 píše:
@mesiah, @Vyhaslá sopka, holky, my máme vysoké zastřešení už asi 6 nebo 7 let, plesnivé není, jen ta spodní guma na prvním a posledním díle se musí vždycky na jaře pořádně vydrbat kartáčem, houbičkou a nějakým cifem. Nevím, zda je to tím, že dbáme na kvalitu vody nebo že okolo bazénu máme palubu z přírodního dřeva, pod ním štěrk, ale opravdu zastřešení plesnivé není.

Možná to bude problém nízkého zastřešení, tam není možnost ho pořádně vyčistit, i když možná by to také neměl být problém to vzít wapkou.

A jak jsi spokojená s vysokým? Podle mého mínění musí méně vyhřát vodu než to nízké. Ale praktičtější je určitě :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama