Nízké crp, může to být i tak spála?

3115
19.8.15 16:06

Nízké crp, může to být i tak spála?

Holky mám dotaz. Syn včera dostal teploty, nic hrozného tak do 38,5 C ale je unavený, skleněné oči. Trochu pokašlává a vypadá jak kdyby měl ucpaný nos, špatně dýchá. Dnes jsem zjistila, že má vyrážku v podbřišku - vypadá to jako spála ( už to jednou měl). Doktorka mu vzala krev crp 28 tak to uzavřela jako virózu. Ale mně se to moc nezdá. Vyrážku už má i na rukách na nohách. Jednou totiž měl s. pyogenes v nose - masivně, crp 9, ale strašně vysoká sedimka, takže nakonec bral atb i když neměl teploty. Výtěry mu nedělala, byl tam s ním manžel. Tak teď nevím jestli čekat, nebo ho tahat na výtěry. Moje děti nikdy vyrážku u virózy neměly tak ani netuším jak vypadá. Nemáte někdo zkušenost? díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

753
19.8.15 16:19

A dělala mudr stěr na streptokoka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
19.8.15 16:34

Jak to vypadá v krku? U spály jsou nateklé mandle, bílé čepy, můžou se přidat bolesti břichaa, zvracení. Nejlepší by byl rychlý streptes, výsledek je do pár minut. Nebo aspoň klasický výtěr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
19.8.15 17:08

No ten právě ne když měl nízké crp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
19.8.15 17:24

Naše mudr začíná rychlostěrem, pak teprve crp, každopádně švagrová ráno u mudr crp nízké - večer na pohotovosti angína jak hrom :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4561
19.8.15 17:28

Tak to dopadá, když se lékaři spoléhají na CRP. Pokud se hodnoty neblíží 100 mg / l, tak nelze vyvozovat jasné závěry. Mnohdy vycházejí hodnoty okolo 40 mg / l, které jsou naprosto k ničemu, mohou odpovídat jakékoliv infekci. Neléčí se laboratorní hodnota, ale pacient.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1750
19.8.15 21:03

@Mišela1 U virózy může být vyrážka. Stejně tak nízké CRP spálu nevyloučí. Tak předpokládám, že ho doktorka vyšetřila, poslechla, podívala se do krku a z toho usoudila, že má virózu. U té spály bych čekala i angínu a vyrážku v dutině ústní. Naopak rýma bývá spíše u virózy. Ale těžko radit po internetu, když pacienta nevidím. To, že jednou spálu měl, neznamená, že ji nemůže mít znova. Myslím, že může být až 3×.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1289
19.8.15 21:06

Jak je stary? Je nekdo v okoli nemocny? @Mišela1 nevime, jak ho doktorka vysetrila, ale spalu asi pozna a popravde, mne to zni take spise jako virove onemocneni, ale takhle na dalku tezko soudit. Dala bych domu den, dva, jak to bude vypadat, a pak bych se radila pripadne dale.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
19.8.15 21:12

Díky za reakce. Je mu 5 let. Nikdo kolem není nemocný. Stav momentálně, teplota 38 C, teče mu z očí, z nosu, vyrážku už má po celém těle kromě hlavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama