Nízké seběvědomí - vlivy z dětství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 12:52
Nizke sebevedomi - vlivy z detstvi?

Ahoj, s kamaradkou jsme prisly na jednu takovou vec… je mozne mit v detstvi velmi velmi nizke sebevedomi i pre to ze vas rodice chvalili hodne?

Reakce:

Paola21
Závislačka 3531 příspěvků 22.02.17 12:56

Myslím že je to možné

Havran007
Ukecaná baba ;) 1922 příspěvků 22.02.17 12:56
@Anonymní píše:
Ahoj, s kamaradkou jsme prisly na jednu takovou vec… je mozne mit v detstvi velmi velmi nizke sebevedomi i pre to ze vas rodice chvalili hodne?

určitě ano. Mě v dětství moc nechválili, otec byl docela ostuda a sebevědomí mám na rozdávání.

Liliana08
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 22.02.17 12:59

Podle mě ano. Vliv na sebevědomí nemají jenom rodiče, ale ze začátku i jiní příbuzní, se kterými dítě přijde do styku, časem se přidávají i kamarádi, spolužáci a s věkem se zvyšuje jejich význam - pokud dítě za základce všichni spolužáci považují za losera, je celkem jedno, jak ho podporují rodiče, sebevědomí to sníží.

Helileli
Závislačka 2953 příspěvků 22.02.17 13:00

Můžeš mít nízké sebevědomí právě kvůli přehnanému chválení. Pochvala nijak nebuduje sebevedomi, jen ho prvoplánově nesrazí.

Helileli
Závislačka 2953 příspěvků 22.02.17 13:03
@Liliana08 píše:
Podle mě ano. Vliv na sebevědomí nemají jenom rodiče, ale ze začátku i jiní příbuzní, se kterými dítě přijde do styku, časem se přidávají i kamarádi, spolužáci a s věkem se zvyšuje jejich význam - pokud dítě za základce všichni spolužáci považují za losera, je celkem jedno, jak ho podporují rodiče, sebevědomí to sníží.

Já myslím, že je rozdíl mezi podporou a pochvalou, podporování je komplexní, dodává jistotu, pochvala je jen bonbonek pro hodneho pejska.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49033 příspěvků 22.02.17 13:21
@Anonymní píše:
Ahoj, s kamaradkou jsme prisly na jednu takovou vec… je mozne mit v detstvi velmi velmi nizke sebevedomi i pre to ze vas rodice chvalili hodne?

pochvala nepodporuje sebevědomí, dodává jen vnější jistotu, která sebevědomí nepodporuje. Sebevědomí je víra sám v sebe a nemůže být odvislá od vnějších faktorů - pochvaly ani kritiky.
Jak už tu někdo psal, je to spíš o podpoře a podněcování víry sám v sebe, nezávisle na tom, jestli mi někdo zrovna pochválí nebo zkritizuje.

Vojta_777
Stálice 61 příspěvků 19.04.17 13:19

Určitě rodiče můžou zničit sebevědomí. Třeba tak, když matka pochválí novorozence, jak hezky držel, když ho pan doktor bez úmrtní obřezaval. :zed:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >