Nízko položená placenta 38. tt

522
24.2.21 00:32

Nízko položená placenta 38tt

Chtěla bych se zeptat. Od 20tt zjištěna nízko položená placenta, na zadní stěně.
Aktuálně jsem ve 38tt je možné, že se ještě placenta vytáhne, při poslední kontrole byla cca 1cm - v průkaze je uvedeno placenta praevia marginalis.
Pokud ne, je i tak možný přirozený porod nebo je to riziko a je vhodný cs? Dle gynekologa je přirozený porod možný, ale bojím se, že je to je velký risk. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62841
24.2.21 07:13

@NNikaa měla jsem placentu na hraně branky a porod spontánní. Takže to jde. Já nechtěla jít do císaře, pac velká operace, toho jsem se bala :think: víc mě kontrolovali, ale šlo to dobře.. Nechala bych si poradit od dr :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
869
24.2.21 08:01

Mně se naštěstí vytáhla, ale než se tak stalo, tak mi doktorka říkala, že pokud bude aspoň kousek nad, tak má zkušenost s tím, že je to většinou ok. Jde o to, aby hlavička během porodu klesla do porodních cest dřív jak ta placenta, pokud se tak stane, je vyhráno. Krásně mi to celé vysvětlovala a prý to většinou klapne a vše je v pohodě. Jen je důležité být v porodnici kdyby cokoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
24.2.21 08:24

@martina.se můj gynekolog to řešil s primářem a oba jsou pro přirozený porod. Prý pokud se do porodních cest dostane dříve hlavička, je to ok. Horší, pokud by tam šla dříve placenta. :( Snaží se mě uklidnit, že je to ok. Jenže dodal i větu, v případě krvácení bude akutní cs, což samozřejmě nechci. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
24.2.21 08:30

@K92 jj přesně tak to vysvětlovat i mě. A vzpomenete si na kolik a kdy se vytáhla? Alespoň +/-

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62841
24.2.21 15:29

@NNikaa osobně jsem to riskla.. A šla bych do toho znovu. Pořád lepší akutní čs, jak to mít předem naplánované :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
24.2.21 22:29

@martina.se první porod jsem měla přirozeně, samozřejmě to bolí, atd.., ale měla jsem malou hned u sebe a bylo to pak hned dobrý :srdce: takže raději rodit stejně, jen kdyby se mrška placenta (pro můj klid) ještě trochu vytáhla :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62841
25.2.21 07:23

@NNikaa tak to chápu.. U mě to bylo až na kontrole před porodem, přesně 40 tt.. Tam řekli, že přirozene možno a 41+5 vyvolano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat