Nízko položená placenta na přední straně a cvičení

113
4.3.16 10:23

Nízko položená placenta na přední straně a cvičení

Zdravím maminky mám dotaz.
Nyní jsem 21tt, ve 20týdnu na velkém ultrazvuku mi dr. řekla, že mám placentu vepředu a nízko. Vím, že je zatím brzo se strachovat, do porodu se nejspíš vytáhne. Jde mi ale o to, že mě opravdu každý den bolí břicho i z malé namahy- delší chůze, svižná chůze, kýchání, vytírání… S doktorkou jsem to několikrát řešila, řekla mi jen ať se šetřím a 3× denně 2tabl. magnesia. Na posl. kontorle se zmínila, že mám placentu vepředu, neřekla, že i nízko… Neupozornila mě na sex, sport. Jelikož přibírám víc než bych chtěla tak se snažím potroškách cvičit, s tou bolestí moc nevydržím…Ale teď, když jsem zjístila rizika nízko pol. placenty- odloučení, krvácení,…Navíc mi posl. dobou začalo břicho i tvrdnout. Nevím jestli mám opravdu jen ležet a dodržovat klid? Co Vám řekli Vaši doktoři? Děkuju moc, jsem opravdu zvědavá na Vaše zkušenosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15534
4.3.16 10:32

Mam take placentu příliš nízko a k tomu hematom. Smím jen ležet. Bez hematomu by to nebylo tak zle, ale ani tak bych neriskovala fyzickou námahu a co nejvíce odpocivala :palec: btw kdybych začala cvičit, tak mne dr asi uskrti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
4.3.16 10:37

Mno já jsem se na cvičení a plavání mojí doktorky ptala na začátku těhu a řekla, že můžu. Teď když mi oznámila, že mám placentu vepředu mi k tomu nic neřekla, jen, že je ještě brzo, že se může vytáhnout. Ale neřekla mi ani, že je nízko to až teď dr. v nemocnici na screeningu ale nic mi k tomu neřekla, asi předpokládala, že jsem poučená od mé doktorky a doma jsem se podívala na net a jsem úplně v šoku… jak to, že mě moje dr. na nic neupozornila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
4.3.16 10:40

@šajtarka prosím te zadny kila navic ted neres a necvic. Je to zbytecnej risk. O to ted vubec nejde. Jsi v polovině tehotenstvi, uz to vydrz. Porodíš a uvidis jak rychle budes zpatky na své váze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
4.3.16 10:56

Mno právě nechci nic riskovat..doteď jsem myslela, že je všechno vpořádku a nemusím se nijak extra hlídat ale teď? Na bolení už jsme si zvykla…ale teď? Mě hlavně zaráží jak to, že mi moje dok. nic neřekla..tohle prostě nechápu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1062
4.3.16 11:07

Já chodila normálně do práce. Necvičila jsem a sex jsme taky na nějakou dobu omezili. Jako šetři se ale zase z toho nedělej kovbojku. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.3.16 11:15

V 19tt přes branku, ve 23tt zadní stěna a placenta marginalis. V pondělí jdu na kontrolu a doufám, že se zase trochu povytáhne. Jinak nikdy jsem nekrvácela ani nešpinila. MUDr. mě hned řekla, že by blo lepší se zdržet sexu, že bych mohla začít třeba krvácet. Je dost pečlivá a hodně mě o tom povykládala. Hlavně mě řekla, ať něvěším hlavu, že se placka skoro vždycky vytáhne. Tak mě nezbývá nic než doufat - jsem pesimista :mrgreen: A co se týče cvičení, tak na to bych se vyprdla. Nabraná kila půjdou po porodu dolů :palec:

PS: Funguju normálně chodím na procházky se synem, vařím, vytírám - pomalu protože funím jak lokomotiva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
4.3.16 11:22

@Korčulka86 Já se taky nebojím, že by se nevytáhla. Mě vytočilo, že mi moje dr. neřekla nic o nějakém omezení! 17. mám kontolu, jsem zvědavá co mi na to řekne! :D Omlouvám se za vykřičníky ale jsem fakt vytočená!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
4.3.16 11:28

@xkoup21 a trpěla jsi bolestmi? Já dostávám takové, že se nemůžu narovnat, chodím v předklonu, nemůžu se ani nadechnout… kvůli tomu jsem na nemocenské. Když si lehnu a vezmu magnesium je mi líp…ale nijak jsem se neomezovala ale ani nepřepínala, poslouchám své tělo a hned jak to jde si lehnu. Teď mi začalo břicho i tvrdnout ale to vše jsem brala jako normální roztahovaní dělohy, povolování vazů…Nebojím se, že bych něco přepískla…Ale jsem hodně vytočená, že přes to všechno mi moje dr. neřekla nic o tom čemu se vyhnout. Všude píšou, že nízko položená placenta s bolestmi nevěstí nic dobrého. A doktorka mě ani neupozornila, že kdyby náhodou jak se mám zachovat :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
771
4.3.16 11:49

Taky mám placentu na přední straně a nízko od 20tt (nyní 29tt), moc se nevytáhla, jen už nepřekrývá komplet porodní cesty…takže zákaz sexu, při špinění nebo krvácení okamžitě do špitálu, netahat nic těžkýho (více než 3kg), spíš ležet než sedět, moc se nepřemáhat, nechodit na nějaké delší trajdy a dlabat kyselinu listovou…tohle bylo řečeno u dr. mě ;) jinak tu bolest břicha že se nemůžu narovnat mívám taky, beru magnézko a trošku to pomáhá, ale jak si lehnu tak je to ok…a dávat pozor na nárazy na břicho když je ta placenta na přední straně!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
4.3.16 12:10

@Aldinka To jsou informace, každý doktor je jiný:) Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58614
4.3.16 12:11

@šajtarka rozhodně necvič, když Ti dělá problémy i malá námaha.. Já měla placku přes a zakázáno cokoliv - sex, jakýkoliv sport, ale aji domácí práce atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1127
24.7.16 18:13

Me taky dr rekl, ze mam nizko polozenou placentu na predni stene, rekl jen, ze na pristi kontrole pohlidame, nic vic. Zadne zakazy, nic. Jsem 22 tyden, doted jsem jezdila na kole a cvicila a take sexovala. Mela jsem to predtim u maleho take, ale neresila to, protoze jsem chodila max na dlouhe prochazky. Otazkou je, zda muzu pokracovat ve cviceni nebo ne :nevim: Podotykam ze problemy mi to nedela, nespinim, ani to nebylo, jen obcas mivam tvrdy podbrisek a nevim, jestli to znamena to tvrdnuti bricha ci ne :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama