Nízko položená placenta na zadní stěně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veronika1209
Nováček 6 příspěvků 1 inzerát 10.11.14 19:47
Nízko položená placenta na zadní stěně

Ahoojte maminky, těhulky. Mám prosbu a chtěla bych id ás co mají či měli stejný problém radu. Byla jsem ve čtvrtek na kontrole u doktorky a ta mi zjistila z ultrazvuku že mám nízko položeno placentu na zadní straně do slova v papírech napsáno: Placenta na zadní straně dosahuje do DS a přesahje VB, abych pravdu řekla nevím co ty jejich zkratky znamenají :( doktorka mi k tomu moc neřekla jen že mám odpočívat s nohama nahoře a vystavila mi neschopenku, ale jaká rizika pro mne či miminko to obnáší jsem se jaksi zapoměla pozeptat a teď mi to samozřejmě vrtá hlavou :( jsem teprve v 17 tt, nekrvácím. V lednu letošního roku jsem samovolně potratila v 9 tt a už bych nechtěla aby se to opakovalo nebylo to příjemné proto Vás moc moc prosím o Vaše zkušenosti, předem Vám moc děkuji :*

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 10.11.14 19:49

Prostě vcestná palcenta, zatím bych neplašila, může se vytáhnout..pokud se nevytáhne, čeká tě císař..a občas může dělat i jiný problémy, snadnějc se začne odlučovat, a to je průser..ale to riziko není až tak velký. neboj, to bude dobrý :hug:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34159 příspěvků 1 inzerát 10.11.14 19:49

Klid, zatím je velká pravděpodobnost, že se placenta vytáhne nahoru. Teď to chce víc klidu, míň sexu ;)

Veronika1209
Nováček 6 příspěvků 1 inzerát 10.11.14 19:53

A nemůže to vyvolat samovolný potrat ( předčasný porod) nějak poškodit miminko?? Mám doma osmiletou holčičku a nechci jí zanedbávat :( a abych pravdu řekla ležet 24 hodin asi nedám až do porodu TP mám až 10.4.2015 moc Vám děkuji za Vaše rady kočičky :) :* :hug:

Sobbi
Zasloužilá kecalka 944 příspěvků 10.11.14 19:59

Ahoj, jak pisou vyse, muze se jeste rustem miminka vytahnout, ale taky nemusi. Me zustala a mela jsem cisare. Co se tyka rezimu, tak jsem mela omezeny dlouhy prochazky, jakekoliv cviceni a to i tehotenske, cviceni na mici a sex. Samozrejme vse dle aktualniho nalezu. Pokud se ti bude vytahovat, tak ti rezim uvolni, vc. PN. Doporucili i necestovat nekam mimo blizky dosah nemocnice pro pripad krvaceni, kdy jsi ohrozena ty i mimco. Takhle jsem to mela ja, ale jinak jasne dle domluvy s osetrujicim lekarem. :mavam:

jalisca
Kelišová 6727 příspěvků 10.11.14 20:14

Holky, ja byla v sobotu na pohotovosti a dr mi napsal do zpravy, ze mam placentu na zadni strane a dolni okraj placenty dosahuje k vnitrni brance..rikal, ze se v prubehu vytahuje a ze se to ma kontrolovat hlavne na utz ve 30tt..jedna holcina mi psala, ze se ma odpocivat..ale i s nohama nahore?

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 10.11.14 20:24

@Veronika1209 vcestná placenta.. neboj, se vytáhne.. na 90 %. Pokud by se nevytáhla, musela bys rodit císařem - ds -dolní segment. Já ji měla přes ještě 30 tt a pak se vytáhla, rodila jsem normálně. Jediné co hlídat, tak s jakýmkoliv krvácením urychleně do špitálu. Nám i zakázali sex :think:

zamlklinka
Závislačka 3266 příspěvků 10.11.14 20:26

Muzu se vetrit s dotazem? Minuly tyden jsem začala krvacet, ve zprave mam, ze je placenta na zadní stene a zasahuje do fundu.Co to znamena, je to v poradku? Doktorka mi k tomu v podstate nic neřekla, jen jsem v PN a predepsala mi nejake globule na zavadeni.
Omlouvám se a zakladatelce přeju, aby se placenta brzy vytáhla na spravne místo a vše bylo v pořádku!

enny3
Extra třída :D 13657 příspěvků 10.11.14 20:27
@Veronika1209 píše:
Ahoojte maminky, těhulky. Mám prosbu a chtěla bych id ás co mají či měli stejný problém radu. Byla jsem ve čtvrtek na kontrole u doktorky a ta mi zjistila z ultrazvuku že mám nízko položeno placentu na zadní straně do slova v papírech napsáno: Placenta na zadní straně dosahuje do DS a přesahje VB, abych pravdu řekla nevím co ty jejich zkratky znamenají :( doktorka mi k tomu moc neřekla jen že mám odpočívat s nohama nahoře a vystavila mi neschopenku, ale jaká rizika pro mne či miminko to obnáší jsem se jaksi zapoměla pozeptat a teď mi to samozřejmě vrtá hlavou :( jsem teprve v 17 tt, nekrvácím. V lednu letošního roku jsem samovolně potratila v 9 tt a už bych nechtěla aby se to opakovalo nebylo to příjemné proto Vás moc moc prosím o Vaše zkušenosti, předem Vám moc děkuji :*

Já to mám taky, ale na přední stěně, dvakrát hospitalizac, teď doma a klid, nesportovat, ne sex, pokud by to začalo zase krvácet, tak hospitalizace do konce těhu a pokud se to nevytáhne, tak císař :hug:

Veronika1209
Nováček 6 příspěvků 1 inzerát 10.11.14 20:28

@martina.se Martinko nám také zakázala sex, ale to nám nějak nevadí přítel je chápaví a tolerantní díky bohu :) děláme nebo se aspoň snažíme tak abychom miminku nijak neublížili. Zatím jsem nešpinila a ani nekrvácela, ale vše může ještě přijít :( a chtěla jsem se zeptat třeba žehlení?? Je taky nebezpečné?? když u toho třeba stojíš hodinku v kuse vadí to něčemu nebo je lepší být upoutaná co nejvíce na lůžko a max si dojít na wc?? díky za odpověď :hug: :kytka:

Veronika1209
Nováček 6 příspěvků 1 inzerát 10.11.14 20:31

@enny3 ty joo :? neumím si vůbec představit ležet v nemocnci asi by mě švihlo, ale když se musí tak se musí :( už si to vůbec neumím představit kvůli té mojí malé prďolince že by měla být někde u babiček a já ležet v nemocnci pro mě je to úmorný už tam být jen přes jendu noc na tož třeba do konce porodu :)) holky musíme to zvládnout s těma našima mrňouskama v bříšku :)

enny3
Extra třída :D 13657 příspěvků 10.11.14 21:17
@Veronika1209 píše:
@enny3 ty joo :? neumím si vůbec představit ležet v nemocnci asi by mě švihlo, ale když se musí tak se musí :( už si to vůbec neumím představit kvůli té mojí malé prďolince že by měla být někde u babiček a já ležet v nemocnci pro mě je to úmorný už tam být jen přes jendu noc na tož třeba do konce porodu :)) holky musíme to zvládnout s těma našima mrňouskama v bříšku :)

Tak já mám taky malou hočičku doma :hug: Teď neležím v nemocnici, dvakrát mi to stačilo :?, ale co bychom pro ty naše mimi neudělaly :pankac: :hug:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 11.11.14 09:39
@Veronika1209 píše:
@martina.se Martinko nám také zakázala sex, ale to nám nějak nevadí přítel je chápaví a tolerantní díky bohu :) děláme nebo se aspoň snažíme tak abychom miminku nijak neublížili. Zatím jsem nešpinila a ani nekrvácela, ale vše může ještě přijít :( a chtěla jsem se zeptat třeba žehlení?? Je taky nebezpečné?? když u toho třeba stojíš hodinku v kuse vadí to něčemu nebo je lepší být upoutaná co nejvíce na lůžko a max si dojít na wc?? díky za odpověď :hug: :kytka:

upřímně? ze mě si příklad neber, já musela dělat vše vč toho, že jsem denně řídila auto.. ale taky jsem skončila s krvácením ve špitálu :zed: Takže je fakt lepší klidový režim.. žehlit můžeš v sedě :think: mi se ta placenta vytáhla na poslední chvíli, a to bylo pak super.. vem si, že já o tom dloho nevěděla, byla jsem i na koncertech atd.. dr pak říkal, že stačilo hrozně málo a mládě by nebylo (otřesy, vibrace atd..)..

Klara1234
Kecalka 471 příspěvků 12.11.14 18:57

@Veronika1209 Chtěla jsem reagovat, ale když jsem to přečetla celé, tak koukám, že ti holky skoro na vše odpověděly.
Tak snad jen, že je tu celá diskuse o placentě praevii, tak zkus se mrknout i tam. Holky tam mají stejný problém, tak by tě mohly podpořit.
https://www.emimino.cz/…ankovani/37/?…
Drž se a přeju, ať se vytáhne a nezlobí.

enny3
Extra třída :D 13657 příspěvků 12.11.14 19:05
@martina.se píše:
upřímně? ze mě si příklad neber, já musela dělat vše vč toho, že jsem denně řídila auto.. ale taky jsem skončila s krvácením ve špitálu :zed: Takže je fakt lepší klidový režim.. žehlit můžeš v sedě :think: mi se ta placenta vytáhla na poslední chvíli, a to bylo pak super.. vem si, že já o tom dloho nevěděla, byla jsem i na koncertech atd.. dr pak říkal, že stačilo hrozně málo a mládě by nebylo (otřesy, vibrace atd..)..

No tak to jsme dvě- já taky sex (denně :oops: ), do práce, ven s malou..a taky s krvácením v nemocnici :? :pankac: :cert: :mavam: :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >

Muž roku Jiří Kmoníček: Čekal jsem lechtivé zprávy, ale ne fotky penisu od muže

Nejkrásnější Muž Česka Jiří Kmoníček (24) je po vítězství v soutěži krásy na... číst dále >