Nízko položená placenta - srůsty na děloze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zadelinka
Stálice 90 příspěvků 03.02.17 14:58
Nízko položená placenta - jizva na děloze

Ahojky holky, jdu za Vámi s tímto dotazem… Včera jsem byla na pravidelné kontrole (16+3). Paní doktorka mě normálně prohmátla, řekla že děloha více naléha na levou stranu, trochu mě to tam při doteku zabolelo. Potom dělala UZ přes břicho, ale vůbec nic nekomentovala. většinou mi všechno popisuje. Jen řekla že musí udělat ještě vnitřní UZ. potom mi řekla, že placenta je úplně dole. Kontrolovala i močový měchýř a docela dost jezdila i přes vnější jizvu. Když jsem se potom zeptala co se dějě, řekla že placenta je dole a začala mluvit o vrostlé placentě do jizvy po předchozích sekcích, atd. atd… až naše diskuze skončila u toho že je dobré to vědět a podle toho zvolit dobrou porodnici, kvůli možnému krvacení při sekci,,,krevní transfuze atd. atd… No prostě jsem to nestihla všechno pobrat… objednala si me na dalsí kontrolu už za 20dní… máte některá s tímto zkušenost? může to být více rizikové po předchozích dvou sekcích? Děkuji

Příspěvek upraven 07.02.17 v 11:20

Reakce:

jepicetepice
Nováček 10 příspěvků 03.02.17 15:44

Ahoj. Pokud by sis chtela neco nacist, najdi na netu placenta praevia a placenta accreta. Ale zase at se zbytecne nestrasis dopredu. U vcestneho luzka je kontraindikovan vaginalni porod, protoze pri otevreni porodnich cest by jako prvni odesla placenta a hrozilo by vykrvaceni tebe nebo ditete. Ale treba by se jwste tim, jak bude deloha rust, mohla placenta trochu povytahnout a porodni cesty uvolnit - to se stava. Pokud mas ale placentu vrostlou do jizvy po sekci, tak bude problem ve 3.dobe porodni, kdy se placenta sama neoddeli - opet hrozi velke krevni ztraty. Bohuzel nekdy neni jine reseni nez pri sekci provest hysterektomii. Odpoved na tvoji otazku - ano, je to rizikovejsi nez „obycejny“ cisarsky rez. Asi jsem te nepotesila.. Ale treba to neni finalni nalez, treba ma zatim p. doktorka jen podezreni?

Zadelinka
Stálice 90 příspěvků 03.02.17 15:49

@jepicetepice Ahoj, děkuji za odpověď. právě že jsem už něco nastudovala a vůbec z toho nadšená nejsem. snad bude vše v pořádku o dělohu bych přijít nechtěla, i když už další děti neplanuji. hlavně at je prcek v pořádku.
zajímalo mě jen jestli s tím má někdo osobní zkušenost.

Zadelinka
Stálice 90 příspěvků 07.02.17 11:21

Nemá ještě některá tuto zkušenost?

sedmokráska
Stálice 64 příspěvků 16.02.17 23:43

@Zadelinka
Ahoj, mam zrejme temer stejny problem. Taky je moje dr hodne vydesena a opatrna. Placenta je uplne dole a podle ni se taky vrusta, i kdyz velky utz u Apolinare zatim vrustani nepotvrdil. Taky me desi krevni ztraty, dvakrat uz jsem masivni krvaceni mela (po revizi a pri potratu pred 6 lety). Ja to teda nemam po predchozim cisari ale po Ashermanove syndromu (srusty v deloze, na nekolikrat rozrusovane, ale sliznice se nikdy uplne neobnovila) Dnes jsem byla v poradne v nemocnici u Apolinare u dr, ktery s touto dignozou ma zkusenosti a tvaril se proti moji dr hodne klidne. Prijit mam az po dalsim velkym utz za 5 tydnu (ted jsem 16+3). Do te doby zustava jen doufat, ze se mimi bude dal dobre vyvijet a nezacnu krvacet.
Z toho vseho, co jsem si o tom precetla, jsem taky byla nejdriv vydesena, ale ono se proti tomu v teto fazi neda zrejme nic delat. Cekat a doufat, ze donosime co nejdele a ze pak pri porodu budou mit pripravene transfuze. Ja mam od moji doktorky jeste narizeno mit u sebe porad karticku s krevni skupinou pro pripad. Ale snazim se myslet pozitivne :)
Kdybys mela nejake nove poznatky nebo informace, co se s tim da delat, budu za ne rada.
Jinak nam drzim palecky, at to my i miminka vydrzime :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >