Nízko položený plod, tvrdnuti bříška a magnosolv

Anonymní
22.12.19 12:05

Nízko polozeny plod, tvrdnuti bříška a magnosolv

Krásný den,
Už nevim, koho bych se zeptala, volala jsem i na pohotovost a tam mi řekly, ze v pořádku užívat dal.. nějak těm doktorem ale nevěřím :(

Jde o to ze ve Čtvrtek jsem byla u svého gynekologa ve 21 tt na screeningu a vše v pořádku až na to, ze plod tlačí na čípek, ze je nízko uložen. Placenta na zadní stěně. Říkala jsem, ze mi tvrdne bříško. Napsáno CS 1 a klid na lůžku a magnosolv. Ráno a večer. Jenže.. mám doma 3 letou dceru, manžel od nás odešel za jinou a jsem zkratka sama, tak úplně klid na lůžku není. Nějak se necítím, ze by něco bylo špatně nebo špatně ze bych se cítila.. jen víc tedy dávám pozor opravdu nic nezvedat atak. Tvrdnuti je lepší, ne tak často ale mám průjem. Zřejmě z toho magnosolv. brisko mě nebolí jen proste chodím a řídká stolice ale dá se ještě udržet ???????? nevim tedy co teď.. jsem zmatená, mám strach z toho jak doktor mluvil”plod se tlačí na čípek” “ležet”, “ předčasný porod” mám strasny strach.. mohu poprosit Vaše zkušenosti? Jinak je to mě druhé tehotenstvi, první holka téměř 4 roky a absoluśtne bez potíží, dokonce porod vyvolávány ve 42 tt. Dále co stim magnovolvem? Opravdu věřit a užívat dal???

Dekuji Vám velice za odpovedi..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
269
22.12.19 12:25

Me to to magnosolv delal taky. Ale po par tydnech si telo zvyklo. Uz ho beru 10 tydnu. Mam na cipek navic 2× utrogestan na noc. V 21tt mi na pohotovosti rekli, ze pokud to nepomuze, tak se plod nezachranuje do ukonceneho 24tt. Takze jsem 3tydny lezela s 15min pohybu cest na zachod za den. Ustalilo se to. Ale chodim na kontrolu co tyden, protoze mam i zkraceny cipek. V porodnici mi delali nejaky spesl test a pak me vratili k me doktorce, ze cipek je pevny a uzavreny, jen zkraceny. Takze i kdyz uz 100% nelezim a doma neco delam, tak min. pul casu, co jsem vzhuru lezim. Musim to vydrzet v tomto rezimu do 36tt, takze jeste 5 tydnu a pak uz to bude o tom, jestli bude chtit byt o par tydnu driv nebo ne. Ale uz to nebude nicemu vadit. Zatim je malej o tyden vpred.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1736
22.12.19 13:08

Zkusím tě trošku uklidnit, i když je to těžké, znám ty nervy :hug: Magnosolv (obecně hořčík) opravdu způsobuje průjem. Takže tvoje zažívací problémy jsou pravděpodobně spojené s ním. Mě tvrdlo břicho zhruba od 22tt, dostala jsem také Magnosolv, nejdřív 1× denně, později navýšeno na 2×, protože tvrdnutí bylo pořád. V 30tt na screeningu doktor už mluvil o možném porodu, čípek krátký, časté tvrdnutí, plod nízko hlavou dolu. Ale držím se, jsem už 38tt. Snaž se šetřit, na druhou stranu úplný klid na lůžku většinou není nutný, takže se nestrachuj, že jsi s dcerou sama a musela bys jen a jen ležet. Snaž se jí ale netahat, vyhýbat se namáhané práci. Ten hořčík bych nevysazovala. Mě dost pomohlo prolézt poradnu na www.porodnice.cz /člověk tam najde i podobné otázky atd/. Drž se :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.19 13:22

Dekuji Vám.. hold nedopadlo to dobre no. Do teď v neustálým stresu, co jak zvládnu, musím říct, ze jsem se úplně nesetrila.. zůstala jsem sama na velký rodiny domek a práce je stále a stále.. takže teď se již setrim ale uklidit uvařit a koupit stromek musím 🙈 😊ale už žádné tahání..a ještě další věc, ze vlastně nevíme na co se máme s dcerou těšit 😂 ve 14 tt paní doktorka, ze můžeme počítat s holkou a teď pan doktor, ze uviděl varlatka a pindu.. ale jíž se nemohl podívat znova, už mělo mimco zaboreny zadeček v placente a ne a ne se ukázat 🙈 😂 tak alespoň něco jiného taky než ze tlačí na čípek, ze je strašně nízko..

• Citovat
  • Nahlásit
1736
22.12.19 13:30
@Anonymní píše:
Dekuji Vám.. hold nedopadlo to dobre no. Do teď v neustálým stresu, co jak zvládnu, musím říct, ze jsem se úplně nesetrila.. zůstala jsem sama na velký rodiny domek a práce je stále a stále.. takže teď se již setrim ale uklidit uvařit a koupit stromek musím 🙈 😊ale už žádné tahání..a ještě další věc, ze vlastně nevíme na co se máme s dcerou těšit 😂 ve 14 tt paní doktorka, ze můžeme počítat s holkou a teď pan doktor, ze uviděl varlatka a pindu.. ale jíž se nemohl podívat znova, už mělo mimco zaboreny zadeček v placente a ne a ne se ukázat 🙈 😂 tak alespoň něco jiného taky než ze tlačí na čípek, ze je strašně nízko..

Na úklid se vykašli :dance: Udělejte si s dcerou Vánoce tak, abyste koukaly v klídku na pohádky, žádný stresy. Chápu, že jíst něco musíte, prádlo se samo nevypere a nádobí neumyje, ale eliminuj péči o domácnost na to nejnutnější. Kolem domu je pořád práce, ale většina jí přes svátky neuteče. Hlavně klid :mavam:
No a pohlaví, však se dočkáš až to bude na 99% jistý. Věřila bych víc ultrazvuku teď později samozřejmě, 14tt je dost brzy. Já čekám kluka, mám hodně hodně zkušenýho doktora s výborným ultrazvukem a v 16tt (už viděl pindíka) sám řekl, že ještě mi nic říkat nebude, že tuší, je si skoro jistý, ale nebude mi motat hlavu. :lol: Nám to tedy bylo jedno, my jsme se konečně dočkali prvního vymodlenýho mimča, a to fakt zázrakem (vím, je to klišé… :P ), takže pohlaví kdybychom nevěděli do porodu, tak by mi to bylo jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.19 13:46
@Mutlice píše:
Na úklid se vykašli :dance: Udělejte si s dcerou Vánoce tak, abyste koukaly v klídku na pohádky, žádný stresy. Chápu, že jíst něco musíte, prádlo se samo nevypere a nádobí neumyje, ale eliminuj péči o domácnost na to nejnutnější. Kolem domu je pořád práce, ale většina jí přes svátky neuteče. Hlavně klid :mavam:
No a pohlaví, však se dočkáš až to bude na 99% jistý. Věřila bych víc ultrazvuku teď později samozřejmě, 14tt je dost brzy. Já čekám kluka, mám hodně hodně zkušenýho doktora s výborným ultrazvukem a v 16tt (už viděl pindíka) sám řekl, že ještě mi nic říkat nebude, že tuší, je si skoro jistý, ale nebude mi motat hlavu. :lol: Nám to tedy bylo jedno, my jsme se konečně dočkali prvního vymodlenýho mimča, a to fakt zázrakem (vím, je to klišé… :P ), takže pohlaví kdybychom nevěděli do porodu, tak by mi to bylo jedno.

Hlavně šťastné konce :) vlastně ani ne konce ale začátky? Tak ve finále je mi to už taky jedno, co se skrývá.. hlavně aby vše bylo v pořádku.. a miminko a já jsme vydržely a byly jsme v pořádku..

• Citovat
  • Nahlásit
1736
22.12.19 13:49
@Anonymní píše:
Hlavně šťastné konce :) vlastně ani ne konce ale začátky? Tak ve finále je mi to už taky jedno, co se skrývá.. hlavně aby vše bylo v pořádku.. a miminko a já jsme vydržely a byly jsme v pořádku..

:palec: Ano ano, je to jedno, hlavně, aby vše dopadlo dobře a mimčo bylo zdravé, o nic jiného nejde ani tobě ani mě. Drž se a pěkné svátky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
22.12.19 14:00
@Anonymní píše:
Krásný den,
Už nevim, koho bych se zeptala, volala jsem i na pohotovost a tam mi řekly, ze v pořádku užívat dal.. nějak těm doktorem ale nevěřím :(

Jde o to ze ve Čtvrtek jsem byla u svého gynekologa ve 21 tt na screeningu a vše v pořádku až na to, ze plod tlačí na čípek, ze je nízko uložen. Placenta na zadní stěně. Říkala jsem, ze mi tvrdne bříško. Napsáno CS 1 a klid na lůžku a magnosolv. Ráno a večer. Jenže.. mám doma 3 letou dceru, manžel od nás odešel za jinou a jsem zkratka sama, tak úplně klid na lůžku není. Nějak se necítím, ze by něco bylo špatně nebo špatně ze bych se cítila.. jen víc tedy dávám pozor opravdu nic nezvedat atak. Tvrdnuti je lepší, ne tak často ale mám průjem. Zřejmě z toho magnosolv. brisko mě nebolí jen proste chodím a řídká stolice ale dá se ještě udržet ???????? nevim tedy co teď.. jsem zmatená, mám strach z toho jak doktor mluvil”plod se tlačí na čípek” “ležet”, “ předčasný porod” mám strasny strach.. mohu poprosit Vaše zkušenosti? Jinak je to mě druhé tehotenstvi, první holka téměř 4 roky a absoluśtne bez potíží, dokonce porod vyvolávány ve 42 tt. Dále co stim magnovolvem? Opravdu věřit a užívat dal???

Dekuji Vám velice za odpovedi..

Taky jsem to mela. Nevim, jak jo mas brat, mne ho napsala 1-0-1… ale s tim prujmem to bylo lepsi kdyz jsem brala 1/2-1/2-1 a doktorka rikala, ze to je tak dobre, kdyz si s tim davkovanim trosku pohraju. Kdyz to byl uplny extrem, tak jsem proste vzala jen jeden denne. Jinak to lezeni bych nepodcenovala - u obou deti jsem s tim mela dost problemy. U obou jsem skoncila ve spitale temer na 3 tydny na kapackach, i kdyz jsem opravdu de facto jen lezela. Nakonec to dopadlo dobre, takze to zase neni duvod k hrouceni predem. Hodne u nas jela telka a prestala jsem posazovat syna na nocnik, holt to bude muset dohnat. Je mu 20 mesicu. Ale mela jsem lezet 24/7. CS jsem mela ve 22.tt tedy 4-5. Ted mam od 32.tt CS9 a zaseklo se to. Jsem 37+2 a porad 2v1. Ale to clovek predem nevi, jak to nakonec spodek vydrzi. Rikam si lepsi lezet „zbytecne“, nez pak litat po doktorech a cvicit vojtovku atd. Kor kdyz uz mas jednoho cvrcka. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1736
22.12.19 14:18

@Monana90 Ono s tím ležením existují i úplně opačné názory - tady jeden od Dr. Kouckého z porodnice od Apolináře (odpověď na hodně hodně podobný dotaz)

„Jak zde mnohosetkrát řečeno, klidový režim nemá jak zabránit předčasnému porodu, tento názor platil v devadesátých letech a moderní porodnictví ho již nezastává. Takže jen ležet ne, ale omezení aktivity ano. Blíže si nedovolím říci, jak moc hrozí či ne předčasný porod, snížit riziko v brzké době ( tj. v horizontu pár týdnů ) měl progesteron vaginálně, např. Utrogestan 2 tbl na noc.“

takže člověk je pak spíš jelen z toho, co je pravda a co ne. Samozřejmě pokud je nález tak vážný, že to je na hsopitalizaci, tak to už je něco jiného. Já měla kratší čípek a tvrdnutí. Můj doktor dělá také u Apolináře, říkal mi prakticky totéž. Ale je možné, že prostě jedna porodnice razí jednu cestu. Ležení s nohama nahoře byla první reakce mojí mámy i tchyně, protože to tak měly zapsané v hlavě. Já jsem se snažila teda taky odpočívat, co nejvíc, v práci si vzala homeoffice a tak. Nicméně, jak tak po delší době čtu tu radu Dr. Kouckého, napadla mě ještě jedna věc, na kterou jsem zapomněla, a to Utrogestan. Všichni si ho většinou spojují se začátkem těhu, ale právě v těchto týdnech, co je zakladatelka má v jejím případě fakt opodstatnění. Bere se cca do 31-33 tt, do kdy je jeho efekt je prokazatelný. Mě ho napsal doktor přesně v tom dávkování 2 globule na noc. jen jsem to zapomněla zakladatelce zmínit :zed:

Co doktor, to jiný názor, takže v tomhle je to pro vystrašenou těhulku, co chce jen a jen co nejdýl toho prcka donosit, fakt o nervy… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
22.12.19 15:18

Určitě brát dál, Magnosolv je na tvrdnutí břicha dobrý, že chodíš víc na velkou ničemu nevadí - má to i tyto účinky, ber to jako bonus, nemusíš bojovat se zácpou v těhotenství, taky mi to tak fungovalo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
22.12.19 19:17

@Mutlice Utrogestan jsem mela taky, vysazovala jsem ho pri ukonceni 36.tt. Jinak nechapu, proc vsichni tak chvali Apolinare. 8o Od vsech znamych slysim vzdy spatne zkusenosti. Ted jsem byla v nemocnici s holcinou, co radsi utekla na reverz a nechala se hospitalizovat v nasi gynekologii/porodnici :roll: Pritom jsem si u prvniho taky rikala, ze se pripadne sverim do jejich pece, kdyby se neco delo. Je to i o duvere ve sveho dr. a i ve vlastni hlave toho je hodne. S prvnim jsem mela jineho doktora a ten mi od cca 22.tt rikal, ze tvrdnuti je muj vymysl, ve 24.tt mi suse oznamil, ze holt potrat, vydupala jsem si aspon Magnosolv. Do 26.tt se to ale nijak nezlepsilo, tak jsem na nej zaklekla, at mi napise zadanku do spitalu. Daval mi ji s vysmechem „Si povime, jestli si vas tam vubec nechaj.“ A na prijmu jsem potkala svoji soucasnou doktorku a ta se zhrozila, ze s takovym nalezem okamzite na kapacky, zalehnout a max.jit curat. Ani tasku me nenechala si jet zabalit. Cipek mekky, cca 1 cm. Podle doktora jsem si ale vymyslela (ackoli me vysetroval spodek a meril cipek UTZ)
S druhym jsem se jen zminila, ze zase zacina tvrdnout a hned mi dala Magnosolv a Utrogestan a presto jsem musela do spitalu a jak jsem psala, tam se to uplne zastavilo… Ted uz cipek sice zanikly, ale uz „jsme v domecku“.
@Anett.taa To je sice pravda, ale pokud uz je problem stolici vubec udrzet, tak to taky neni dobry. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
787
22.12.19 19:40

@Monana90 jako všude jinde asi záleží na koho narazíš. Já dvakrát přišla o mimčo po dvacátým týdnu v Podolí, už bych tam v životě nevlezla, podělali vše co mohli. Teď jsem v rukou pana Kouckého u Apolináře a nemůžu si to vynachválit, mají tam dvě studie ohledně předčasných porodů do kterých jsem se zapojila, teď jsem byla i jednou na pohotovosti a všichni byli moc milý. Po tom co jsem zažila v Podolí nedám na Apolináře dopustit, příjde mi že jako jediní se doopravdy dokážou věnovat ženám které zažili předčasný porod - je to hlavně teda o doktorovi Kouckým, který je zatím ten nejlepší gynekolog co jsem zažila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11528
22.12.19 20:31

Ja mela celkem dost spatne tehotenstvi..mela jsme také rizikové ležet a ležet.. měla jsem tvrdnuti břicha od 3 měsíce když jsme volala dr že se mi něco nezdá že mi asi tvrdne břicho říkala že na to je brzo ale raději ať dojedu..sahla na břicho a absolutně nevěřila břicho jako beton NONSTOP…
6 x magnesko… po tom magnesku to bylo trochu lepší ale zvedl o mě břicho třeba každý 20 minut už to prostě nebylo nonstop…
Do toho nízko položena placenta ve 21tt…atd atd no porodila jsem až 40tt…
Pak jsme šla k dr po porodu a řekla mi že absolutně nevěřila že dítě vůbec donosim..take byla strašně nízko do toho ještě další věci jako celodenní zvracení různé bolesti,3× ATB… měsíc před porodem kleslo břicho a odešla zátka.. 4 týdny jsem chodila otevřená…
Ten náš drobeček se držel zuby nehty :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
22.12.19 20:57

@Reny28 To si vubec neumim predstavit. Obdivuju te, ze jsi do toho sla znovu. :kytka: Ale je to kazdopadne pouceni do konce zivota, ze je dulezitejsi verit sobe, svymu telu, svy intuici a nenechat se odbyt, pokud je doktor kreten a hulvat. U prvniho jsem mela z pr… kliku, ze mel tak kratkou pupecni snuru, ze ho museli smiknout, aby ho vubec vyndali. Coz proste clovek dopredu nevi, ale kazdopadne nam tohle hodne nahralo do karet. My tu mame malou porodnici (za rok asi 700 miminek), takze clovek za par dni zna vsechen personal a az na jednu ukrutne neprijemnou sestru, jsou vsichni skveli. Jinak bych ted volila Usti n. L. nez Prahu, mame to na obe strany cca stejne daleko. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1736
22.12.19 21:08

@Monana90 ja mam s Apolinarem dobrou zkusenost. Primo ten muj doktor je odtamtud a vim, ze jsem ve skvelych rukou. Takze zalezi fakt, na koho pacient narazi. :roll: i Dr. Kouckemu dost verim. Hodne gynekologu se totiz nijak nevzdelava a medicina leti milovymi kroky kupredu. Viz treba ty sileny tripple testy, co desi radu maminek a spousta zen kvuli nin jde zbytecne na odber plodovky atd. Hodne zkratka zalezi na konkretni zkusenosti a je tezky se v tom orientovat v roli pacienta :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat