Nízko uložená placenta, vytáhne se? Nebo císařák?

178
18.11.20 16:55

Nízko uložená placenta,vytáhne se? Nebo císařák?

Ahojte, dnes jsem byla na kontrole u svého doktora.. Všechno je v pořádku, akorát mi řekl že mám nízko uloženou placentu.. Prý mám ještě čas na to aby se vytáhla (jsem ve 14tt) ale když se prý nevýtáhne, tak budu rodit císařským řezem.
Spravilo se vám to do porodu? Nebo jsou tu i maminky které museli podstoupit císařský řez? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
311
18.11.20 17:20

Ve 14. týdnu Ti lékař tak zhruba poprvé řekne, kde máš placentu - na přední stěně, na zadní stěně, vysoko, nebo nízko. Ale máš ještě fůůůůůru času. Nízko položená placenta ani ve třetím trimestru neznamená porod císařským řezem automaticky. Jsou 4 stupně a až ten 4. - čili když placenta překrývá celou vnitřní branku čípku, se řeší císařským řezem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
18.11.20 17:22

Mám podobný nález (20 tt) a doktorka říkala, že se může ještě vysunout nahoru. Říkala, ať se šetřím, odpočívám, ať dáváme pozor při sexu..tak se toho držím a věřím, že to bude dobrý :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.20 17:25

Taky jsme měla a vytáhla se úplně. Bylo mi to řečeno asi ve 13.tt. V 16.tt byla ještě nízko ale už nezakrývala branku, někdy po 20.tt se vytáhla úplně.
Ve 14.tydnu je ještě spoustu času, děloha teprve pořádně začněte růst a obvykle právě s tím se vytáhne i placenta 🙂
Jinak jsem měla naordinován klidový režim a zákaz sexu.

• Citovat
  • Nahlásit
178
18.11.20 17:28
@Anonymní píše:
Taky jsme měla a vytáhla se úplně. Bylo mi to řečeno asi ve 13.tt. V 16.tt byla ještě nízko ale už nezakrývala branku, někdy po 20.tt se vytáhla úplně.
Ve 14.tydnu je ještě spoustu času, děloha teprve pořádně začněte růst a obvykle právě s tím se vytáhne i placenta 🙂
Jinak jsem měla naordinován klidový režim a zákaz sexu.

Zdravím.. Taky mám klidový režim.. Žádný sex a nic těžkého nezvedat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
18.11.20 17:40

V prvnim tehotenstvi se vytahla, v druhym bohuzel ne, byl to 4.stupen a musela jsem kvuli krvaceni porodit uz34tt, alev tvym pripade 14tt je brzo, jen bych doporucila se setrit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
616
18.11.20 18:24

Mně to říkali ve 22tt na druhém screeningu, za týden na kontrole u mojí doktorky už byla bezpečně nahoře i s rezervou. Je ještě spousta času :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13678
18.11.20 18:52

Taky jsem měla u prvního těhotenství. Na začátku 14tt jsem kvůli tomu začala krvácet. Okamžitě neschopenka, úplný klid na lůžku, neměla jsem ani vycházky. Někdy okolo 20tt už byla vytažena. Ještě jsem ji měla na přední stěně, což bylo horší (už nevím proč). Nízko položená už se neopakovala, přední stěna ano i v dalších 2 těhotenstvích, u 4. poprvé vzadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5543
18.11.20 20:37

Ve stejným týdnů jsem byla u doktorky s hnedymu spinenim, řekla mi že mám nízko placentu. Měla jsem chvilu klidovy režim, nezvedat nic těžkého a bylo to ok. Rodila jsem normál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
19.11.20 17:58

Nebojte se.. To má velká část žen a pak se vytáhne… Zatím to neřešte a nestresujte se… Začala bych to řešit tak nejdřív ve 30tt 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama