Reklama

Nízkonasedající placenta

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HejTereza
Kecalka 123 příspěvků 15.12.16 09:48
Nizkonasedajici placenta

Ahoj holky, :mavam: jsem 25tt, a na dnesek jsem mela silne krece a zaspineni :? a v nemocnici mi zjistili, ze placenta ze zadni steny zasahuje 26mm od vnitrni branky, tedy nizkonasedajici placenta. Prutokove parametry mam dobre, ale u jednoho z nich mam napsano, naznacen NOTCH (zpomaleny rust plodu na zaklade horsiho prutoku z placenty k miminku) Ma nekdo s timto zkusenosti? Bud s nizkonasedajici placentou, nebo s tim horsim prutokem? Prej by to znamenalo predcasny porod kdyby se ten prutok vyzivy k miminku jeste zhorsil. Docela me zarazi vysledek i velikosti hlavicky, ma ho uplne pod carou, viz. fotka. Vahu ma taky nizkou ale to vse je kvuli tomu prutoku. Miminko ma 632g v 24+3tt. (holcicka) :nevim:

Reklama

Reakce:

horicka
Stálice 54 příspěvků 112 inzerátů 15.12.16 10:36

Zdravím..také jsem měla nízko nasedající placentu.. (přes branku)celý druhý trimestr jsem krvácela a musela jsem jen ležet… dělali se mi z toho hematomy.. ale průtoky jsem měla dobré.. těch parametrů hlavičky a tak to bych se netrápila..sice je na spodní hranici, ale kdyby bylo něco špatně doktor by řekl… já bych se snažila šetřit a do 30tt se určitě placenta ještě vytáhne a průtoky budou kontrolovat, takže vše bude podchycené.. netrapte se tim, vim dobře se radí, špatně udělá, ale stres je pro miminko mnohem horší.. já také se v těhu hodně trápila a dcera se narodila zdravá.. ale díky asi stresu to bylo dráždivé miminko.. hodně plakala atd… přeji hodně zdravíčka a ať vše probíhá dobře.

HejTereza
Kecalka 123 příspěvků 15.12.16 10:41

@horicka no moje gynekolozka nema vybaveni, ta mi do ted tvrdila ze placenta je vysoko a sama rekla, ze nepozna, kolik miminko ani vazi, natoz aby poznala prutoky.. Nevim co delat, velky utz mam az ve 30tt.

horicka
Stálice 54 příspěvků 112 inzerátů 15.12.16 10:45

.kdyby gynekoložka pochybovala někam vás jistě pošle… průtoky se pak zhoršují ke konci těhotenství.. pokud pochybujete, zeptejte se jí, jak to ohlídá… nebo at vás někam pošle… a to nemá UTZ? placenta jde poznat z utz… i z méně kvalitního… zkuste jí zavolat, že vás to trápí… že by jste třeba za dva týdny radši někde kontrolu.. a uvidíte, bud vás někam pošle a nebo si bude jistá, že nic nehrozí…

LucsynkaR
Kelišová 7356 příspěvků 15.12.16 11:09

S průtoky neporadim, ale placentu jsem měla v cca 25.tt asi 1.5cm od branky a navic na zadní stěně, kde se prý vytahuje hůř..ve 30.tt na už byla 6cm nad..ze je super, ze se tak vytáhla, sice že to není ideální, ale do porodu by se ještě měla vytáhnout..
Jinak pokud si nejsi jistá, zkus ještě obvolat gynekology v okolo, jestli by na Tebe mohli kouknout, kdyz Tvoje Dr.to neresi.. :nevim:

HejTereza
Kecalka 123 příspěvků 15.12.16 12:35

@horicka kdyby me hlidala, tak mi rekne jako vcera v te porodnici, ze ji mam u branky a ze u prutoku pupecniku mam naznaktoho ze miminko nedostava 100% zivin. Pro me to byl sok kdyz mi to v porodnici rekli.. Zeptam se ji zda by me nemohla uz poslat do porodnice, abych na kontroly chodila tam, protoze porodnici mam kousek od bydliste, gynekolozku hodinu a pul.

HejTereza
Kecalka 123 příspěvků 15.12.16 12:35

@LucsynkaR taky ji mam na zadni strane akorat ne 1.5cm ale 2.5cm, tak snad se teda taky vytahne. :) s tou dr to chci resit urcite..zda by me poslala uz na kontroly ke me do porodnice kde maji vybaveni a vse potrebne. Ta do ted nevedela ze neco takovyho mam.

horicka
Stálice 54 příspěvků 112 inzerátů 15.12.16 12:52

Tak ono vědět o nízkonasedající placentě dopředu zase tak důležité není,… to je důležité před porodem… co se týče průtoků ty se právě sledují kvůli tomu na velkých utz.. to normální doktor v těchto brzkých týdnech stejně nekontroluje… aspon co vim..možná někteří jako nadstandart…
tak je pravda, že říct to může.. někteří doktoři třeba nechtějí děsit.. já se jí nezastávám..taky by mi to vadilo… já bych se jí na to na rovinu zeptala a klidně se i poohlédla po jiné dr být na stejném místě… jen se snažim uklidnit.. ono to je pro to mimčo nejhorší… klidně si i zajedte do nemocnice, určitě vás zkontrolují a řeknou víc…

Příspěvek upraven 15.12.16 v 12:59

HejTereza
Kecalka 123 příspěvků 15.12.16 12:54

@horicka no ja myslim ze to dulezite vedet je, protoze mi zakazali prochazky, sex cokoliv, nevedet to tak bych furt krvacela. Ale asi vec nazoru.

LucsynkaR
Kelišová 7356 příspěvků 15.12.16 12:58

@HejTereza já to studovala na netu a prý se u velké většiny těhotných vytáhne..jen tuším u nějakých 4%zustane dole a musí se rodit císařem.. tak snad se Ti to taky spraví..

HejTereza
Kecalka 123 příspěvků 15.12.16 13:00

@LucsynkaR taky jsem cetla ze vetsinou joo, taky tomu verim! :) me ten CS nejak netrapi, kdyztak budu mit jizvu, hlavne abych uz nezakrvacela kvuli tomu jak je nizko. :srdce:

horicka
Stálice 54 příspěvků 112 inzerátů 15.12.16 13:03

Tak určitě pokud už se krvácí, tak pak je potřeba vědět proč.. do té doby nechtěj strašit.. prošla jsem si tim.. hrozil mi v brzkých týdnech i potrat… byla jsem několikrát i v nemocici, celý druhý trimestr jsem jen ležela… od 3trimestru, kdy mi mailnkou stoupla.. což je váš případ (nemáte jí v brance) už mi bylo řečeno, že ty rizika nejsou, že už mužu být v klidu… (tak to bylo v mém případě), je pravda, že já měla průtoky v pořádku. já se snažím jen říct, že v tomto týdnu, když ani palcenta nezasahuje do branky, nechce se to tolik stresovat… ale určitě si někam zajít (kvůli těm průtokum), aby jste byla v klidu… jo a do 30tt se vytáhne, jak ještě hodně poroste pupík.. nebojte… je opravdu hodně malé procento žen, kterým se nevytáhne a pak musí rodit císařem.. držim palce…

HejTereza
Kecalka 123 příspěvků 15.12.16 13:10

@horicka verim tomu ze se vytahne, ale vadi mi ze proste me gyndarka rekla ze na ty krece co kvuli placente mam, at cvicim a kdybych to delala, jeste to zhorsim. Uvidim co mi rekne az uvidi tu zpravu z nemocnice. Prutoky mi zkrontrolovat nemuze takze me asi posle do porodnice, to by bylo nejlepsi.

horicka
Stálice 54 příspěvků 112 inzerátů 15.12.16 13:17

Ona věděla, že jste krvácela a pak vám to poradila??? pokud ano, tak to je blbá.. to ano… jako určitě by bylo lepší, kdyby vás už do nemocnice poslala, kde by vás vždy pořádně zkontrolovali.. ale i když nepošle, koukněte po jiným doktorovi, který má potřebné vybavení… stojí to za to přejít… a určitě se vytáhne.. naštěstí vám problémy začali až ted v tomto týdnu… dřívb by to bylo mnohem horší… ted už je miminko relativně velké… a je správný přístup myslet pozitivně.. vím jde to špatně.. radim, protože pak sjem viděla, že muj stres, že o dceru přijdu.. ve 12.tt kdy mi to začalo mě hodně strašili s potratem.. a že ten můj stres nechal na dceři následky… byla hodně dráždivé uplakané miminko.. nedá se to srovnat s druhou dcerou u které bylo těhotenství pohádka.. naštěstí z tohjo dcera vyrostla, ale první pulrok byl těžký… já vám oboum držim moc palce, at vše dobře dopadne a pak dejte vědět :) přeji hodně sil a vydupejte si kontrolu někde jinde :) at jste v klidu :) a přeji moooc zdravíčka a porod v pohodě, když bude i přirozený (vytáhne se placenta) bude to ok :)

HejTereza
Kecalka 123 příspěvků 15.12.16 13:55

@horicka a prave s vymenou uz zkusenosti mam :/ v 7tt jsem byla u gynekologa v Praze tady u nas na potvrzeni tehotenstvi a on me posilal na potrat, ze holcicka tam neni, jen plodovy obal, ze z toho nic nebude. Tak mi tchyne zaridila tu jeji kamaradku daleko, ktera nema vybaveni vse bere tak jakoze dobry pohoda, ale aspon mi potvrdila tehotenstvi. Tak ted abych presla uz naposled do te porodnice.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama