Nízký čípek po porodu a otěhotnění

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
20
2.7.22 23:57

Nízký čípek po porodu a otěhotnění

Zdravím :mavam:,

ráda bych se zeptala na zkušenosti vás zkušenějších a znalejších.

V úterý mi končí šestinedělí, a po nabrání odvahy se konečně prozkoumat po porodu tam dole jsem zjistila, že mám děložní čípek skoro až u vchodu do pochvy. Prvně to byl pro mě docela šok, jelikož jsem byla zvyklá mít čípek daleko, že jsem si na něho pomalu ani nedosáhla. Teď stačí první článek prstu a mám ho. Po dlouhém hledání a spoustě přečtených diskuzí jestli je to normální, jsem se postupně začala smiřovat s tím, že je možné, že to takhle ještě dlouho zůstane (ne-li na furt). Každopádně, nikde není zmínka o tom, jak je to vlastně s otěhotněním, když je čípek takhle nízko. Víceméně většina, která o tom psala, se sexu v tomto případě docela bála a ani na něho neměla chuť. U mě je to právě naopak, a ráda bych se po kontrole u své gyn. vrátila do „normálního“ života. :) Druhé dítě plánujeme, ale určitě ne takhle brzy. Chci dát tělu trošku orazit, jelikož porod byl sám o sobě dost komplikovaný. Nicméně mě zajímá, jestli třeba není jednodušší s čípkem takhle nízko znovu otěhotnět? (Prosím nechat si rady typu „používej antikoncepci“ nebo „chraň se i jinak pokud teď otěhotnět nechceš“). Ptám se vyloženě na situaci, kdy se nějaké z vás poštěstilo znovu otěhotnět rychleji, když měla čípek takhle nízko?

Předem děkuji za odpovědi. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1962
3.7.22 06:21

Po porodu jsem taky měla čípek dost nízko a popravdě když se muž trochu rozdivocil tak to i zabolelo hlavně zezadu 🤭…ale cca za měsíc se to začalo srovnávat a cca za 3m byl zase tak jak dřív. Nicméně rodila jsem císařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat