Reklama

Nízký tělesný tuk a rozházený cyklus

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 14:14
Nízký tělesný tuk a rozházený cyklus

Ahoj holky,
posledních pár měsíců mám krapet rozházený cyklus - menstruace mi chodí někdy už 25. den, jindy zas až 35. den. Mívám nepříjemný PMS - bolest hlavy, nevolnost někdy až zvracení, nafouklé břicho, únava, otoky nohou a veliká zimomřivost…No a nedávno mi nutriční poradkyně naměřila nižší procento tělesného tuku, prý 15 %. Úplná hrůza to podle ní není, ale může to prý způsobovat některé problémy. Bohužel mi nějak neporadila, jak ten tuk zvýšit. Dost cvičím a dost i jím, ale asi špatně. Další věc je, že mám endometriózu a doktorka mi zas říkala, že si mám hlídat tuk tak, aby byl spíš nižší, protože vyšší tuk by mohl tu endometriózu provokovat. Tak teď babo raď. Poradíte některá? ;)

Reklama

Reakce:

axelina
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 3 inzeráty 29.09.18 14:16
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
posledních pár měsíců mám krapet rozházený cyklus - menstruace mi chodí někdy už 25. den, jindy zas až 35. den. Mívám nepříjemný PMS - bolest hlavy, nevolnost někdy až zvracení, nafouklé břicho, únava, otoky nohou a veliká zimomřivost…No a nedávno mi nutriční poradkyně naměřila nižší procento tělesného tuku, prý 15 %. Úplná hrůza to podle ní není, ale může to prý způsobovat některé problémy. Bohužel mi nějak neporadila, jak ten tuk zvýšit. Dost cvičím a dost i jím, ale asi špatně. Další věc je, že mám endometriózu a doktorka mi zas říkala, že si mám hlídat tuk tak, aby byl spíš nižší, protože vyšší tuk by mohl tu endometriózu provokovat. Tak teď babo raď. Poradíte některá? ;)

každý večer před spaním tabulka čokolády nebo 200 g tučneho sýra a myslím že bude brzo po „problemu“ :-D

lachtanice86
Kelišová 6017 příspěvků 29.09.18 14:21
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
posledních pár měsíců mám krapet rozházený cyklus - menstruace mi chodí někdy už 25. den, jindy zas až 35. den. Mívám nepříjemný PMS - bolest hlavy, nevolnost někdy až zvracení, nafouklé břicho, únava, otoky nohou a veliká zimomřivost…No a nedávno mi nutriční poradkyně naměřila nižší procento tělesného tuku, prý 15 %. Úplná hrůza to podle ní není, ale může to prý způsobovat některé problémy. Bohužel mi nějak neporadila, jak ten tuk zvýšit. Dost cvičím a dost i jím, ale asi špatně. Další věc je, že mám endometriózu a doktorka mi zas říkala, že si mám hlídat tuk tak, aby byl spíš nižší, protože vyšší tuk by mohl tu endometriózu provokovat. Tak teď babo raď. Poradíte některá? ;)

Ze ti dr řekla že endo reaguje na tuky? Hmm endo mám 12let a tohle mi nikdo neřekl ani jsem nečetla. Že lepek, cukr a estrogeny ano, ale tuky. :think:

skorotehotna
Kecalka 185 příspěvků 2 inzeráty 29.09.18 14:22

Zkusila bych do stravy zařadit přirozené tuky. Tučná masa, avokado, ořechy, olivac… do každého jídla minimálně dvě polévkove lzice

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 14:31

Vzhledem k endometrióze nejím lepek, mléko, maso s výjimkou ryb, veškeré uzeniny, sóju, kofein. Např. avokádo neo ořechy a semínka všeho druhu jím celkem hojně a tuk je stejně nízký…

@lachtanice86 Vlastní tuková tkáň prý podporuje tvorbu estrogenu.
https://www.magazinzdravi.cz/tukova-bunka Není to tak, že sním tuk = zvýší se mi estrogen. Ale sama mám víc tuku = tvoří se mi (může) i více estrogenu. :-) Proto právě nevím, jestli vůbec pracovat na tom zvýšení tuku, nebo se radši smířit s nepříjemnými účinky nízkého tuku, když mě chrání od zhoršování endo (můžu potvrdit, že endometriózní bolesti jsem už tak půl roku neměla). :think:

lachtanice86
Kelišová 6017 příspěvků 29.09.18 14:37
@Anonymní píše:
Vzhledem k endometrióze nejím lepek, mléko, maso s výjimkou ryb, veškeré uzeniny, sóju, kofein. Např. avokádo neo ořechy a semínka všeho druhu jím celkem hojně a tuk je stejně nízký…@lachta­nice86 Vlastní tuková tkáň prý podporuje tvorbu estrogenu.
https://www.magazinzdravi.cz/tukova-bunka Není to tak, že sním tuk = zvýší se mi estrogen. Ale sama mám víc tuku = tvoří se mi (může) i více estrogenu. :-) Proto právě nevím, jestli vůbec pracovat na tom zvýšení tuku, nebo se radši smířit s nepříjemnými účinky nízkého tuku, když mě chrání od zhoršování endo (můžu potvrdit, že endometriózní bolesti jsem už tak půl roku neměla). :think:

Já vyřadila cukry, lepek tuky jsem pridala, tělesné % tuku jsem měla kolem 20-25% a endo ustoupila, potvrzeno krví, byla jsem bez bolesti a utz ok. A nakonec se podařilo otěhotnět přirozeně. Ale každá to máme asi jinak. No a že by si nasadila léčbu? Tedy pokud nechceš teď dítě

Evulina
Neúnavná pisatelka 15166 příspěvků 29.09.18 15:58

Jsem zastáncem toho, že zdravotní problémy nezpůsobuje tuk, ale spíš rafinovaný cukr, průmyslově zpracované sacharidy a z tuků levné rostlinné oleje.
Dovolím si obhajovat máslo a sádlo ze zvířat, která se mohou volně pást a dostávají kvalitní krmivo. A kvalitní olivový olej ale je také fajn, avokádo a ořechy a semínka (ořechy a semínka nutno předem na asi 6-12 hodin namočit do roztoku teplé vody s trochou citronové šťávy nebo čerstvé syrovátky, aby se odbouraly inhibitory enzymů).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 20:15

@lachtanice86 Léčbu jsem brala 2×. Jednou dipherine, z té jsem měla obří cysty a zhubla jsem na 40 kg. Nepomohla mi. Pak jsem měla vissane a furt jsem krvácela-6 měs v kuse. Bolesti děs. Pak mi zjistili špatná játra, prý z těch všech hormonů. Od té doby mám zákaz hormon. léčby. Operována jsem byla 4×, pomohlo to vždy na pár měsíců, někdy ani to ne. Změna stravy je zatím první věc, o které můžu napsat, že mi pomohla od bolestí. U mě ke kvůli játrům problém i s analgetiky a často jsem trpěla jak pes. O mimi se snažíme 4 roky, ivf nesmím, vyzkoušená 3 car, ve všech případech nám byla doporučena adopcenakonec adopce jako jediné řešení. My ale věříme, že šance je. ????
 Zakl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 20:42

Jinak cukr také nejím-zapomněla jsem zmínit. Taky si myslím, že je příčinou mnoha problémů. Tuky ty zdravé mi přijdou v pohodě a taky je jím-oleje, ořechy, avokado…Však ono se z cukru hodně nabírá tuková tkáň, ne jem z tuků
 Zakl.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >