Nízký tělesný tuk a rozházený cyklus

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 14:14
Nízký tělesný tuk a rozházený cyklus

Ahoj holky,
posledních pár měsíců mám krapet rozházený cyklus - menstruace mi chodí někdy už 25. den, jindy zas až 35. den. Mívám nepříjemný PMS - bolest hlavy, nevolnost někdy až zvracení, nafouklé břicho, únava, otoky nohou a veliká zimomřivost…No a nedávno mi nutriční poradkyně naměřila nižší procento tělesného tuku, prý 15 %. Úplná hrůza to podle ní není, ale může to prý způsobovat některé problémy. Bohužel mi nějak neporadila, jak ten tuk zvýšit. Dost cvičím a dost i jím, ale asi špatně. Další věc je, že mám endometriózu a doktorka mi zas říkala, že si mám hlídat tuk tak, aby byl spíš nižší, protože vyšší tuk by mohl tu endometriózu provokovat. Tak teď babo raď. Poradíte některá? ;)

Reakce:
axelina
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 3 inzeráty 29.09.18 14:16
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
posledních pár měsíců mám krapet rozházený cyklus - menstruace mi chodí někdy už 25. den, jindy zas až 35. den. Mívám nepříjemný PMS - bolest hlavy, nevolnost někdy až zvracení, nafouklé břicho, únava, otoky nohou a veliká zimomřivost…No a nedávno mi nutriční poradkyně naměřila nižší procento tělesného tuku, prý 15 %. Úplná hrůza to podle ní není, ale může to prý způsobovat některé problémy. Bohužel mi nějak neporadila, jak ten tuk zvýšit. Dost cvičím a dost i jím, ale asi špatně. Další věc je, že mám endometriózu a doktorka mi zas říkala, že si mám hlídat tuk tak, aby byl spíš nižší, protože vyšší tuk by mohl tu endometriózu provokovat. Tak teď babo raď. Poradíte některá? ;)

každý večer před spaním tabulka čokolády nebo 200 g tučneho sýra a myslím že bude brzo po „problemu“ :-D

lachtanice86
Kelišová 6653 příspěvků 29.09.18 14:21
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
posledních pár měsíců mám krapet rozházený cyklus - menstruace mi chodí někdy už 25. den, jindy zas až 35. den. Mívám nepříjemný PMS - bolest hlavy, nevolnost někdy až zvracení, nafouklé břicho, únava, otoky nohou a veliká zimomřivost…No a nedávno mi nutriční poradkyně naměřila nižší procento tělesného tuku, prý 15 %. Úplná hrůza to podle ní není, ale může to prý způsobovat některé problémy. Bohužel mi nějak neporadila, jak ten tuk zvýšit. Dost cvičím a dost i jím, ale asi špatně. Další věc je, že mám endometriózu a doktorka mi zas říkala, že si mám hlídat tuk tak, aby byl spíš nižší, protože vyšší tuk by mohl tu endometriózu provokovat. Tak teď babo raď. Poradíte některá? ;)

Ze ti dr řekla že endo reaguje na tuky? Hmm endo mám 12let a tohle mi nikdo neřekl ani jsem nečetla. Že lepek, cukr a estrogeny ano, ale tuky. :think:

skorotehotna
Kecalka 333 příspěvků 29.09.18 14:22

Zkusila bych do stravy zařadit přirozené tuky. Tučná masa, avokado, ořechy, olivac… do každého jídla minimálně dvě polévkove lzice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 14:31

Vzhledem k endometrióze nejím lepek, mléko, maso s výjimkou ryb, veškeré uzeniny, sóju, kofein. Např. avokádo neo ořechy a semínka všeho druhu jím celkem hojně a tuk je stejně nízký…

@lachtanice86 Vlastní tuková tkáň prý podporuje tvorbu estrogenu.
https://www.magazinzdravi.cz/tukova-bunka Není to tak, že sním tuk = zvýší se mi estrogen. Ale sama mám víc tuku = tvoří se mi (může) i více estrogenu. :-) Proto právě nevím, jestli vůbec pracovat na tom zvýšení tuku, nebo se radši smířit s nepříjemnými účinky nízkého tuku, když mě chrání od zhoršování endo (můžu potvrdit, že endometriózní bolesti jsem už tak půl roku neměla). :think:

lachtanice86
Kelišová 6653 příspěvků 29.09.18 14:37
@Anonymní píše:
Vzhledem k endometrióze nejím lepek, mléko, maso s výjimkou ryb, veškeré uzeniny, sóju, kofein. Např. avokádo neo ořechy a semínka všeho druhu jím celkem hojně a tuk je stejně nízký…@lachta­nice86 Vlastní tuková tkáň prý podporuje tvorbu estrogenu.
https://www.magazinzdravi.cz/tukova-bunka Není to tak, že sním tuk = zvýší se mi estrogen. Ale sama mám víc tuku = tvoří se mi (může) i více estrogenu. :-) Proto právě nevím, jestli vůbec pracovat na tom zvýšení tuku, nebo se radši smířit s nepříjemnými účinky nízkého tuku, když mě chrání od zhoršování endo (můžu potvrdit, že endometriózní bolesti jsem už tak půl roku neměla). :think:

Já vyřadila cukry, lepek tuky jsem pridala, tělesné % tuku jsem měla kolem 20-25% a endo ustoupila, potvrzeno krví, byla jsem bez bolesti a utz ok. A nakonec se podařilo otěhotnět přirozeně. Ale každá to máme asi jinak. No a že by si nasadila léčbu? Tedy pokud nechceš teď dítě

Evulina
Neúnavná pisatelka 15353 příspěvků 29.09.18 15:58

Jsem zastáncem toho, že zdravotní problémy nezpůsobuje tuk, ale spíš rafinovaný cukr, průmyslově zpracované sacharidy a z tuků levné rostlinné oleje.
Dovolím si obhajovat máslo a sádlo ze zvířat, která se mohou volně pást a dostávají kvalitní krmivo. A kvalitní olivový olej ale je také fajn, avokádo a ořechy a semínka (ořechy a semínka nutno předem na asi 6-12 hodin namočit do roztoku teplé vody s trochou citronové šťávy nebo čerstvé syrovátky, aby se odbouraly inhibitory enzymů).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 20:15

@lachtanice86 Léčbu jsem brala 2×. Jednou dipherine, z té jsem měla obří cysty a zhubla jsem na 40 kg. Nepomohla mi. Pak jsem měla vissane a furt jsem krvácela-6 měs v kuse. Bolesti děs. Pak mi zjistili špatná játra, prý z těch všech hormonů. Od té doby mám zákaz hormon. léčby. Operována jsem byla 4×, pomohlo to vždy na pár měsíců, někdy ani to ne. Změna stravy je zatím první věc, o které můžu napsat, že mi pomohla od bolestí. U mě ke kvůli játrům problém i s analgetiky a často jsem trpěla jak pes. O mimi se snažíme 4 roky, ivf nesmím, vyzkoušená 3 car, ve všech případech nám byla doporučena adopcenakonec adopce jako jediné řešení. My ale věříme, že šance je. ????
 Zakl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 20:42

Jinak cukr také nejím-zapomněla jsem zmínit. Taky si myslím, že je příčinou mnoha problémů. Tuky ty zdravé mi přijdou v pohodě a taky je jím-oleje, ořechy, avokado…Však ono se z cukru hodně nabírá tuková tkáň, ne jem z tuků
 Zakl.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >