Nízký tlak a šum v uchu - 2.trimestr

Anonymní
4.4.21 11:12

Nizky tlak a sum v uchu - 2.trimestr

Ahoj, trochu panikarim. Jsem v 6.mesici tehotenstvi. Vzdy jsem trpela na nizsi tlak, ale v poslednich tydnech je to horsi. Dnes mam 90/67 a k tomu od probuzeni (poprve) pulzujici sum v jednom uchu. Ten sum neni porad, zatim jen periodicky. Nevim co mam delat. Gynekologovi nezavolam ani zitra kvuli svatkum, a na pohotovost s tim jit nechci, jen kdyby bylo nejhur, stejne mne akorat zmeri tlak, na tehotne se lekari boji i sahat. Mel jste to nekdo? Fakt mam strach :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3014
4.4.21 11:32

Dej si kafe a hodně pij vodu, nic jiného s tlakem neuděláš. Pomalu vstávej, ať nejdeš hned k zemi. Nízký tlak není tak nebezpečný jako vysoký, max omdlíš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
694
4.4.21 11:32

Nízký tlak je běžný, taky ho mám a hodnoty i pod 90.. uši mám asi druhý měsíc zalehlý. Podle mě je to normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1941
4.4.21 11:35

A z čeho máš strach? 90/67 zas tak nízký není. :nevim: A šum v uchu se taky stává. Co by s tím měl doktor dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 11:44
@Lil Kitkatt píše:
A z čeho máš strach? 90/67 zas tak nízký není. :nevim: A šum v uchu se taky stává. Co by s tím měl doktor dělat?

Ja bych teda strach mela, je to neznama zdravotni situace a zakladatelka holt ma zodpovedny strach o sebe a miminko, jako kazda zodpovedna tehulka. Lekar by mohl poradit nebo aspon uklidnit, ze je to bezne :nevim:
Zakladatelko, v 1. a 2. trimestru je hodne nizky tlak u hypotonicek bezny, ve 3. trimestru se zas dava do normalu, nekdo pak ma i vyssi. Sum v usich zmizi, jskmile se zvysi tlak. Dej si cerny caj nebo kafe a hlavne se uklidni, bude to dobry :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
1941
4.4.21 11:58
@Anonymní píše:
Ja bych teda strach mela, je to neznama zdravotni situace a zakladatelka holt ma zodpovedny strach o sebe a miminko, jako kazda zodpovedna tehulka. Lekar by mohl poradit nebo aspon uklidnit, ze je to bezne :nevim:
Zakladatelko, v 1. a 2. trimestru je hodne nizky tlak u hypotonicek bezny, ve 3. trimestru se zas dava do normalu, nekdo pak ma i vyssi. Sum v usich zmizi, jskmile se zvysi tlak. Dej si cerny caj nebo kafe a hlavne se uklidni, bude to dobry :hug:

Prosím tě, 90/67 není nikterak nízký tlak, kterým by se lékař zabýval. Ale pokud tomu říkáš zodpovědný strach, tak klidně ať na tu pohotovost jede..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
4.4.21 12:29
@Anonymní píše:
Zakladatelko, v 1. a 2. trimestru je hodne nizky tlak u hypotonicek bezny, ve 3. trimestru se zas dava do normalu, nekdo pak ma i vyssi. Sum v usich zmizi, jskmile se zvysi tlak. Dej si cerny caj nebo kafe a hlavne se uklidni, bude to dobry :hug:

To bych se zodpovědně musela bát furt, plašit se má smysl v situacích kdy buď dojde k bolesti kterou nelze snést, nebo někudy teče tekutina která téct nemá :mrgreen: všechno ostatní patří k těhotenství a nezbejvá než to vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 12:51

@Lil Kitkatt @Lily Evans Vse, co je mimo normal by tehotnou zenu znejistilo a pro jistotu by mela konzultovat s lekem. Navic nevime, zda to nema jako prvni tehotenstvi a treba proto nic nevi. Kazdy je jiny a ma jiny pristup. Jsem treba take tehotna (potreti) a mne ten dotaz teda divny neprisel. Tehule jsou citlivejsi ;)

• Citovat
  • Nahlásit
1941
4.4.21 13:34
@Anonymní píše:
@Lil Kitkatt @Lily Evans Vse, co je mimo normal by tehotnou zenu znejistilo a pro jistotu by mela konzultovat s lekem. Navic nevime, zda to nema jako prvni tehotenstvi a treba proto nic nevi. Kazdy je jiny a ma jiny pristup. Jsem treba take tehotna (potreti) a mne ten dotaz teda divny neprisel. Tehule jsou citlivejsi ;)

Nemyslím si. Já jsem taky těhotná a věř, že můj tlak 90/55 vyhodnotili v nemocnici jako naprosto ok. Jo takhle, kdyby měla 140/100, to ať plaší. Ale chce to i v těhotenství trochu nadhledu
;) Ale tak chápu, jsou i ženy, co pak lítají k doktorovi, když má jejich dítě 37,1 nebo třísku v prstu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.4.21 13:46
:)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 13:56

@Lil Kitkatt No dobre, tak si to nemysli a podivuj se nad kazdym druhym tehotnym prispevkem, protoze jsou bez nadhledu a nezapadaji do tveho chapani zdraveho tehotenskeho uvazovani :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A ze je tu takovych spousta :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
4.4.21 14:07

Ja mela tlak nizkej a stavy na omdleni, kdyz jsem mela nedostatek zeleza. To ted doplnuju a uz je to v poho celkem, ted mam tak 110/70.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
694
4.4.21 14:33
@Lil Kitkatt píše:
Nemyslím si. Já jsem taky těhotná a věř, že můj tlak 90/55 vyhodnotili v nemocnici jako naprosto ok. Jo takhle, kdyby měla 140/100, to ať plaší. Ale chce to i v těhotenství trochu nadhledu ;) Ale tak chápu, jsou i ženy, co pak lítají k doktorovi, když má jejich dítě 37,1 nebo třísku v prstu.
:palec: :) moje řeč. Taky jsem těhotná a nelítám s každou blbostí k dr.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 14:43

Blahopreji tedy vsem, kdo nelita s kazdou blbosti, jste skvele :potlesk: :mrgreen: Bohuzel blbost je pro kazdeho neco jineho, zvlast kdyz treba cekate prvni dite nebo mate komplikovanou zdravotni anamnezu. Snad neni tak tezke cloveku poradit a uklidnit bez projevu opovrzeni, kdyz dotycny je mene informovany :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
694
4.4.21 15:11
@Anonymní píše:
Blahopreji tedy vsem, kdo nelita s kazdou blbosti, jste skvele :potlesk: :mrgreen: Bohuzel blbost je pro kazdeho neco jineho, zvlast kdyz treba cekate prvni dite nebo mate komplikovanou zdravotni anamnezu. Snad neni tak tezke cloveku poradit a uklidnit bez projevu opovrzeni, kdyz dotycny je mene informovany :nevim:

Já jí v úvodu napsala, že nízký tlak je normální a, že já ho mám ještě nižší a žiju. A s ušima mám problém taky, ale jak jsem řekla, nepřijde mi to jako problém se kterým bych měla letět k dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat