Nízký tlak a vysoký tep

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

marskaj
Kecalka 368 příspěvků 23.02.17 13:39
nízký tlak a vysoký tep

Ahoj holky, jsem v 7tt a poslední 4 dny je mi hrozně. normálně mám nízký tlak, na to jsem zvyklá, ale teď se mi snížil ještě víc a zvýšil se mi tep. jsem doma pač představa že dělám v práci…po bytě se ploužím, přejdu z místnosti do místnosti jsem zadýchaná a mám co dělat abych sebou nesekla na zem. je to normální nebo mám jít k doktorovi??

Reakce:

Apaji
Kelišová 5381 příspěvků 23.02.17 14:01

A piješ dostatek tekutin? Tlak se dá zvednout zvýšením objemu tekutin. Nicméně zrychlený puls a zadýchávání by mě k doktorovi přivedlo, raději si zajdi :kytka:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5967 příspěvků 9 inzerátů 23.02.17 14:28

Teď to řeším taky. V minulosti mi zjistili sinusovou tachykardii. V nutných případech se předepisují betablokátory. K lékaři si raději zajdi. Je dobré mít přehled kolik tepů a jaký tlak máš. U lékaře se to vždy nemusí projevit.

marskaj
Kecalka 368 příspěvků 23.02.17 15:10

Piju denně max 3litry. víc do sebe nedám. je pravda, že nejhorší to je od rána tak do 14hod. pak je to malinko lepší, ale stejně jsem lemra. a mám to říct na gyndě nebo rovnou k obvodákovi???

Maky.p
Generální žvanilka 24796 příspěvků 23.02.17 16:22

Když jsi těhotná, pohlídají si tlak v poradně, řekni to tam ;-) A v těhotenství je rychlejší tep vždycky, i únava je takto v začátku dost častá, vlatně i později :lol:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5967 příspěvků 9 inzerátů 23.02.17 17:19

@marskaj Spíš obvoďákovi. Udělá ti EKG nebo tě pošle na internu. Na gynekologii sice tlak měří, ale na zvýšený tep se nikdo nekouká. Ten je potřeba měřit v klidu. Na 99% máš jen normální obtíže v těhotenství, ale proč něco zanedbat?

Maky.p
Generální žvanilka 24796 příspěvků 23.02.17 17:33

Ještě by mě zajímalo, co je u tebe nízký tlak a vysoký tep. Já mám nízký tlak, obvykle 80/58, tep 73, někdy 78.

marskaj
Kecalka 368 příspěvků 24.02.17 08:57

@Maky.p
já mám 75/55 a tep 110

Malto
Kecalka 461 příspěvků 24.02.17 09:02

Hodně pít, a třeba i něco sladkého. A třeva kafe, čaj, kvůli zvednutí tlaku.

marskaj
Kecalka 368 příspěvků 24.02.17 09:17

@Malto
to dělám, kafe nedám. trošku se mi zvedá kufr :mrgreen:
ale včera jsem si dala 100% džus a bylo to malinko lepší. za to večer když jsem šla spát, tak sem si připadala jak na lodi a vše se se mnou houpalo. představa otočit se :poblion:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5967 příspěvků 9 inzerátů 24.02.17 10:05
@marskaj píše:
@Maky.p
já mám 75/55 a tep 110

Tak s tímhle tepem jsem vyfasovala diagnozu sinusová tachykardie. K lékaři zajdi určitě. Bude to potřeba sledovat.

marskaj
Kecalka 368 příspěvků 24.02.17 10:09

@Janli
a to znamená???

Lístečka
Ukecaná baba ;) 1189 příspěvků 24.02.17 10:13

Já jsem kvůli tomuto objednana na kardiologii, tep mívám kolem 94, tlak kolem 100/60, 55, 70. Někdy zase vyšší. Těhotná nejsem. Poslali mě z neurologické, kvůli migrene a bolestem hlavy.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5967 příspěvků 9 inzerátů 24.02.17 10:31

@marskaj To znamená, že ti srdce při nějaké zátěži tepe rychleji. A není tím vyloženě myšlena fyzická zátěž. Já to mám při rozčilení, v těhotenství apod. Roky jsem si myslela, že jsem hysterka :D, protože jsem z rozčilení skoro omdlévala a ejhle, v těhotenství mi zjistili tachykardii. V akutním případě se nasazují betablokátory, které tep zpomalují, ale většinou máš jen klidový režim a při porodu k tomu lékaři budou přihlížet. Během těhotenství jsem měla zakázané sportování, povolené pouze procházky, ale ty jsem stejně nedávala. Neudýchala jsem to. Je dost pravděpodobné, že u tebe se jedná jen o přechodný stav, který po prvním trimestru pomine. A pokud ne, není se čeho bát, o žádnou tragedii se nejedná. Jen je potřeba o tom vědět a přizpůsobit se.

marskaj
Kecalka 368 příspěvků 24.02.17 10:34

@Janli
tak super. dík za info. za 14 dní jdu na kontrolu, řeknu to doktorovi a uvidím.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >