Nízký tlak v 1.trimestru

Anonymní
11.1.20 12:01

Nízký tlak v 1.trimestru

Zdravím holky, byla jsem u doktorky a stěžovala jsem si na nízký tlak, naměřila mi 80/60, což je hodně nízký, napsala mi neschopenku a uvidíme jak mi bude dál. Jsem v 9týdnu, včera se mi tak zamotala hlava, až jsem sebou sekla. Nevíte co na to pomáhá? Na netu jsem toho nic moc nenačetla, jen že mám hlavně hodně pít a při nejhorším si lehnout a dát nohy nahoru. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
89
11.1.20 12:22

Nevím, co na to pomáhá, mně nepomohlo nic. : :nevim: Když jsem přišla na kontrolu po cca 10 minutách svižné chůze (šla jsem pozdě), tak mi naměřila tlak 60/40, no chtěla mi volat záchranku a mně přitom výjimečně bylo dobře. :lol: Zkoušela jsem snad všechno - pohyb, čerstvý vzduch, colu/kávu (z té mě extrémně třeštila hlava a zůstalo mi to doposud, můžu max. 2 hlty za den :zed: ), zvýšit příjem vit. C i soli, nic nepomohlo. Naštěstí jsem omdlela jen párkrát, vždy to dopadlo dobře a mimčo bylo zcela zdravé. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13566
11.1.20 12:53

Mně trochu pomáhá cola (zřejmě kvůli kombinaci kofeinu s cukrem) a sůl. Jinak nic. A žádné prudké pohyby, hlavně pomalu vstávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2839
11.1.20 12:54

Musi se to prezit. Me bylo dopprucovano pit osoleny vyvar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
11.1.20 13:06
@Anonymní píše:
Zdravím holky, byla jsem u doktorky a stěžovala jsem si na nízký tlak, naměřila mi 80/60, což je hodně nízký, napsala mi neschopenku a uvidíme jak mi bude dál. Jsem v 9týdnu, včera se mi tak zamotala hlava, až jsem sebou sekla. Nevíte co na to pomáhá? Na netu jsem toho nic moc nenačetla, jen že mám hlavně hodně pít a při nejhorším si lehnout a dát nohy nahoru. :think:

Měla jsem stejný problém, běžný tlak 70/50, když jsem se rozšoupla, tak i 75/55, nevím, co z toho mi pomohlo, nebo se to jenom přirozeně upravilo, ale začala jsem víc solit a každé ráno si dávala hroznový cukr, jak jsou v tom balíčku a teď ve 2. trimestru mám 90/70 ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3101
11.1.20 23:52

Wau holky, jak se vám s takovým tlakem v těhu „žije“ já teda taky mívám i normálně nižší tlak, ale tak 90/65-70. A to už se mi zamotává hlava, mám skoro pořád přichůzi zalehlé uši..
Ale je fakt, že sestra ten můj bere v pohodě, říkala mi že tu chodí ženský co to maj i poloviční..to je drsný.
Jinak pravidelný svačinky jsou základ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13566
12.1.20 00:07

@Pennya Mně se v těhotenství paradoxně tlak zlepšil, mívám i 106/70 (což je luxus oproti mé klasice 80/40 a když je zle, tak 70/30). Ale naštěstí ani při nízkých hodnotách nekolabuju, jen jsem trochu mimo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
12.1.20 15:38
@Anonymní píše:
Zdravím holky, byla jsem u doktorky a stěžovala jsem si na nízký tlak, naměřila mi 80/60, což je hodně nízký, napsala mi neschopenku a uvidíme jak mi bude dál. Jsem v 9týdnu, včera se mi tak zamotala hlava, až jsem sebou sekla. Nevíte co na to pomáhá? Na netu jsem toho nic moc nenačetla, jen že mám hlavně hodně pít a při nejhorším si lehnout a dát nohy nahoru. :think:

Mě naměřila sestřička taky nízký tlak a jednou to i bylo tak, že jsem byla venku a cítila jsem jak na mě jdou mdlobi, tak jsem si hned sedla a přítel mě musel odvézt domů a to jsem byla taky okolo toho 8 týdne..Ale mě to litalo i před tehu buď nízko a nebo normal :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat