Reklama

Nízký tlak v těhotenství a porod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maminka0713
Povídálka 40 příspěvků 17.01.17 03:20
Nízký tlak v těhotenství a porod

Zdravím všechny ;)

Během prvního i tohoto těhotenství mi sestra vždy naměřila tlak cca. 100/60 - jinak mimo těhotenství mám vždy krásných 120/80 :mrgreen:
U prvního těhotenství to bylo relativně v poho, ale dnes jsem sebou málem sekla na poště. Nejdřív hrozné horko, potom jsem nemohla popadnout dech a nakonec tma a závratě :roll: Sotva jsem vyběhla ven a sedla si na hroudu sněhu..

Po této zkušenosti jsem pohledala na vševědoucím googlu :lol: a našla rady typu, kofein, hodně pít, vstávat pomalu atd. Ale narazila jsem i na článek s informací, že by porod neměl probíhat na zádech! :think: :nevim: Já u prvního porodu ztrácela vědomí - může to souviset?? Čekáme druhé, tak mi to vrtá hlavou.

Nemáte s tím někdo zkušenost? Díky moc :mavam:

Reklama

Reakce:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 17.01.17 05:23

100/60 není až tak nízký tlak, já měla v těhotenství 80/60, vědomí jsem neztracela ani neomdlivala. Rozhodne bych to rekla gynekologovi. Zkus vic pit. Jako vodu :-)

Little_Talker
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 1 inzerát 17.01.17 07:11

Já měla taky tlak ještě nižší, párkrát jsem v těhotenství omdlela, ale u porodu jsem fakt zrovna s tímto problém neměla :) Rodila jsem v pololehu a bez problému, zkus se pak poradit s PA, určitě se tomu přizpůsobí.

Berousik
Nadpozemská drbna 26467 příspěvků 17.01.17 07:37

@maminka0713 100/60 ještě není tak moc nízkej. Měla jsem mnohem nižší a neomdlívala jsem a rodila jsem obě holky na zádech, ale v pololehu. Přímo na zádech v rovině jsem ležet nemohla, to se mi dělalo zle už někdy od půlky těhotenství. Ale jestli to mělo něco společného s tlakem nevím. Musíš se s tím naučit. Hodně pít. A já si dala vždycky ráno kafe, abych vůbec mohla fungovat :nevim:

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 31673 příspěvků 17.01.17 07:40

Tak ten tvůj tlak je u mě normální tlak :D A u porodu jsem žádný problém neměla. Problém jsem měla po porodu, kdy mě museli na pokoj převézt na posteli, protože jsem omdlívala.
Jinak od doktorky jsem měla povoleno trochu červeného vína. Ale stejně jsem na něj neměla ani chuť.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9626 příspěvků 17.01.17 08:04

Měla jsem v obou těhotenství nižší - 80/50 bylo běžné - rodila na zádech, jen na pokoj mne v obou případech vezli, ale kvůli vysoké ztrátě krve ;)

Lendeš
Kelišová 5146 příspěvků 17.01.17 08:35

Měla jsem taky v těhotenství nízký tlak a omdlévala jsem, ale to bylo asi i nedostatkem železa, protože mi ho pak dr. předepsala a zlepšilo se to. U porodu žádný problém nebyl, až po něm mě museli převézt na pokoj na vozíku :)

Latty
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 17.01.17 08:39

Mimo těhotenství je pro mě tvůj tlak ještě vysoký, v těhotenství jsem měla i 60/45… Nedá se dělat nic jiného než hodně pizza stanice frontách výrazně omezit :D Na zádech se mi několik měsíců před porodem motala hlava, porod ale byl v polosedu v pohodě. Jen potom a následující den mi bylo dost zle, ale nic co by se nedalo přežít.

Manuelan
Závislačka 2649 příspěvků 17.01.17 08:55

Mám extrémně nízký tlak… pořád… první porod jsem také ztrácela vědomí. Rodila jsem na zádech. Druhý jsem odmítla na zádech a rodila jsem na všech čtyřech na koze. Dali jí do takové polohy, aby byl zadek a nohy níž jak ruce. Vše bylo rychlá a krásně se mi tlačilo.

murra
Kecalka 389 příspěvků 31 inzerátů 17.01.17 09:24

Mám nízký tlak normálně a v těhotenství ještě nižší. Taky se mi motala hlava, jednou jsem i omdlela. Bohužel se s tím nedá nic dělat, jen porodit :). Doktorka mi na to poradila jen: sednout, lehnout, kdykoliv, kdekoliv.
Všechny 3 porody jsem měla v pololehu. Po prvním porodu se mi se sice motala hlava a omdlela jde ve sprše, když mě tam sanitář já nahrála, ale po 2. a 3. jsem byla jako rybička.

Agrion
Závislačka 2761 příspěvků 17.01.17 09:34

V leze na zadech muze deloha s ditetem utisknout spodni dutou zilu, ktera vraci krev do srdce… proto se nedoporucuje v tehotenstvi lezet na zadech a vetsine tehotnych je to i proto neprijemne. Pokud jsi rodila na zadech v lehu - jako placka - tak je mozne, ze to bylo pricinou mdlob…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama