Nízký tlak - vidění

Anonymní
19.12.20 23:15

Nízký tlak - vidění

Ahoj, dnes jsme jeli na kontrolu k lékaři s otokem kotníků no a stalo se, že jsem se chystala na odjezd a najednou se mi udělalo černo před očima, pak se mi tam zjevil takový divný tvar přes který jsem nic neviděla a hrozně blikal, jako lesk diamantu, hlava se mi potom trochu točila a pak mě mírně pobolívala… cukr byl 4,8 ale tlak jsem nezměřila, neměla jsem doma bohužel jak. Na otoky mi koukala sestra v nemocnici a říkala, že jsou jen maličké, mírné…

No jak jsme přijeli do nemocnice, tak to divné před očima ustalo, tlak byl pak podle sestry v normě… ale teda to bylo něco.

Chtěli si mě tam nechat do zítra na vyšetření jater, ale měla jsem výsledky na játra 3 dny staré, tak doktorka koukla na tyhle výsledky (od října se totiž léčím na poruchu funkce jater, takže mám jaterky vyšší a beru na to léky) doktorka na to koukla a, shodly jsme se, že mi teda udělají jen test z moči a pokud bude ok tak mě pošlou domů.

Prý tam byly maličko bílkoviny, což nevím co znamená, ale poslali mě domů se zprávou a pokud bude vše ok, tak kontrola podle plánu, tedy za 14 dní.

Doktorka řekla, že neví co to mohlo být, ale že je možné že tlak. Je to podivné, nikdy se mi nic takového nestalo.

A teď k hlavní otázce: Fakt je možný, že tohle udělá tlak? Jestli jo, tak je to docela prevít… a jak poznají, že se nejedná o preeklampsii ale opravdu jen o nějaký špatný den, kdy mi prostě nesedí tlak? Jsem z dneška docela vyplašená. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
457
19.12.20 23:51

Nemelas auru (ocni migrenu)? Zkus si to vygooglovat, jestli to zni podobne. Ja v tomhle těhotenství taky dvakrat mela, poprve v životě, a taky me to nejdřív vyděsilo. Ale u me, a co jsem četla, se ty tvary pohybuji na krajich zorneho pole, plus se u toho rozjidi videni, je tezky se soustředit a boli hlava, i kdyz treba do migreny vylozene mi to nepreslo. To me jen tak napadlo, nejsem doktor, ani jsem se tim nijak hloub nezabyvala, nekomu se to v těhotenství stává :nevim:
Co se preeklampsie tyce, sleduji se hlavne jaterni testy, moc a prave tlak, ten je ale u preeklampsie vysoky, urcite ne nizky, jak pises v uvodu, takze pokud maji vysledky těchto tri hodnot u tebe hotove, verila bych, ze je vse ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MaM
217
20.12.20 00:07

Jednou jsem mela od nizkeho tlaku asi hodinu „rozmazane videni“. Taky me to vylekalo, volala jsem kamaradce ocarce, ktera mi rekla, at se na hodku natahnu (coz v praci v kancelari moc neslo,)
Bylo to proste rozmazane videni, toceni hlavy, mzitky pred ocima, ten tvar, co popisujes, to je zvlastni, ale rekla bych, ze to asi od nizkeho tlaku nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
881
20.12.20 00:34

Mžitky před očima nebo záblesk mám při prudkém pohybu běžně. Já to mám z tlaku. Z čeho to máš ty, nevím. Jestli z tlaku, nic to neznamená, při nejhorším omdlíš, to ze zdravotního hlediska není nic závažného, vysoký tlak je horší. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
20.12.20 00:53

Nizky tlak je hnus… pred otehotnenim kolem 114/65 ted pri posledni kontrole u DR. knizkovy 120/80 a musim rict, ze je mi rozhodne lepe.. Mne to pusobi i na nedokrvovani koncetin, silna unava, motani hlavy, zavrate, nauzea, mdloby. Zkus vstavat pomalu, vzdy udelej mezistupen do podrepu, zkus hodne pit.. je to fakt neprijemne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35209
20.12.20 01:10

Tak u preeklampsie je tlak vysoky, takze ta to byt nemuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
20.12.20 04:58

Bílkoviny v moči mohou naznačovat preeklampsii ale jak už tu bylo řečeno, ta je spojena s vysokým tlakem. Ale mohou to být i jen lehce pomnožené bakterie v močovém traktu :nevim:
Já mám stabilně tlak 90/60 a černo před očima se mi dělá dost často, občas mám z toho i záblesky před očima, nebo mžitky, rozmazané vidění. Obvykle to do minutky přejde. Jen párkrát se mi dlouhodobě točila hlava - vždy při pohybu jsem si připadala jako na lodi. Zjistila jsem, že mi to dělá nedostatek pohybu. Okamžitě po zavedení denních procházek to zmizelo.
Mé doporučení je začít jíst nebo pít brusinky (kvůli té bílkovině v moči - bakteriím) a pořídit si tlakoměr. Investice pár stovek, ale přinese klid v duši, já si ke konci těhotenství kontrolovala tlak 3× do týdne, protože mi poslední měsíc vyskočil na ukázkových 120/80 a já se bála, aby nešel ještě výš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
20.12.20 05:32

Taky mi to připomíná migrénu s aurou - ten blikající útvar. Mívala jsem ji často, teď už naštěstí ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat