Nižší hodnota Papp-A - znamenala předčasný porod nebo jiné potíže

1644
20.6.20 23:51

Nizsi hosnota Papp-A - znamenala predcasny porod ci jine potize?

Zdravim,

Vcera jsem byla v Gennetu na Praze 7 na prvotrimestralnim screeningu (14 dnu predtim tamtez na krvi).

Screening celkove vysel negativni. Riziko Downa mam 1:2500 a ty dalsi dva syndromy 1:20000. Presto jsem pro svuj klid podstoupila i Prenascan na vlastni naklady a vysledky budou do 14 dnu.

Lekarka, ktera delala screening nic nerekla, jen ze hodnoty jsou pekne a screening negativni. Prenascan mi nevymlouvala (no jeste aby, kdyz z nej maji penize..).

Ale ja sama jsem zacala studovat ty cisla a uplne se mi nezdaji..

Vyslo mi:

• Nosni kustka pritomna
  • sijove projasneni 1,3 mm
  • Papp-A 0.48 MoM
  • free beta hcg 0.79 MoM

A podle internetu je Papp-A pod 0,5 snizene a muze znacit spoustu veci.. Downa, riziko preeklampsie, problemy s placentou, rustovou retardaci plodu, umrti plodu v deloze, extremne predcasny porod.. Dost jsem se vydesila.

Nekteri lekari predepisuji dokonce Aspirin.

Je mi 34, je to me 3ti tehotenstvi, predchozi bez problemu, oba porody plan. sekci v 39tt.

Mam nadvahu a tehotenskou cukrovku (ujizdi mi lacne glykemie, takze jsem sledovana na diabetologii..).

Divala jsem se a v predchozich 2 tehotenstvich jsem mela papp-a v norme (v prvnim okolo 1 MoM a v druhem 0,57 MoM).

Je tu nektera, ktera mela Papp-A snizene a mela nejake problemy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11
21.6.20 00:12

Mé hodnoty z března 2019

Nosní kůstka: přítomná Šíjové projasnění: 2,0 mm
Papp-A: 0,38 MoM
free beta hcg: 0,49 MoM

Narodil se úplně zdravý chlapeček :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1644
21.6.20 08:26

@Mracek46 dekuji za uklidneni :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
243
21.6.20 08:34

Klid, hodnota 0,5 není žádná ostrá hranice, obvykle je to tak, že čím nižší hodnoty tím vyšší riziko. Tvoje 0,48 není zas tak nízké a může být klidně i trošku zkreslene. Každá analytická metoda má nějakou odchylku, proto se výsledky vydávají jako číslo +- odchylka, takže z toho tvého 0,48 může klidně být i 0,51. Jen pro doktory se ty odchylky neuvádí, bylo by to strašně nepřehledné a oni o nich všichni ví, proto ty hraniční výsledky obvykle neberou jako něco hrozného. Pokud se jedná např. o cukr v krvi, tak si radši naberou nový vzorek. Ale u tohoto nový vzorek vzít nelze, protože se musí brát v určitém týdnů jinak bude ještě zkresleně jí.
Takže klid, to teď určitě pomůže proti všem komplikacím nejvíce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
21.6.20 08:44

@kyticka86 ahoj, přesně tohle jsem řešilaminulý rok touhle dobou. Taky jsem byla v Genetu, navíc mi dělali i nějakou konzultaci, kvůli genetické zátěži v rodině. Hodnotu jsem měla stejnou, doktorka mi říkala, že je možnost předčasného porodu. Tak jsem se lekla. No nakonec jsem to řešila se svou doktorkou, která mi řekla, že to snížení je minimální a že zrovna tuhle hodnotu v krvi rozhodí úplně všechno. Včetně nachlazení apod. Nakonec se mi narodil zdravý, donoseny, 4 kilovy syn. Takže v klídku :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22146
21.6.20 08:50

Mela jsem snizenou, nevim kolik, presto scr negstivni, tripply negativni, reci kolem toho bylo…a nic :nevim: ale! Nahodne jsem se docetla, ze ji maji zeny, co v tehotenstvi krvaceji nebo maji hematomy. To jsem mela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1644
21.6.20 15:05

@PaníKadrnožková hematom jsem mela a krvacela jsem. Dokonce jsem mela i jednu MS a myslela si, ze je po vsem..

Ja tas cetla, ze souvisi s teh. cukrovkou a tu mam (zase :roll: ).

Holky diky za uklidneni :hug:. On muj gynekolog to resit nebude.

Ted mam zas hruzu, aby mi dobre vysel ten Prenascan..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22146
21.6.20 18:18
@kyticka86 píše:
@PaníKadrnožková hematom jsem mela a krvacela jsem. Dokonce jsem mela i jednu MS a myslela si, ze je po vsem..

Ja tas cetla, ze souvisi s teh. cukrovkou a tu mam (zase :roll: ).

Holky diky za uklidneni :hug:. On muj gynekolog to resit nebude.

Ted mam zas hruzu, aby mi dobre vysel ten Prenascan..

Ja bych se nebála :hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
190
22.6.20 17:33

Ničeho se neboj. My měli také takhle nízké PAAP a teď jsme ve 34tt a všechno je v naprostém pořádku :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14569
22.6.20 17:42

@kyticka86 Hraniční je 0,4 MoM, ne 0,5. Klid, nebo se z toho zblázníš. :kytka: Rizika toho, k čemu se screening provádí, ti vyšla nízká, víc k tomu neřeš. Na riziko preeklampsie se při screeningu měří ještě PIGF, ale zatím ne plošně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama