Noční a ranní chození na toaletu při stresu

Anonymní
3.5.21 12:02

noční a ranní chození na toaletu při stresu

Holky než budu řešit s lékařem…
poslední týdny procházím značným stresem…přes den ok…v noci spím tak, že se každou chvíli budím…vše mě probudí…některé noci jsou ale takové, že s každým probuzením se mi chce na velkou, k ránu už je stolice kašovitá…hlasitě mi pracují střeva..
Máme známého s covidem v nemocnici, těžký průběh…další stres…
Můžou ty mé cesty na toaletu být z nervů?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8004
3.5.21 12:07

Určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16441
3.5.21 12:19

Stres jednam ničí hloubku spánku a druhak může zrychlovat činnost střev - tedy ten průjem.

Přidej do stravy vlákninu, zejména odpoledne a večer - lžíci až dvě mletého lněné a nebo chia semínka, nenamočené, zamíchat třeba do jogurtu a k tomu přidat buď ovoce a dosladit to, nebo sůl akoření a používat to jako dip. Naváže to na sebe tekutinu a tím to zpevní stolici a trošku to srovná střevní mikrofloru.

Ráno pak zkus užívat hořčíkové doplňky (večer ne, hořčík změkčuje stolici) a b-komplex, takovej kde je B12.

No a kompenzovat ten stres.

Přidat pohyb během dne - fakt to dost pomáhá. 4 hodiny před tím, než jdeš spát nepouštět žádné obrazovky a věnovat se něčemu trošku nudnému, něčemu co nevzbuzje emoce. Zacvičit si trochu jógy, dát si horkou sprchu či vanu, orgamus taky dost pomůže se spaním a odplavením stresu.
Aromaterapie je fajn - tedy lampička s meduňkovým, levandulovým, bazalkovým a nebo gerániovým olejíčkem.

A klidně můžeš pít na večer něajký čaj na uklidnění/usnutí.

Popřípadě by mohl pomoci i melatonin.

Můžeš taky zkusit psát deník tím že se tak hodinku, dvě před spaním vypíšeš s tím, co se ti honí hlavou, tak to pak nebude moc obtěžovat v noci. Plus když na závěr napíšeš jednu věc za co si ten den byla vděčná a jednu věc na kterou se těšíš na další den tak to zakončíš pozitivně a trošku přeladíš mozek. Pak je ideální tak 15-20 minut nějakého pomalého a klidného cvičení jako je joga a pak ta sprcha/vana - ideálně s něčím voňavým

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
3.5.21 13:01

:kytka: jasně že jo, mám to stejně…ve stresu lítám x-krát denně…v noci to samé…„léčím“ to ovesnou kaší a sportem, to na mě zabírá :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
3.5.21 13:05

Ano, stres často vyvolává průjem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2739
3.5.21 15:56

Ano, určitě to může být stresem.