Reklama

Noční bolení bříška - kolika - u 2-měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anna85cz
Nováček 10 příspěvků 13.02.17 17:25
Noční bolení bříška - kolika - u 2-měsíčního miminka

Ahoj,
moje 2-měsíční holčička trpí od druhého týdne na noční bolení bříška. Zhruba od 3-4 h ráno se až do doby, než vstaneme (cca v 7h) se svíjí, heká, tlačí - u toho spí, ale já ne :(. Někdy se velkou bolestí s výkřikem probudí i ona, je to hrozné, vidět ji takto trpět. Plně kojím, chutná jí, roste a přibírá jedna radost :). U kojení se ale v posledních týdnech dost cuká a odtrhává od prsu, někdy se zdá, že tlačí, jindy že se vzteká, jindy jen že dává pozor na něco jiného. Přes den kaká a prdí hezky, skoro po každém kojení, někdy musí víc zatlačit, ale nic dramatického. Zkoušely jsme snad už všechno - cvičení, masáže, nahřívání, teplou koupel, nošení na tygříka, v klubíčku, v šátku, BKM, BioGaia, Espumisan, Baby Calm, ColiPrev, tkáňové soli, homeopatika. Po kojení nechávám odříhnout. Používáme i rektální rourku - v největší nouzi. Já nejím nic nadýmavého, žádné mléko, pila jsem protinadýmavé čaje, ale to se mi zdálo být ještě horší - sama jsem byla hodně nadmutá. Zkoušela jsem i vysadit všechny kapičky a nechat jen probiotika, ale zdálo se mi to úplně stejné. Nečekám, že něco stoprocentně zabere ze dne na den, ale pořád vyhlížím, kdy se to začne lepšit, jsou jí dva měsíce a poslední asi tak týden se to naopak zhoršilo, někdy se začne svíjet už o půl jedenácté a pokračuje až do rána - pak je podrážděná a přetažená i přes den a já to taky nedávám :(. Řešíte nebo řešily jste některá podobný problém? I nějakou alternativní metodou - kineziologie apod? Díky, Anna

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

marfra
Generální žvanilka 23206 příspěvků 30 inzerátů 13.02.17 17:30

@anna85cz moji oba kluci meli to same. Prvni syn to mel takhle az do 6m, vstavali jsme denne ve 4h. Vyzkouseno vsechno, nepomohlo nic. Musel z toho proste vyrust. Druhy syn to mel cca do tech 3 mesicu. Ono se to bude zhorsovat, ve 3m koliky vrcholi. Takze preji jen pevne nervy. Nekterym detem nepomuze proste nic, jen cas.

malytlustyhroch
Kecalka 455 příspěvků 13.02.17 17:47

@anna85cz
Kdyz syna rusilo brisko ve spani, pomohlo nam pokrcit nozicky a podlozit je polstarem, aby pokrcene zustaly. Jemu hodne pomahalo i pres den, kdyz jsme ho stulili do klubicka, tak jsme to zkusili takhle aplikovat v noci. Pres den nebo v pripade nejake krize v noci, okamzite zabiralo fenovani briska fenem. Preju hodne sil, nez to prejde.

paandatko
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 4 inzeráty 13.02.17 18:07

Vim, ze by se to nemelo, zvysuje se pry riziko SIDS ale pomahalo jedine spat na brisku s pokrcenyma nozkama..byl na monitoru tak jsem se nebala, to jedine pomahalo..a probiotika, ale tam to trvalo 3 tydny nez zabraly, nebo uz se to lepsilo samo..

anna85cz
Nováček 10 příspěvků 13.02.17 19:28

@marfra 6 mesicu zni hrozne :(, doufam, ze to budou spis ty 3 :)

anna85cz
Nováček 10 příspěvků 13.02.17 19:31

@malytlustyhroch S polstarem to zkusim, i kdyz prave klubicko moc rada nema a neprdi v nem ani nekaka :(. A ten fen - na nizkou teplotu? Abych ji nespalila… A asi uklidnuje zaroven i ten zvuk, ze? Dekuji!

anna85cz
Nováček 10 příspěvků 13.02.17 19:38

@paandatko Spani na brisku jsme zkouseli taky, trochu pomaha, ale jen nekdy tak vydrzi spat, casto se vzpouzi :(. Navic spi s nami v posteli a ma monitor nacvakavaci na plenku - kdyz ji ho pripnu na zada, tak spatne snima a dela plane poplachy. Ve sve postylce, ktera zatim slouzi jako prima odkladiste vseho mozneho ;), ma deskovy monitor, tak ji zkusim dat spat tam, uvidime… No a probiotika bere od 1 tydne, zatim Bio Gaia, ale mam koupene i Swiss, ze zkusim vystridat - maji jine slozeni…

malytlustyhroch
Kecalka 455 příspěvků 13.02.17 20:23
@anna85cz píše:
@malytlustyhroch S polstarem to zkusim, i kdyz prave klubicko moc rada nema a neprdi v nem ani nekaka :(. A ten fen - na nizkou teplotu? Abych ji nespalila… A asi uklidnuje zaroven i ten zvuk, ze? Dekuji!

Fenovala jsem pres obleceni, a zvlast ze zacatku jsem ho zaroven hladila po brisku - tak jsem mela kontrolu nad tim, jak horky vzduch dopada a jak se brisko zahriva. Jaky presny stupen neporadim (mame jen cestovni fen s jednou teplotou), zkousela bych podle vlastniho citu a reakci miminka. Pozdeji zacal k fenu natahovat ruce ale kdyz mu to bylo horke tak se odtahnul, jen pozor na zasuvku a aby se mimi nezakousla do kabelu ( syn se o to pokousel). Jj pozdeji se sklidnil i pri zvuku, ale kdyz ho brisko vic bolelo, tak i pak muselo prijit teplo.

paandatko
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 4 inzeráty 13.02.17 20:56

@anna85cz Meli jsme taky BioGaia nic moc, pomohli ty od Swissu, mame je dodnes a to syn dva.
Taky mam syna v posteli, ale na tom brisku spaval v postylce nebo pres den v posteli, kdyz jsem vedle nej lezela a treba si cetla nebo divala na tv.
Pak jsem jeste nahrivala polstarek, davala na brisko a zabalila a pak do deky na housenku, ta taky hodne pomahala.

Jeanicka
Povídálka 42 příspěvků 1 inzerát 15.02.17 21:20

…jako by to bylo psáno přesně o mojí malé princezně. Také má 2 měsíce, nic nezabírá a čekáme, kdy to přejde… :,(

Petra Vlad
Ukecaná baba ;) 2253 příspěvků 07.03.17 06:44

Holky máme úplně to samé i kojení je pro nás boj, jakmile začnu kojit, tak se jí to posune a je to tu znova, dnes opět od 4,00 vzhůru a furt to ze sebe nedostala :,( je to děs a doufám, že to přejde v těch 3 měsících :( kapky dáváme taky, ale asi to moc nepomáhá, zkusím ty od Swissu

anna85cz
Nováček 10 příspěvků 07.03.17 08:46

Ahoj holky, tak nase mala bude mit v sobotu 3 mesice, nejake zlepseni pozorujeme, ale do klidneho spanku to ma porad daleko :(. Zda se, ze trochu pomahaji tkanove soli - Magnesium Phosphoricum, plus v noci pred kojenim masirujeme a bahrivame brisko. Taky jsem zacala zavinovat na noc podle Karpa, to asi trochu prodlouzi prvni cast spanku (do prvniho nocniho kojeni) - spi cca od 20h do 01:30-02:30., pak po trech hodinach. Ale na brisko to asi nepomaha, ale ani neskodi, kroutit se muze i v zavinovacce. Ale ted mame dve novinky :( - plac pri vecernim uspavani kojenim a pohazovani hlavickou brzo rano - s tim nemate nektera zkusenost?

Petra Vlad
Ukecaná baba ;) 2253 příspěvků 07.03.17 20:28

Děvčata jdu uspávat a malá to ze sebe ještě nedostala :( dneska sem koupila sabsimplex kapky, tak snad zaberou aspoň ty.
@anna85cz hele u nás padne 17-18 hodina a do 20-21 je to děs :-(, protivná, ubulená a z kojení je boj takže skoro nic nevypije :-(. Držím pěsti ať to brzy přejde, my to máme od narození :-(

anna85cz
Nováček 10 příspěvků 08.03.17 06:44

Holky, samozrejme jsem to s tim zlepsovanim zakrikla, dnes s sebou mala smykala CELOU noc :(. Uz fakt nevim, co s tim, povestne 3 mesice za dvermi, a zase toto :(. Spala jsem parkrat po pul hodince…

Petra Vlad
Ukecaná baba ;) 2253 příspěvků 13.03.17 13:48

@anna85cz držím pěstičky ať se to co nejdříve zlepší, prý to vrcholí ve 3 měsících :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama