Noční bolest nohou u tříletého

4243
15.4.17 21:44

Noční bolest nohou u tříletého

Ahoj, syna 3 v noci budí bolest nohou, křičí, je nervózní a cuká sebou, V roce a půl měl zlomenou jednu a poté druhou nohu, tak nevím jestli to může mít souvislost. Dr. říkala, že je to růstové, ale on u toho tak strašně pláče a neví co dělat. Zkoušeli jsme hlazení, mazaní krémy (placebo nefunguje) jediné co zabralo byl sirup od bolesti Nurofen, ale nechci ho tím krmit často a nohy bolí minimálně jednou týdně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15.4.17 21:53

@Trolíci Me hned napadly ty rustove bolesti. Jeste si na ne sama pamatuju a opravdu to dost boli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6608
15.4.17 21:56

Taky jsem pro růstové bolesti. Dcera na ně trpí, i když teď už méně. Namažeme větrovým krémem a dáme studený obklad, většinou to zabere a dcera to zaspí. Když bylo opravdu nejhůř, taky dostala Nurofen sirup.
V jiné diskusi jsem ale četla, že dávají suché teplé obklady, tak nevím. Asi jak u koho, chce to vyzkoušet :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
15.4.17 21:59

Nemůžou to být křeče z nedostatku hořčíku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3611
15.4.17 22:05

Zkusit přidat magnezium. Nurofen nám dr řekla at dáváme preventivně dav am az když nic nezabírá. Mám trochu pomohlo večer po koupani trochu promasirovat nohy. A teď zkoušíme geladrink junior a musím zaklepat od te doby klid jsou to vitamíny. Nevím jestli to může být od těch zlomenin ale spíše to bude růstové nevytahnul se ted hodně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
729

A má na nožičky teplo? Já jsem to mívala jako dítě hodně a mám to dodnes, normálně mě bolí nohy,,ze zimy".Kolikrát si musím uprostřed noci obalit nohy dekou, nebo mám u postele chlupatý župan. Čím to je nevím, má to i můj tatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

To jsem teď řešila poslední měsíc. neyylo to teda asi tak hrozný, ale denně navečer třiletá dcera začala kňourat, že jí bolí celé nožičky. Šly jsme k doktorce a že prý růstové bolesti. Je fakt, že se dcera zaa poslední asi dva měsíce šíleně vytáhla. Takže bere půl tabletky vápníku a 2 kapky vigantolu. Plus má denně vipít skleničku magnesie. A jako - ťuk, ťuk - po pár dnech braní léků už o bolesti nožiček nemluví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
15.4.17 22:13

Měli jsme! Syn řval tak, že nešel utišit. Nijak. Také kolem 3. roku a přibližně půl až třičtvrtě roku.
Zezačátku jedině Nurofen zabral. Časem jsme se naučili nožičky mazat Alpou, ještě večer. Když jsme zapoměli tak v noci až plakal a také to pomohlo. Zkuste.
Držím palce, když už se člověk konečně vyspí, že nekojí, tak další věc že…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
489
15.4.17 22:24

U nas zabralo nahrát polštář s pohankovymi slupkami. Do chviličky byl klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12074
15.4.17 22:30

@Trolíci taky myslim rust bolesti. Boli jak cert. Klidne dej nurofen, kratkodobe 1/tyden je v pohode ;) me jako male nejvic pomahal nazehleny (velmi teply) rucnik…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
15.4.17 22:30

Možností na vyzkoušení tady máte hodně. My jsme si to taky uzili. Lékař pořád tvrdil, že to jsou rustove bolesti…
Ortoped ale rekl, že to jsou ploche nohy. Předepsal ji vložky do bot na míru a po pár dnech byl už klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.4.17 23:00

Také jsem měla a mám dodnes i když už z jiného důvodu… Kupte nahřívací polštářek a dejte mu to k nozickam pod deku, hlavně ke kolenům… A když nepomáhá tak něco proti bolesti. A zvýšit hořčík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4243
15.4.17 23:01

Děkuji moc všem, to nahřívání vypadá dobře, určo vyzkoušíme a alpu by jsme mohli taky vyzkoušet =) Od těch zlomenin jsme začali dávat pravidelně rybí tuk, prej to mohlo být i nedostatkem vytamínu D ale Vigantol tedy odmítám, staršího jako miminko z toho šíleně bolelo bříško…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.4.17 23:20

Jsem taky pro růstové bolesti, myslím si, že nurofen jednou týdně určitě neuškodí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.4.17 23:25

@Trolíci opravdu jsou to rustove bolesti mala v noci plakala a nohou mlatila do zdi a to byla mensi nez tri roky nejdriv jsme nevedeli o co jde az byla vetsi a prisla ze ji boli nozicky a chtela je namazat nebo hladit sileny nekdy i nekolikrat tydne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama