Reklama

Noční buzení 6měsíčního kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Liliana28
Stálice 79 příspěvků 30.12.17 09:37
Noční buzení 6-měsíčního kojence

Ahoj děvčata, prosím o radu, případně zkušenosti. Mám 6-měsíčního syna a do 4 měsíců spal celou noc (trpěl na bolení bříška, ale stačilo zavinovat).
Teď už je to dva měsíce, co se začal budit. Nejdřív 2×-3×… Posledních 14 dní se to ale vyhrotilo a vstávám i každou hodinu a navíc i po položení do postýlky se někdy začne vrtět a brečet. Uložím v půl 8, jen do 12 vstávám i 5× a pak každou hodinu. Navíc někdy nechce v noci znovu zabrat, tak s ním i dvě hodiny tancuju po pokoji. Uspávám u kojení a když se to nepovede u koja, tak uhoupu. To usne hned, ale po položení do postýlky se okamžitě vzbudí. Dudlík nechce.
Na Štědrý den nám poprvé cinkla lžička a vylezly hned dva spodní zuby, teď jen rostou do celé délky. Malej je od té doby protivnější, i to spaní je horší než předtím. Večer mívá zvýšenou teplotu 37,7-9. Zkoušela jsem Nurofen, Paralen, Viburcol čípky, Chamomillu i lokálně Calgel, ale buď nic nezabírá nebo to prostě zubama není. Hladem snad taky ne, příkrmy baští hezky.
Máte zkušenost? Byly to zuby nebo pomohl jen čas? Kdy se to zlepšilo? Nebo jde o zlozvyk (uspávání u kojení a houpání)? Případně co u vás zabralo?

Reklama

Reakce:

sydney11
Kecalka 269 příspěvků 58 inzerátů 30.12.17 09:50

Zkoušela jsi si ho vzít do postele a spát s ním? Třeba ho trápí zuby a chce být u tebe. Neboj on z toho vyroste, nepotrvá to věčně. Mě první syn spal taky hezky do 4 měsíců a pak se začal budit a pomalu do 2,5 let se budil třeba i 10× za noc a to nebyl kojený.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1913 příspěvků 30.12.17 09:50

Mam dojem, ze to je obdobi, kdy deti více vnímají, zpracovávají vjemy, začínají se vic hýbat, a celkově to je pro ne zahul. Proto ten noční neklid. Neznám mimco, co by tim neprošlo…pokud jsi tedy vyloučila jiné příčiny, nezbývá nez vydržet…

Beaumont
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 30.12.17 09:55

My to měli podobné. Do tří měsíců spal celou noc a pak to začalo. Vstávala jsem co hodinu. Po půl roce jsem zkusila na radu kámošky tipy z knížky každé dítě může dobře spát. Je to v podstatě metoda vybreceni. Trošku to pomohlo, ale už bych to v životě neudělala. Zbytečný stres pro miminko i pro mě a efekt nic extra. Pomohlo až spaní s námi. Cca od pul roku. Sice se pořád budil ale už mě to nevycerpavalo, prostě jsem se prikulila a spala dál. Nejlepší věc co jsem mohla udělat a nejhezčí chvilky ;). Teď mu jsou dva roky, budí se pořád (2-4× za noc). Spí už sám v pokoji, ale občas s ním zůstanu celou noc. A pomalu se učí spinkat bez prsa.

Liliana28
Stálice 79 příspěvků 30.12.17 10:14

Děkuji, no bohužel společné spaní u nás nehrozí, z jedné strany mám strach, že mi spadne z postele, z druhé strany, že ho zalehne přítel (oba máme bouřlivé spaní). Párkrát jsem sama usnula v noci u kojení a bouchla jsem ho. Ne moc, nesl to statečně, ale byla jsem z toho vyjukaná. Nehledě na to, že se mi budil snad ještě častěji, kopal mě a strkal mi prsty do nosu, do pusy, co bylo po ruce… :lol:
Nějak už si právě nevím rady, zdá se mi, že zubama to už není, prostě asi chce pozornost. Ale já už pomalu odpadávám. Spaní přes den není žádná sláva, spí mi jen v šátku a to musím být pořád v pohybu, jinak se taky furt budí… :,(

Kytičkaaa
Extra třída :D 11365 příspěvků 30.12.17 10:22

@Liliana28 no, asi te moc nepotesim, ale to jsou proste taková období :( nezkousela jsi mu dat prášek? Asi ho to bolí. Já mám syna 20 měsíců a teď má zase období, ze nespí. On celkove do teď spal dost špatně. Chápu te, ale musíme vydržet.

Liliana28
Stálice 79 příspěvků 30.12.17 10:29
@Kytičkaaa píše:
@Liliana28 no, asi te moc nepotesim, ale to jsou proste taková období :( nezkousela jsi mu dat prášek? Asi ho to bolí. Já mám syna 20 měsíců a teď má zase období, ze nespí. On celkove do teď spal dost špatně. Chápu te, ale musíme vydržet.

Ano, zkoušela, všechny možné čípky. Nurofen, Paralen, Viburcol. Žádná změna… A jak to tak čtu, můžu si počkat klidně dva roky než z toho vyroste… Nepotřebuju moc spánku, ale tohle se fakt už nedá.

sydney11
Kecalka 269 příspěvků 58 inzerátů 30.12.17 11:10

Tak jedině ještě přes den povolat babičky, tety, kamarádky a dát ho chvilku k nim na hlídání, aby ses třeba hoďku, dvě prospala a nabrala síly.

LaraA
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 30.12.17 11:11

Je to normalni, vydrz. Pokud prisunes postylku k posteli, prcek nespadne, v nej-nespacim obdobi prebyval chlap na gauci, lip jsem se vyspala ja (s deckem v posteli) I on do prace.
Tipla bych kombinaci zuby + rustovy spurt.
Jo a zvykes si :mrgreen: me dite vstavalo od 11 do 22 mesicu (Pak jsem prestava kojit) 8-10× za noc

Ruvelyn
Nováček 3 příspěvky 30 inzerátů 30.12.17 11:21

My to máme s malým podobné. Od malička spí špatně. Usíná až kolem půl noci a to jen u prsu a v noci se budí po hodině, někdy po půl hodině. Teď už má 20 měsíců, zatím se to moc nezlepšilo, pořád chce prso. Začínám postupně odstavovat, v noci mu prso nedám, tak řve, až usne. Někdy usne rychle, někdy řve i hodinu. Snad se to zlepší, až ho přestanu kojit. Já jsem prý takhle nespala do 4 let, a to jsem nebyla kojená. Člověk asi musí vydržet, až to dítě z toho vyroste. Pomohlo trochu, že spí se mnou v posteli, už jsem neměla sílu ho vyndávat z postýlky. Dobré taky je, když s ním v noci spí někdo jiný, aby ses trošku aspoň chvíli vyspala. Přeju hodně sil a brzké zlepšení.

Liliana28
Stálice 79 příspěvků 30.12.17 12:14
@sydney11 píše:
Tak jedině ještě přes den povolat babičky, tety, kamarádky a dát ho chvilku k nim na hlídání, aby ses třeba hoďku, dvě prospala a nabrala síly.

Toho využívám teď, když mají všichni volno, jinak babičky chodí do práce, takže to bohužel moc nejde… :(

dupejj00
Kecalka 156 příspěvků 30.12.17 13:19

Do 6 mesicu roste hlavne telo, od 6 mesicu hlavne mozek a vetsina deti se zacne budit v noci castej. k tomu zacinaji rust zuby, coz taky ke klidnemu spanku moc neprida. Muj syn se od cca 8 mesicu do roka budil cca kazde dve hodiny, kdyz rostly zuby, tak kazdou hodinu.byly tydny, kdy jsem spala 4 hodiny denne natrikrat. Pres den spal 3×45 min, usinal v nositku.Byli jsme zrovna s manzelem v zahranici na stazi, on chodil do prace od rana do 16, pak ja do cca 20.hlidani zadne, dodnes mam toto obdobi v mlze.na zuby pomahal calgel a nurofen, to spal cca 4 hod v kuse, ale zase jsem ho tim nemohla ladovat porad.pak jsme zjistili, ze ho budi manzel, takze od te doby spal jinde. Po roce se budil uz jen 3×, pak 2×, zhruba do 3 let jsem k nemu vstavala 1×. Jedina rada je asi vydzet, ma to tak spousta deti.spi,kdyz spi dite, delej jenom nejnutnejsi uklid, vareni a na ostatni se vybodni.

Kytičkaaa
Extra třída :D 11365 příspěvků 03.01.18 11:21

@Liliana28 já to chápu. Malý teď zase dost zlobí v noci a moc to už nedávám :( a co u vás?

Liliana28
Stálice 79 příspěvků 03.01.18 12:24
@Kytičkaaa píše:
@Liliana28 já to chápu. Malý teď zase dost zlobí v noci a moc to už nedávám :( a co u vás?

Na Silvestra večer brečel hodinu a půl, nechtěl se utišit. Nakonec mi usnul v 10, vzbudil se před 2. a pak světě div se spal až do 9 v kuse. Asi se večer tím pláčem vyčerpal :,(
Včera to šlo, vstávala jsem k němu jen asi 2×, ale dneska v noci každou chvíli fňukal. Taky už to nedávám, dneska je i přes den protivnej, ráno mu brali z prstíku krev. Tak nevím, jestli ho bolí zoubky, minulý týden mu vylezli první dva… Nebo se mu něco zdá, ve spánku sebou strašně šije, až se z toho vždycky probudí. :,(

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >