Noční cestování s miminkem

Anonymní
22.4.21 13:52

Noční cestování s miminkem

Ahoj, za týden jedeme na dovolenou (cesta autem cca 9-10 hodin. Máme 9 ti měsíční miminko. Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s dálkovým cestováním s takto starými dětmi. Nevim zda je skutečně lepší s nimi vyrazit na noc nebo to nechat na den. Spalo vám skutečně v autosedacce celou noc? Nebude spánek nekvalitní a děťátko akorát utahané a ukňourané? Děkuji za sdílení zkušenosti :))

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16680
22.4.21 14:03
@Anonymní píše:
Ahoj, za týden jedeme na dovolenou (cesta autem cca 9-10 hodin. Máme 9 ti měsíční miminko. Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s dálkovým cestováním s takto starými dětmi. Nevim zda je skutečně lepší s nimi vyrazit na noc nebo to nechat na den. Spalo vám skutečně v autosedacce celou noc? Nebude spánek nekvalitní a děťátko akorát utahané a ukňourané? Děkuji za sdílení zkušenosti :))

Jeli jsme s ročním, cesta 9 hodin čistého času. Sedačku jsem za účelem spaní v autě kupovali polohovací, takže jakmile dítě usnulo, sklopila jsem jí a spalo se pak poměrně pohodlně, hlava nikam nepadala :) Ale radši jsem vždy jezdila přes den, pokud jsem neřídila, sedla jsem si dozadu a dítě zabavovala vším možným. A když vytuhlo, tak v autě obvykle na mnohem delší dobu, než v kočáře nebo doma, což byla výhoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21063
22.4.21 14:07

Za mě je to jedno s tak malým dítětem. Teda záleží na dítěti, ale my jezdíme několika hodinové cesty několikrát do roka a prakticky od konce sestinedeli a malej to vždycky prospal a bylo jedno jestli je poledne nebo půlnoc. Potom s větším už je to horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5574
22.4.21 14:16

Jeli jsme s 8mi měsíčním přes noc Chorvatsko, byla to nejlepší jízda ze všech, jezdíme tak každý rok.
Dala jsem overal jako do postýlky, poklopili jsme sedačku a prospal v podstatě celou noc, cesta 11h. Čím byli starší, spali míň a budili se snáz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
22.4.21 14:27

Holky, to už jste je měly v sedačkách ne ve vajíčkách? Ve vajíčku si to neumím představit.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16680
22.4.21 14:31
@jezurka7 píše:
Holky, to už jste je měly v sedačkách ne ve vajíčkách? Ve vajíčku si to neumím představit.. :think:

No vidíš, to je pravda, my už v sedačce… Takhle „velké“ dítě už to ve vajíčku ani nemůže mít pohodlné, natož na tak dlouhou cestu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21063
22.4.21 14:41
@jezurka7 píše:
Holky, to už jste je měly v sedačkách ne ve vajíčkách? Ve vajíčku si to neumím představit.. :think:

Záleží jak velké dítě no. Syn jel ve vajicku takovou cestu naposled v 7 měsících, pak sme jeli až když mu bylo 13 měsíců a to už měl klasickou sedačku. Upřímně ani nevím v čem by jel v těch 9, vajíčko už bylo celkem těsné, ale na úplně klasickou sedačku co má teď byl ještě malinký. To chce nějakou tu protisměrnou, kde muze do lehu, ale už ne úplně vajíčko :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5574
22.4.21 16:43

Koupili jsme na protisměrnou polohovací, takže jeli v protisměru poklopení. Do vajíčka by se už nevešli, byli obří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1011
22.4.21 20:51

U nás platí, že čím je malá starší, tím častěji musíme stavět. V 9 měsicích bych se nebála jet přes noc, protože by to zvládla. Teď ve 20 měsících má hrozně křehký spaní + vyžaduje noční přitulení, tak bych si na to netroufla a radši bych jela přes den s přespáním v hotelu po cestě.
Ale každé dítě je jiné - jinak zvyklé, jinak spokojené. My třeba cestovali hodně od konce šestinedělí, covid nám to dost zarazil a dneska jsme byly třrba celý den na cestách a byl to někdy docela boj :roll:
Dcera jezdila do roka ve vajicku, pak presla do protismerne polohovaci sedacky. Ale je to prcek, myslim si, že v nouzi nejvyssi bych ji do vajicka nacpala i ted :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
27.4.21 15:51

Kvalitní polštář na cesty

Určitě je moc důležité mít kvalitní polštář, který podporuje hlavičku dítěte a zabraňuje pohybu do strany během spánku - zkrátka aby mu hlavička nepadala. Zkuste například tento: https://theraline.cz/…erny-100x21/

Nebo dobrou alternativou, jak pro miminko, tak pro maminku je takzvaný kojící rukávník, který je právě také hodný na cesty a zároveň se dá použít jako praktický kojící polštář:
https://theraline.cz/…ci-rukavnik/

Koukněte se na odkazy, kde je i více informací. Třeba Vám to pomůže :srdce:
Hezký den, přeji.
Kristýna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat