Noční děs u 6letého ?

954
3.10.21 00:48

Noční děs u 6letého ?

Ahoj, syn, tento mesic bude mit 6 let, zacal se v noci budit, vystraseny, zmateny, utika z postele.Chce se treba jit vycurat, pak zas do pokoje, pobiha sem tam a jde na nem videt, ze se boji.Trva to do 5 min.,pak se uklidni a zas usne. Rano rekne, ze se mu zdal skaredy sen, ale jinak nic. Divne, ze se to stava vzdy ve stejny cas. Vecer, kdyz jdem spat ale byva vyplaseny, ze bude mit zas skaredy sen. Muze to byt nocni des, neni na to uz “velky”, ma nekdo zkusenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69
3.10.21 02:09

Já jsem měla noční děs jednou v životě a to ve 29 :oops: Požití alkoholu, drog atp. v tom nebylo. V dětství jsem měla noční můry, ale tenhle stav se zmateností a extrémním strachem to nebyl. Takže si nemyslím, že by na to byl velký. Zeptala bych se na to dětského lékaře, snad poradí s řešením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
954
3.10.21 07:07

@Mína91 doktorce zavolam zitra….stalo se to ted 3× po sobe, vzdy v 23:57 8o je to i dost strasidelne. Zkusim se poptat i ve skolce, jestli se tam neco nedeje, ale myslim, ze kdyby jo, syn nam to rekne.Snad ho to brzo prejde :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
3.10.21 07:54

@Ale85 Držím palce :kytka: Pro dítě to musí být děsivý zážitek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
476
3.10.21 08:24

Taky jsme to řešili, syn to měl každý den ve stejný čas a to půl roku. Bylo to šílené, strašidelné… Ale jak to přišlo, nakonec odešlo. Byl i na neurologii a vše ok. Jen dostal hořčík a doporučení určitých rituálů před spaním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
954
3.10.21 08:32

@dada85 pul roku 8o tak to je masakr…ritualy, jake? Jako treba zadna televize, precist pohadku, vyvetrana mistnost atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
476
3.10.21 09:34
@Ale85 píše:
@dada85 pul roku 8o tak to je masakr…ritualy, jake? Jako treba zadna televize, precist pohadku, vyvetrana mistnost atd.

Jojo přesně tak, aspoň hodinu před spaním žádné okolní vlivy, jako tv, křik… Prostě pohoda ať má krásné sny. Prý nejdůležitější je se vyčůrat těsně před spaním. Ale stejně mi přišlo, že to moc nepomáhalo. U nás to byl spíš strašidelný křik, hysterické ječení jak kdyby ho někdo vraždil. Celý v křeči a máchání rukama kolem sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
954
3.10.21 12:46

@dada85 achjo…to jsou veci 8o co se tyka toho curani, tak nez si jdem lehnout, syn se jde vycurat, sem tam ma nehodu, tak toto mu hlidam.Ale je fakt, ze jak to v noci zacne tak prvni kam zdrha je wc, vycura se, ale je uplne ve stresu a dnes v noci vlezl chudak i do sprchace a chtel curat tam….byl tak zmateny a vystraseny, je mi ho lito :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.21 13:05

Dcera trpěla na noční děsy, kolem jejích 5 let. Nikomu to nepřeji, bylo to strašné. Běhala po bytě, ječela, jako když ji na nože berou. Několikrát jsme byli u MUDr, vše natočili, pak jsme byly spolu i v nemocnici (kvůli jiné nemoci), tam to také předvedla. (Dostala nějaký driák, ale další jsem odmítla). Měla pohovor s psycholožkou, byli jsme i ve spánkové laboratoři, ale když MUDr viděla její videa, tak jsme tam ani nespala.
Doma jsme pak dávali “lék” (bylo to céčko), a říkali jí, že to je ten lék z nemocnice, jak tenkrát dostala. A ejhle, dvě, tři noci a bylo po děsech. Netuším, zda to bylo tím “lékem”, že se uklidnila nebo prostě vyrostla … Ale trvalo to cca vše 1/2 roku. Teď máme malého syna a doufám, že ho toto mine 🙏🏻

• Citovat
  • Nahlásit
954
3.10.21 15:21
@Anonymní píše:
Dcera trpěla na noční děsy, kolem jejích 5 let. Nikomu to nepřeji, bylo to strašné. Běhala po bytě, ječela, jako když ji na nože berou. Několikrát jsme byli u MUDr, vše natočili, pak jsme byly spolu i v nemocnici (kvůli jiné nemoci), tam to také předvedla. (Dostala nějaký driák, ale další jsem odmítla). Měla pohovor s psycholožkou, byli jsme i ve spánkové laboratoři, ale když MUDr viděla její videa, tak jsme tam ani nespala.
Doma jsme pak dávali “lék” (bylo to céčko), a říkali jí, že to je ten lék z nemocnice, jak tenkrát dostala. A ejhle, dvě, tři noci a bylo po děsech. Netuším, zda to bylo tím “lékem”, že se uklidnila nebo prostě vyrostla … Ale trvalo to cca vše 1/2 roku. Teď máme malého syna a doufám, že ho toto mine 🙏🏻

Tak to je taky masakr…ale teda desi me predstava, ze by toto mel syn prozivat kazdou noc.On si to pamatuje, asi ne uplne vse, ale vi, ze mel hnusne sny a hulakal, jak rika…a predstava, jaka bude zas noc desi vlastne nas vsechny :roll: a podstupovat to pul roku, no potes koste :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat