Noční děsy u dětí - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
1pipa
Kelišová 6111 příspěvků 16.04.19 08:40
noční děsy u dětí - zkušenosti

Ahoj mamky, máte některá zkušenost s nočními děsy u vašich dětí? Před rokem mi začal malý dělat každnou noc šílené scény. Vždycky začal uprostřed noci řvát, měl vyděšený výraz ve tváři, vrčel, vyháněl mě od sebe, plakal… Postupně se to zhoršovalo a šel do amoku. Skončili jsme nakonec v nemocnici a rok musel brát uklidňující léky, které teď vysazujeme. Včera se mi zase v noci vzbudil, vrčel, funěl, plakal, zuřil…všechno jakoby v polospánku. Bylo to krátké a zase hned usnul, ale bojím se, že se „to“ všechno vrací a nechci ho dopovat práškama.
Nemáte zkušenosti s takovými nočními stavy, popř. co vám pomohlo? Jak jste se při takových příhodách chovaly vy?

Reakce:
Mary Ann
Nováček 3 příspěvky 16.04.19 08:49
@1pipa píše:
Ahoj mamky, máte některá zkušenost s nočními děsy u vašich dětí? Před rokem mi začal malý dělat každnou noc šílené scény. Vždycky začal uprostřed noci řvát, měl vyděšený výraz ve tváři, vrčel, vyháněl mě od sebe, plakal… Postupně se to zhoršovalo a šel do amoku. Skončili jsme nakonec v nemocnici a rok musel brát uklidňující léky, které teď vysazujeme. Včera se mi zase v noci vzbudil, vrčel, funěl, plakal, zuřil…všechno jakoby v polospánku. Bylo to krátké a zase hned usnul, ale bojím se, že se „to“ všechno vrací a nechci ho dopovat práškama.
Nemáte zkušenosti s takovými nočními stavy, popř. co vám pomohlo? Jak jste se při takových příhodách chovaly vy?

Ahoj, moje dcerka to zatim díky Bohu nemá, ale ja tim jako mala hidne trpela, trvalo to asi dva roky. Probíhalo ti stejne jako u tveho syna. Mamka tehdy spala vedle me a kdykoli se to delo, aspon me drzela, objimala, hladila. Mne neslo probrat. Vriskala jsem treba pul hodinu v kuse a pak jsem se polozila a spala dal a rano si nic nepamatovala. Mne osobne pry tenkrat hodne pomohl kontakt se zvířaty, chodila jsem za koňmi a taky to, ze jsem poslouchala pred spanim klidne a pomale pisnicky. Pry to pak preslo samo, byva to celkem časté. Léky bych dávala az v nejhorsim pripade, neni to idealni dopovat uz takhle od mala, ale chapu, ze te to trapi. Moc drzim palce, aby to brzy bylo lepsi..

fia80
Závislačka 3134 příspěvků 16.04.19 09:28

Moji dceři zázračně pomáhá B-komplex. Když ho nedostane 2 dny, tak má pak v noci noční běsy. Taky hůře funguje, když je nemocná, to ji teda zvýším dávku a je 50% šance, že noční běs nebude mít. Noční běsy mají souvislost s tím, že se mozek nedokáže srovnat s hodně impulsy, které dostává a vitamíny skupiny B pomáhají mozku tento problém mírnit.

Taky se doporučuje večer bez TV, tabletu, mobilu a nějaký klidový program.

1pipa
Kelišová 6111 příspěvků 16.04.19 14:29
@fia80 píše:
Moji dceři zázračně pomáhá B-komplex. Když ho nedostane 2 dny, tak má pak v noci noční běsy. Taky hůře funguje, když je nemocná, to ji teda zvýším dávku a je 50% šance, že noční běs nebude mít. Noční běsy mají souvislost s tím, že se mozek nedokáže srovnat s hodně impulsy, které dostává a vitamíny skupiny B pomáhají mozku tento problém mírnit.Taky se doporučuje večer bez TV, tabletu, mobilu a nějaký klidový program.

Děkuji, B-komplex mě nenapadl. Vyzkouším. My se teď stěhovali, vypadá to, že takhle reaguje i na každou změnu.

lucije28
Ukecaná baba ;) 1672 příspěvků 16.04.19 14:53

Za mne také B-komplex. Ale já to dávala jako placebo, a ono to pomohlo. Stačilo jí, že dostala „lék“, ale pokud pomáhá k nočním děsům, tak jedině plus.
Máme s tím bohužel zkušenosti a nepřeji nikomu a soucítím s vámi :hug: :hug:

1pipa
Kelišová 6111 příspěvků 16.04.19 15:47
@lucije28 píše:
Za mne také B-komplex. Ale já to dávala jako placebo, a ono to pomohlo. Stačilo jí, že dostala „lék“, ale pokud pomáhá k nočním děsům, tak jedině plus.
Máme s tím bohužel zkušenosti a nepřeji nikomu a soucítím s vámi :hug: :hug:

Mohla bych Vás poprosit, jestli byste mi nepopsala, jak to probíhá u Vás, co děláte při děsech apod? Klidně i do SZ.

lucije28
Ukecaná baba ;) 1672 příspěvků 16.04.19 16:59
@1pipa píše:
Mohla bych Vás poprosit, jestli byste mi nepopsala, jak to probíhá u Vás, co děláte při děsech apod? Klidně i do SZ.
psala jsem Vám SZ
Váš příspěvek
Reklama