Noční i denní pomočování v 7 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 22:26
Nocni i denni pomocovani v 7 letech

Prosim, mate nekdo podobny problem? Dcera se v sedmi a pul letech stale pomocuje… nocni pomocovani cca 6× do mesice jsme vyresili kazdodennim buzenim na curani a upravou pitneho rezimu - od te doby se stane nehoda cca 1-2× za mesic a to pouze pri poruseni rezimu (proste se mi nepodari dceru vzbudit vcas)… ted me vic trapi jeji nehody pres den, ma neustale pricurnute kalhotky, dost casto i flek na kalhotach. Neustale dobiha na posledni chvili, ucurne si treba pri smichu nebo pri fyzicke zatezi, navic se stiti curat na jakychkoliv zachodech mimo domov, ve skole je schopna cely den zadrzovat a uz se ji stalo, ze to proste nevydrzela, kdyz zustala v druzine. Od malicka ma trosku problem s kapacitou mocoveho mechyre, takze kdyz vypije vetsi mnozstvi najednou, jde behem hodiny i trikrat, jinak chodi cca 8× za den. Jinak mam pocit, ze curani proste flaka, je lina - cely proces odbehnuti na wc, vycurani, utreni, umyti, splachnuti, ji trva max.pul minuty, tak ma i spatny hygienicky navyk. Bohuzel to neumim resit ani po dobrem, ani po zlem. Ted, kdyz uz mi tecou nervy a mam pocit, ze neresim nic jineho, nez jeji curani, tak se situace jeste zhorsila - peru cca 18 kalhotek tydne!!! Uz nemuzu a asi mam i strach, ze je nemocna, ale vysetreni moci je ok a nase lekarka rekla, ze s drazdivejsim mocovym mechyrem se musi dcera naucit zit a pokud by se jednalo o zavaznejsi problem, byl by horsi prubeh - tak jsme se dohodly, ze zatim nebudem dceru stresovat litanim po doktorech… ma nekdo obdobnou zkusenost?? Moc dekuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 11544 příspěvků 05.01.19 22:29

A vyšetření na urologii ma? Určitě bych zasla tam a pripadne i na dětskou gyndu.

ivašot.
Kelišová 6869 příspěvků 05.01.19 22:30

Myslím, že důkladné vyšetření je v 7,5 letech víc než na místě. Je hezké, že ji nechcete stresovat lítáním po doktorech, ale co stres z ostudy před dětma :nevim:

Aduš8
Závislačka 2999 příspěvků 05.01.19 22:32

@ivašot. Jsem úplně stejného názoru. Jak se musí cítit dítě ve druhé třídě, které se v družině pomočí. :,(

Ou
Kelišová 5829 příspěvků 05.01.19 22:37

Ta logika dost kulhá. Nepůjdeš na urologii, abys ji nestresovala, ale necháš ji aby se počůrala ve škole? A ještě ji trestáš za zdravotní problém? Hádej co zhoršuje podobné stavy - to že ji někdo, zejména její nejbližší nervují a přidávají ještě více pocitu selhání.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20260 příspěvků 05.01.19 22:38

když se to v tomhle věku nedá vysvětlit, tak je opravdu čas na doktory, možná po urologii a gyndě bych zvážila i dětského psychologa (to, že se bojí jít na záchod mimo domov i za cenu toho, že se pomočí, protože se to prostě nedá vydržet, nejít třeba deset hodin)…
Jestli si myslíš, že je problém v lenosti (dojít na záchod, umýt se), tak bych možná zkusila to, že jí přestaneš prát kalhotky a další oblečení ty, ale bude to muset dělat ona, pěkně ručo fučo. V sedmi letech už to zvládne, možná ji brzy přestane bavit strávit půlhodiny denně s kartáčkem v ruce a mytím spodního prádla a kalhot v umyvadle a radši si dojde na ten záchod. :think:

Térouš
Echt Kelišová 8406 příspěvků 05.01.19 22:47

Toto bude zdravotní problém. Ale může být i psychického rázu. Začala bych šikovným psychologem

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 22:54

Máš dvě možnosti - buď je to zdravotní problém nebo problém psychického rázu.

Dítě se mi taky dlouho pomočovalo, ale jen v noci a někdy do 8 let určitě. Ale má ADHD a souviselo to nejspíš s jeho emoční nevyrovnaností, atakami, záchvaty vzteku. Jak už byl velký, probudil se kolikrát v úplné kaluži. Bylo to dost nepříjemné na táboře, na akcích, kde musel spát ve spacáku. Snažila jsem se ho toho ušetřit, protože mu to způsobovalo zase další stresy

Dětský dr. nám tenkrát nabízel, že nám udělají nějaké vyšetření v nemocnici.. s hospitalizací na několik dní. Nepamatuju se přesně, co všechno to obnášelo, ale nakonec se to srovnalo. Být tebou, řešila bych to okamžitě, zvlášť jestli se jí to stává přes den a ve škole 8o 8o Musí se chudinka cítit dost nepříjemně

venulka1
Kecalka 327 příspěvků 05.01.19 23:20

Naše děti to teď mají taky řešíme to urinalem pro děti a brusinkami sama na sobe to citim taky že jsem pristydla chodí víc a jsou to trosky

venulka1
Kecalka 327 příspěvků 05.01.19 23:23

Jinak od známé dcera cura snad pořád byly s tim i v nemocnici a přišli na to že záleží na počasí a že má problém se zadrzovanim moci opět dali brusinky a doporučili cvičení svalů na míči ale jsou jí 3

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 23:37

A jestě, dočetla jsem ten příspěvek až do konce a doporučení Vaší lékařky mi teda přijde lehce ujeté 8o 8o Tak nechce stresovat dítě lékařem ale to, že sedí ve škole s mokrými kalhotami jí jako nestresuje? 8o 8o Není pravda, že se s tím musí smířit. Dá se s tím něco dělat, jen se musí přijít na příčinu. A určitě bych se na dceru neutrhovala a neřešila to násilím tak, že bych jí to vyčítala. Jak vidíš, ještě se to tím zhoršuje. Ona to zřejmě nedělá schválně a sama z toho musí být nešťastná :nevim: Když jsem viděla, jak moc z toho byl špatný můj syn. A on to neřešil mezi dětmi, jen v noci, v soukromí :nevim: :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.19 08:29
x

Ja nepotrebuju radu, ze mam jit k doktoróvi - tam po zhorseni situace jdu, chtela jsem neķoho s podobnou zkusenosti …

Tamtama
Extra třída :D 11855 příspěvků 06.01.19 16:45

Já se hlásím. Synovi bude v březnu 7, na noc má stále pleny a přes den mívá nehody, někdy jednou za den, jindy třeba pětkrát. Dle psychologa i psychiatra je normální, na nefrologii určili hyperaktivní měchýř. Léky bere tak rok a půl, ale velké zlepšení nepozoruju. Na urologii jsme byli dvakrát, tam dělají jen utz břicha a vyčůrá se tam do nádobky, kdy měří průtok moči. Synovi ale nic nenaměří, protože vyčůrá nejvíc 100 ml, v jeho věku by to mělo být cca 250 ml.

MartinaIrena
Extra třída :D 10395 příspěvků 06.01.19 17:36

Jednak- zkusila bych s holčičkou trénovat posilování svěrače. Aspoň 2-3× za den. Nejlíp když víš, že jde na WC, jdi tam s ní a ať zkouší při čůrání zadržet, pustit, zadržet, pustit. Tím by se mělo zlepsit to, že si neucurne při zakašlání.
Další věc- pracovala bych na odbourání nechuti čůrat na WC ve škole. Může si nosit vlhčený toal.papir a objet s ním prkýnko třeba. Hlavně ji důrazně vysvětli, že nesmí zadržovat čůrání, jinak ji hrozí zánět a to není legrace. Já se zánětem ledvin skončila až hospitalizována v nemocnici.
A za třetí - ty sama přestaň tlačit na pilu. Citim to z tebe, jak to hrotis. Ty děti to taky vnímají a pak i somatizuji. Např. aby upoutaly pozorností

MartinaIrena
Extra třída :D 10395 příspěvků 06.01.19 17:39
@Anonymní píše:
Ja nepotrebuju radu, ze mam jit k doktoróvi - tam po zhorseni situace jdu, chtela jsem neķoho s podobnou zkusenosti …

Jinak ti můžu hrdě zahlásit, že mám tu zkušenost s dráždivým mocakem a opakovanými záněty. Pomohlo mi to, co jsem psala výše. A zejména ta psychosomatická rovina.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomejeho rodina musela zasáhnout: Za Jirkou se nikdo bez hesla nedostane!

Jiří Pomeje (54) bojuje s rakovinou v Nemocnici Na Pleši, kde se zdá, jako by... číst dále >

Útrapy Simony Krainové na exotické dovolené: Nejdříve sběr plastů, potom déšť!

Letošní Bali pojala krásná Simona Krainová (45) opravdu netradičně. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >