Noční kašel a zástava dechu

8
29.9.11 15:58

Noční kašel a zástava dechu

Ahoj holky.
Chtěla jsem se zeptat, zda nemáte některá zkušenosti s nočním kašlem u dítěte a zástavou dechu.
Malé jsou tři a půl roku a od narození má s přestávkami kašel. Přez den je to ok, ale v noci je to katastrofa, první tři noci nespím, protože dcera přestává dýchat, povětšinou se probudí sama tím, že začne plakat, nebo se prostě nadechne.A někdy i třikrát za noc s ní musím zaklepat,aby se nadechla. Párkrát se stalo,že měla i promodrale rty :(.Přez léto v pořádku,ale koncem září to začne a končí v dubnu :(
A na noc dávám 1/2tablety Dithiadenu, bez toho si to nedokážu představit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17163
29.9.11 16:08

Ahojky,

a na alergo nebo plicní chodíte???
Mám syna s astmatem, od dvou let chodíme na alergo a od 3,5 roku na plicní, kde se léčíme už skoro 11 let.

V lázních jsme měli jednu maminku, která měla podobné problémy s dcerou, většinu nocí prospala malá v sedě, aby vůbec něco naspala, kašel jí tlumila už i codeinem. Změnili doktorku a už jim začal kolotoč vyšetření až měli výsledek a adekvátní léčbu.

Co na stav dcerky říká dětská dr.???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
29.9.11 16:20

Dětská doktorka na to nic,tak jsem si na jaře vydupala alergologii a zjistili alegii na bacily :(,jen teda nějakou slabou, tak se mi to nějak nezdá. Právě ve dne ani nazakašle, ale jak lehne,tak je hotovo. Myslíte, že bych si měla ještě vyškemrat plicní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
29.9.11 16:27

Ahoj!

A alergoložce ses zmiňovala ohledně problému s kašlem a dýcháním?

Určitě by to chtělo lépe vyšetřit, jestli není třeba nasadit nějakou léčbu na případné astma.
Na pohotovosti si s ní nikdy nebyla, když měla tyhle dýchací potíže?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20554
29.9.11 16:27
Lolina píše:
Dětská doktorka na to nic,tak jsem si na jaře vydupala alergologii a zjistili alegii na bacily :(,jen teda nějakou slabou, tak se mi to nějak nezdá. Právě ve dne ani nazakašle, ale jak lehne,tak je hotovo. Myslíte, že bych si měla ještě vyškemrat plicní?
Žádný škemrání, zajdi tam klidně i bez doporučení. Tohle není normální. :-)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
29.9.11 16:34

Ohledně problému z dýchání jsme říkala snad všem doktorům,ale nikdo na to nic, všichni na mě koukají jako bych přeháněla :(
Už ted se děsím toho jak zase budem celou zimu ve strasu,právě předevčírem to zase začalo, tak mě celkem popadla myšlenka,co když se nenadechne a něco se stane :(
Od nikoho jsem nikdy neslyšela, že by měl z dítětam takovéhle problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17163
29.9.11 16:35
peggy.sl píše:
Lolina píše:
Žádný škemrání, zajdi tam klidně i bez doporučení. Tohle není normální. :-)

Zkus zajít do vaší nemocnice, zda tam máte dětskou pulmologii (plicní) a sjednej si konzultaci s doktorkou, doktorem ;-)
Určitě si tě vyslechne a navrhne další možnosti řešení :palec:

Může to být astma, silná alergie na roztoče nebo prach, ale taky to může být chornická bronchitida… všechno tohle se musí léčit adekvátně a ne jen od „boku“.

Případně to zkus zkonzultovat s jinou dětskou dr., protože tohle fakt není normální.

Držím palečky :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
29.9.11 16:45

Moc děkuju :*, přijde mi prostě divné, že přez den v klidu a noci je to masakr :(
Jo a na pohotovosti jsme nikdy nebyli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2377
29.9.11 16:46

Ahoj,čím má malá plněnou peřinu? Možná jí to vadí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
29.9.11 16:48

má rouno,ale na nic alegii nemá,dělali jí testy na peří, prach, plísně....... jen test na bacily byl pozitivní, ale jen lehce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18395
29.9.11 17:12

No ja bych teda trvala na nejakym poradnym vysetreni,nechapu,ze to Vase detska nejak neresi :zed: ..taky bych to tipla na alergii na roztoce,prach,ale rikas,se testy byly negativni.
Nenech se odbyt,dyt tohle neni normalni,chudera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17163
29.9.11 17:20

Loli,

ted jsem tak koukala do papírů… nás tehdy přijala pro silný kašel naše plicní dr., vyptávala se na nemoci, léčbu a tak… a malému dělali různá vyšetření - rtg plic, spirometrii, byli jsme na ORL, dělali mu vyšetření na cystickou fibrozu, alergologické testy z krve a ještě asi něco. Celý den nás honila po špitále aby zjistila, kde je problém.

Takže se nenech odbýt :palec: :palec: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
29.9.11 17:30

no to jsme říkala i druhému doktorovi a nic prostě, ted pojedu pro sirup na ty bacily Aerius, tak uvidím jak zabere, nebo nezabere.

Kačuli: tak to vám toho teda dělali :o , to koukám :)

Nemáte někdo zkušenosti s tím sirupem Aerius?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17163
29.9.11 17:58
Lolina píše:
Kačuli: tak to vám toho teda dělali :o , to koukám :)

To jo, no do těch 3,5 let vybral asi 12 atb., bral léky na astma, ale přesto kašlal hrozně, byli jsme v lázních, alergolog si s ním už nevěděl rady.

Závěr zněl - astma bronchiale, atopický exém, alergie na prach, roztoče, plísně, rajčata, čokoládu, ořechy a hlavně na mléko. K tomu podezření na celiakii.
Za dva týdny na to se mu k tomu přidala laryngitida… takže to byl mazec. Ortel krom léků zněl - zákaz do kolektivu.

Dnes je mu 14 let, sice sem tam problémy máme, ale na naší dr. z Fifejdské nemocnice nedám dopustit :palec: :palec: Takže se nedej odbýt, volej alergologovi, že máte takový problém v noci, že nemůžete spát, že malá přestává dýchat a že at s váma něco dělá!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ivčis
29.9.11 20:31

Zdravím napíšu vám náš problém s dýcháním vlastně je to můj bratranec kterému jsou 4 roky, asi od 2.5 let měl problémy s kašlem až to přecházelo v to že v noci prostě nemohl spát. Doktorka nám na to řekla že má zúženou dýchací trubici a že je ještě ve vývinu že se to časem zlepší. Dala nám prášky na kašel a to je vše. Kašel mívá tak týden v kuse pak týden nic a zase, pořád dokola.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama