Noční kojení? 2 roky

604
11.4.17 09:32

Noční kojení? 2 roky

Ahoj maminky,

Dcera bude mít za měsíc 2 roky. V noci se budila co 1,5 hodiny. Naučila jsem ji usínat bez prsa, a tím se odbourává to časté kojení, ale zůstalo ve 4 h. A toho se nemůžu zbavit. :( nevím jestli něco dělám špatně.

Večer nakojim, řeknu, že mě prsa bolí, povídáme si zpívám, sice to trvá hodinu, ale usne.. Pak se vzbudí ve 4 řeknu, že mě prsa bolí, že ráno fnuka, ale hlásím ji a usne, pak se vzbudí v 5 a v 6 už se nakojila a vstáváme. Ale teď se mi 2 X stalo, že jsem asi tvrdé spala vzbudil se a ona se kojí.. Ve 4 se nakojila a spala až do půl 8.. 8o

Je možné, že má fakt hlad..? Nechala bych to tak.. Ale ta měsíc budu pár noci pryč. Tak potřebuji aby spala celou noc :( nevím co by s ní manžel dělal..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

10408
11.4.17 09:38

:mrgreen: Jsi mě pobavila s tím „vzbudím se a ona se kojí“ :lol: :lol: Pokud to chceš utnout, budeš jí muset odvelet do své postele a opravdu nedat. Klidně si ta prsa na noc přelep náplastí nebo vem sportovní podprdu. Naopak bych jí nakojila před spaním a pak až ráno po úplném probuzení, pokud chceš ještě kojit. Pokud ne, musíš prostě vydržet a opravdu nedat za žádných okolností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
11.4.17 09:48

Podle me se to vyresi samo tech par noci az tam nevudes, to je ideal. holt manzel pri nejhorsim parkrat vstane ve 4 no..a bud ji nejak uspi ci s ni proste bude vzhuru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 10:00

Až nebudeš těch pár nocí doma, problém se vyřeší sám. A skoro bych se vsadila, že když ty nebudeš doma, malá se v noci ani nevzbudí a na nějaké prso si ani nevzdechne, protože tatínek ho prostě nemá :)
Jinak k tomu hladu..ten v noci ve dvou letech určitě nemá, je to zvyk..proč by se nepřitulila k mamince, když může :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
11.4.17 10:34

Moje mala byla také závisla na nočním kojení. Tesne před koncem jednoho roku jsem ji ráno začala zvykat postupne na flašku UM. Nejdřív to odmítala, ale postupne jsme se dopracovali na ranní dávku UM 150 ml.Do te doby jsem ale ještě kojila v noci. Asi cca za 14 dnu jsem zjistila, že jsem tehotna a od Dr. mi bylo doporučeno přestat kojit v noci. Tak i 1× za noc jsem začala připravovat 150 ml UM. A světe div se, trvalo to jen asi 14 dni a mala se přestala budit v noci na jídlo…Bylo ji něco málo přes rok ☺

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2268
11.4.17 10:41

Kamarádka taky měla na víkend odjet a malá se jí budívala v noci na kojení a jak hlídal tatínek tak spala celou noc a jak se vrátila ona tak zase ve starých kolejích. Ono ty naše dětičky jsou docela vyč. ůraný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5283
11.4.17 11:22

@agulla Jestli ti to jedno kojení nevadí, tak bych to vůbec neřešila. Manželovi se velmi pravděpodobně vůbec budit nebude, děti nejsou hloupé.
@anikahen Vůbec nechápu, proč nahrazovat kojení UM ve věku, kdy dítě už UM nepotřebuje a ještě v noci - přece je mnohem pohodlnější vyndat prso, než jít dělat v noci UM, ne? 8o Doporučení od Dr mi přijde jako další sci-fi, uvedl Dr nějaký důvod, proč bys jako neměla kojit v noci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
11.4.17 11:48
@fenny píše:
@agulla Jestli ti to jedno kojení nevadí, tak bych to vůbec neřešila. Manželovi se velmi pravděpodobně vůbec budit nebude, děti nejsou hloupé.
@anikahen Vůbec nechápu, proč nahrazovat kojení UM ve věku, kdy dítě už UM nepotřebuje a ještě v noci - přece je mnohem pohodlnější vyndat prso, než jít dělat v noci UM, ne? 8o Doporučení od Dr mi přijde jako další sci-fi, uvedl Dr nějaký důvod, proč bys jako neměla kojit v noci?

Dostala jsem doporučení od gynekologa přestat kojit uplne, jelikož jsem byla na začátku těhotenství a hodně jsem krvacela. Jakmile jsem přestala v noci kojit, přestala jsem krvácet…A těch pár dní me nezabilo připravit trochu UM…Po pár nocích se přestala budit v noci na jídlo…O to tady přece jde ne??Přestat krmit v noci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5283
11.4.17 11:51

@anikahen Tak když tam bylo krvácení, tak to pak dává smysl :-) S UM jsi přece nemohla vědět, že to bude na pár dní, nebo jsi to předpokládala, že se budit přestane?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
11.4.17 12:15
@fenny píše:
@anikahen Tak když tam bylo krvácení, tak to pak dává smysl :-) S UM jsi přece nemohla vědět, že to bude na pár dní, nebo jsi to předpokládala, že se budit přestane?

Nevěděla jsem, ze to bude na pár dní, p roste jsem místo prsa dala flašku…příprava mi zabrala cca 2 min a mala okamzite usnula, což nám cele rodině vyhovovalo. No a pak když se po pár dnech přestala budit úplne, tak to bylo mile překvapeni a bonus navíc. :) Asi si řekla, že kvůli flasce se nemá smysl budit????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5283
11.4.17 12:19

@anikahen :palec: No, asi jo, však to píšu výš, že děti nejsou blbé :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7918
11.4.17 12:27

@agulla jednoduché, prostě jí prso nedat, a stát si za tím, pár dní pofňuká a bude klid.

@fenny píše:

sci-fi mi přijde kojit v noci dvouletého caparta :lol: v tomhle věku nepotřebuje ani MM

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5283
11.4.17 13:08

@Maty80 Možná, že nepotřebuje, ale co se tím dá zkazit? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11645
15.4.17 04:51

Obnovuji s castecne podobnym problemem…synovi budou brzy 2, nejakou dobu uz zkousim odbourat nocni kojeni, ale je to takove jeden krok dopredu, dva zpet…uz spal lepe, budil se treba jen nadranem, ale ted se to nejak zase vraci…kdyz nedostane prso, ne ze fnuka, jak tady nekdo psal, ale jeci, kope, odchazi z postele (postylka mu uz byla mala), uspavame ho s muzem klidne i hodinu a vic…uz premyslim, ze seknu s kojenim uplne, ale jeste castecne vaham…co zabralo vam u takhle velkych deti? Rekneme 18m a vice? Flasku mu uz rozhodne davat nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
179
15.4.17 09:25

@beruska9 Řeším něco podobného, syn má rok a třičtvrtě a když mu to prso v noci nedám, tak řve jak protržený…u dcery stačilo pár dnů v noci říct, ze mlíčko není a spala dál, ale se synem to asi bude,,zábavnější" :zed: taky zvažuju úplně přestat kojit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama