Noční kojení a zubní kazy u 15měsíčního dítěte

3.8.20 16:23

Nocni kojeni a zubni kazy u 15mesicniho ditete

Ahoj holky, podobna temata tu sice uz jsou, ale zajimaji me nejake aktualni zkusenosti, protoze ty trendy kojeni= kaz nebo naopak se docela meni a i zubar od zubare je to jine :nevim: nas 15mesicni syn je kojeny jen vecer pred spanim, ale neusina u toho, bdely jde do postylky a usina tam. Dela ale velke sceny s cistenim zubu, takze mu je samozrejme dukladne cistim, ale jeste pred tim vecernim kojenim, protoze kdyz to delam po tom, tak jak se u mleka hezky uklidni, tak kartacek ho totalne rozdrazdi samozrejme a usinani je pak na nic. Takze spi vlastne s nevycistenymi zoubky, kdyz po kojeni uz to nedelame. V noci se ted uz vetsinou nebudi a kdyz, tak max jednou, a potom taky necistime v noci samozrejme. Zatim kazy nema, ale v rodine mame zubare a mam to na taliri, ze od pul roka jsem malemu mel kojeni utnout v noci, ze nema urcite hlad a ze mu znicim zuby. Ja to nocni kojeni nejak zatim neresim, protoze podil noci, kdy spi az do rana se cim dal vic zvetsuje, takze kdyz nejdou zoubky zrovna, tak proste spi, tak to nechci lamat pres koleno a odnaucovat. Jak to delate s cistenim/nocnim kojenim vy a mate i jine zpravy od zubaru? Moc diky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24755
3.8.20 16:34

Mateřské mléko by mělo být jako čistá voda :nevim: jestli máš instagram najdi si deníček dentální hygienistky, má tam o tom článek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.20 16:37

Mame zname zubare, a jejich mala dcerka ve dvou letech v noci pije UM a ma dudlika na spani.

• Citovat
  • Nahlásit
573
3.8.20 16:40

Hele naší malé je rok a má mlíko (ale teda UM) před spaním, pak si chvilku ještě povídáme, prohlížime knížky a tak a pak jde spát. Má zubů jen pár, při koupáni jí je jen setřu, ale je to boj. Řešila jsem to se zubařkou a ta mi vysvětlovala, že problém s nočním kojením je ten, že v noci se netvoří tolik slin a tím se ty zoubky jakoby neomývají a usazuje se víc nečistot (vysvrtlovala to odbornr tohle je jen muj laický překlad :lol: ). Ale jak říkáš - co zubař, to názor, stejně tak pediatři :zed:

@pikola to mi prijde zvláštní, vždyť i mateřské mléko je nasládlé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21651
3.8.20 16:41

@Brevnovanka88 syn 2,5 už má kazy. A to čistím zuby denně. A ano, zubařka mi řekla, že je to kojením v noci. Cukr v mléce..bakterie. Na rovinu mi řekla, ať kojení už utnu. Utla jsem.

Zatím kaz nepřibyl.

Tož tak ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1076
3.8.20 16:41

Prosim te, neres to. Pro dite neni nic prirozenejsiho nez kojeni, pri spravne technice by se mliko ani na zuby dostat nemelo. Obe moje deti kojeny pres noc i na pozadani. Ani jedno z nich kazy nemelo. Co oslabuje zuby, jsou antibiotika. Jasne, jsou i male deti se zkazenym chrupem, ale tam ti neni o kojeni ani o spatne hygiene (obvykle), ale o nejakym hlubsim problemu-dedicnost, nadmira antibiotik a dalsi. Vubec se tim netrap, delas to nejlip, jak muzes :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50774
3.8.20 16:42

Já znám tolik v noci kojených dětí bez kazů… Jinak gratuluji, že 15m dokážeš vyčistit zuby důkladně, u obou mých dětí to v tomhle věku bylo spíš takové hraní a šmrdlání. Zubařka mi říkala, že v tomhle věku je to spíš o vytvořeí návyku, pravidelnosti, seznámení se s kartáčkem a čištěním. Noční kojení rozhodě nezatrhuje, dudlík doporučuje odbourat do dvou let. Jako větší zlo vidí, když se mezi jídlem nedělají přestávky, prostě takové to permanentní uzobávání tuhle jablíčko, támhle křupka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3420
3.8.20 16:42

Já syna kojila do dvou let pak jsem utla kojila jsem kdykoliv si řekl večer vyčistili zuby a šli spát budil se třeba 4× v noci na kojení a bohužel kazy máme na čtyřech vrchních zubech a dole na stoličkách čistila jsem ale bohužel dle zubaře je to právě z kojení mléko obsahuje cukr není to čistá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.8.20 16:46

@pikola moc diky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
751
3.8.20 16:48

Mě zubařka říkala, že nejvíc vadí kombinace kyselé a sladké (různá dětská pití - Jupík apod.) Bakterie v puse prý mají na množení 24 hodin, takže jedno pořádne vyčištění v rámci 24 hodin je prý v tomhle věku dostatečné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.8.20 16:53

@ugluk tak to dukladne se neda brat az tak vazne :mrgreen: myslim to tak, ze mu nedam kartacek do ruky, at si to nejak osmrdla, ale ze u me lezi a proste pridrzim mu rucicky, aby jima nehazel vsude kolem a mame pisnicku k tomu, a na pulku pisnicky jedeme dolni zuby, na druhou pulku horni. Cele to trva max 45 sekund, ale chci zas, aby mel ten navyk, ze se zoubky opravdu cisti vsechny a kazdy den. Rano pak kdyz si cistim zuba ja, tak mu dam kartacek do ruky, a to si ho okusuje a zkouma, tak to ma na takove seznameni :) spis to tim vecernim kojenim mozna vsechno zabijim tu snahu s cistenim :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.8.20 16:54

@roba18 tak maly pije jen vodu, MM a rano UM, protoze jak kojim jen jednou nebo dvakrat denne (kdyz se vzbudi v noci) uz, tak mleka tolik nemam na rano, ale stavy a dzusy nedavame. Dekuju za informaci, budu si pamatovat do budoucna :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
3.8.20 16:57

Nevím jak u kojenců, ale naše zubařka říká, že čistit půl hodiny před jídlem nebo až půl hodiny po jídle :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1211
3.8.20 17:43

MM kazy nedělá, přesně jak píše pikola, přečti si o tom, je to dávno v vráceny mýtus.
Jinak můj syn do 2 let pil UM 3× v noci. Kaz nemá žádný, čistím ráno a večer od prvního zoubku. 4.5 lety syn taky nema žádný kaz. Zuby si sám necisti a ani dlouho nebude, do 10 let by měly být určitě docistovane :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
751
3.8.20 17:46
@Anetkamor píše:
Nevím jak u kojenců, ale naše zubařka říká, že čistit půl hodiny před jídlem nebo až půl hodiny po jídle :think:

S tím souhlasím, to je přesně ta reakce na sladké a kyselé, když se k tomu pak přidá pasta může to nadělat paseku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama