Noční kojení po prvním roce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jarkaa29
Povídálka 23 příspěvků 13.07.18 09:06
Noční kojení po prvním roce

Zdravím všechny maminky.
Budu asi jako každá druhá maminka které dítě nespí celou noc :lol:
Ráda bych se už vyspala hlavně kvůli tomu že už chodím do prace a tak si pokládám celkem dost častěji otazku zda nepřestat kojit v noci. Malého jsem naučila na režim kojení takže kojím 2×-3× v noci. Malej jde spát v 19h to spí do 12 večer někdy do 1h ranní. To má první kojení. Další má ve 4h ráno a pak už další nechce. Vstáva 5:30-7:00h. Když mě tahá z postele před šestou tak to se ho snažím ještě uspat. Prostě mám pravidlo že před šestou ani ránu :lol: Bohužel se ale i tak mezitím stále budí. Je to jak kdy ale to mu dám do pusy dudlík a spí dal. Sice kolem toho dělá divadlo ale usne. Divadlo myslím tím že mě budí tak že se v postýlce postaví a řve na celej byt dokud nevstanu, neulozim ho a nedám mu do pusy dudlík. Ale při tom ukládání se vzteka točí se na bříško, sedá si a opět staví. Takže to někdy trvá i 10 min než usne.
Nicmene si říkám kdybych ho přestala kojit v noci zda by to k něčemu pomohlo protože když ho přestanu kojit v noci tak bych ho odstavila úplně. Přes den totiž už nekojím.
Mám velké dilema a potřebovala bych to už nějak rozseknout protože jsem čím dál víc unavená a musím se přiznat že už mám někdy problém se,, dokopat" k tomu abych vstala… :oops:

Reakce:

unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 13.07.18 09:34

Osobne bych se na to vyprdla.Kojenim v noci takto stareho ditete mu zadelavas na zkazene zoubky (pravdepodovne mu potom pokazde necistis zuby)-dcera takhle mela ve dvou letech dva kazy na miste pry prokazatelne od kojeni (a to v noci jsem kojila jen jednou a do 11m).A pokud chodis do prace,tak tohle si neumim predstavit,to bych padla.otazka je,zda se odstavem spani zlepsi..U nas to vliv nemelo,deti se budily stejne casto a navic jim trvalo dele znovu usnout..zklidnilo se to az dlouho po druhem roce :nevim:

unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 13.07.18 09:35

a co ho kojit pred spanim a rano po probuzeni,v noci dat z lahvicky napit jen vodu?To by neproslo?

Jarkaa29
Povídálka 23 příspěvků 13.07.18 09:51
@unuděná píše:
a co ho kojit pred spanim a rano po probuzeni,v noci dat z lahvicky napit jen vodu?To by neproslo?

Po kojení se kazí zuby? To jsem ještě nikde neslyšela upřímně. Večer před spaním dostává kaši a pak ho ještě dokojuji. A co se týče té lahvičky s vodou nebo čajem nevím no. Párkrát už jsem to zkusila a usnul ale do půl Hodiny byl zase vzhůru protože neměl dudlík nebo své kojení…takze si myslím že tudy by cesta moc nevedla.
No právě že se bojím že i když ho odstavim tak výsledek bude pořád stejný. To ho raději budu kojit dal protože u kojení usne i když je třeba zase za hodinu nebo dvě vzhůru.
Kdybych to měla shrnout tak se budí tak cirka 6× za noc. Z toho jsou ty dvě až tři kojení zbytek dudlík nebo něco jiného…

Lenka_Hal
Kelišová 5281 příspěvků 13.07.18 10:00

Ja jsem se drzela toho, ze je jednodussi prestat kojit uplne, nez jen v noci. Takze jsem to „vydrzela“ o trochu dele (do jejich 16mesicu) a pak jsem proste rekla celkove NE. Uz tu prvni noc jsem se vyspala o 100% lip :D

unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 13.07.18 10:09

Tak mleko je hodne sladke,takze ano,kazi se po nem zuby,stejne jako bys mu dala treba banan.Me prave zubarka rekla,ze dcera ma typicke kazy z kojeni,v mis­tech,kde jazycek pri kojeni prekryva zub :nevim: taky me to trochu prekvapilo,ale ze nocni kojeni neni u vetsich deti doporucovane,muze byt i z tohoto duvodu.I kdyz to dnesni kojo-silenstvi… :roll: A pak taky samozrejme je to spis zlozvyk,protoze rocni dite uz v noci hlad mit nemuze,pokud ji normalne pres den.

Jarkaa29
Povídálka 23 příspěvků 13.07.18 10:10
@Lenka_Hal píše:
Ja jsem se drzela toho, ze je jednodussi prestat kojit uplne, nez jen v noci. Takze jsem to „vydrzela“ o trochu dele (do jejich 16mesicu) a pak jsem proste rekla celkove NE. Uz tu prvni noc jsem se vyspala o 100% lip :D

Tak to ti přeji :)
Ja se na dnešní noc vyspala max 3 hodiny protože přítel měl dneska i chrapaci noc takže bohužel nic moc po celkové stránce ale s tím mu bohužel nikdo nepomůže :lol: :lol: :lol:
Ještě že mám dneska volno jinak nevím jak bych dala celodenní směnu :nevim: :zed:

Jarkaa29
Povídálka 23 příspěvků 13.07.18 10:13
@unuděná píše:
Tak mleko je hodne sladke,takze ano,kazi se po nem zuby,stejne jako bys mu dala treba banan.Me prave zubarka rekla,ze dcera ma typicke kazy z kojeni,v mis­tech,kde jazycek pri kojeni prekryva zub :nevim: taky me to trochu prekvapilo,ale ze nocni kojeni neni u vetsich deti doporucovane,muze byt i z tohoto duvodu.I kdyz to dnesni kojo-silenstvi… :roll: A pak taky samozrejme je to spis zlozvyk,protoze rocni dite uz v noci hlad mit nemuze,pokud ji normalne pres den.

Aha tak jsem zase o něco chytřejší :dance:
Jinak s jídlem přes den nemáme problémy. Pribira krásně je to tzv tabulkové dítě pro dr. Už ve 4 měsících se mě Dr ptal jak spí v noci ze už by jídlo nepotřeboval ale to jsem mu raději odkejvala že spí celou noc protože se mi to nezdálo u tak malého dítěte abych mu utla noční kojení…dala jsem na svůj selskej rozum :lol: teď si říkám jestli to nebyla chyba…treba by sme spali už celou noc :lol: :lol: :lol:

Lenka_Hal
Kelišová 5281 příspěvků 13.07.18 10:16
@Jarkaa29 píše:
Tak to ti přeji :)
Ja se na dnešní noc vyspala max 3 hodiny protože přítel měl dneska i chrapaci noc takže bohužel nic moc po celkové stránce ale s tím mu bohužel nikdo nepomůže :lol: :lol: :lol:
Ještě že mám dneska volno jinak nevím jak bych dala celodenní směnu :nevim: :zed:

Ale jo, pomuze. Muj muz chrape, co ja utratila penez za ruzne pripravky a nic, pak jsem za par kacek koupila spunty do usi (zvyknes si rychle) a od te doby se bez nich nevyspim nikde. :D

Ottylka
Kecalka 129 příspěvků 13.07.18 10:17
@Lenka_Hal píše:
Ja jsem se drzela toho, ze je jednodussi prestat kojit uplne, nez jen v noci. Takze jsem to „vydrzela“ o trochu dele (do jejich 16mesicu) a pak jsem proste rekla celkove NE. Uz tu prvni noc jsem se vyspala o 100% lip :D

U nás to bylo jak přes kopírák.V 16 mě­sících odstav a od té doby se dcerka v noci víceméně nebudí.

Jarkaa29
Povídálka 23 příspěvků 13.07.18 10:21
@Lenka_Hal píše:
Ale jo, pomuze. Muj muz chrape, co ja utratila penez za ruzne pripravky a nic, pak jsem za par kacek koupila spunty do usi (zvyknes si rychle) a od te doby se bez nich nevyspim nikde. :D

Tak ty jsem už zkusila ale bohužel mě tlačí a vadí mi :lol: stejně jako se sluchátky :lol:

Lenka_Hal
Kelišová 5281 příspěvků 13.07.18 10:23

@Ottylka ..tak. A kdyz ji uz neco budi, tak usne sama bez problemu. Ta nase je treba citliva na horko.

evulkanov
Ukecaná baba ;) 1786 příspěvků 13.07.18 12:01

@Jarkaa29 Bohužel neporadím. Syn bude mít za chvíli 1 rok. Přes den už nekojím, večer usíná kolem 20-20:30 u prsa a pak se budí za hodinu a pak jedeme nonstop, co 2 hodiny až do rána - mezi 6-7 hod.vstáváme. Usne jen u prsa. Někdy si jen žužlá, někdy tahá. Jsem už taky dost vysílená. Zkoušela jsem nedat prso - dudel odmítá, lahev taky, v postýlce nechce být, na rukou se vztekal, talže jsem vždy podlehla a radši lehla do postele a dala mu prso…
A bohužel taky nevím, co s tím :zed: :zed: :zed:

Jarkaa29
Povídálka 23 příspěvků 13.07.18 14:12
@evulkanov píše:
@Jarkaa29 Bohužel neporadím. Syn bude mít za chvíli 1 rok. Přes den už nekojím, večer usíná kolem 20-20:30 u prsa a pak se budí za hodinu a pak jedeme nonstop, co 2 hodiny až do rána - mezi 6-7 hod.vstáváme. Usne jen u prsa. Někdy si jen žužlá, někdy tahá. Jsem už taky dost vysílená. Zkoušela jsem nedat prso - dudel odmítá, lahev taky, v postýlce nechce být, na rukou se vztekal, talže jsem vždy podlehla a radši lehla do postele a dala mu prso…
A bohužel taky nevím, co s tím :zed: :zed: :zed:

Měla jsem to samé a právě že jsem postupně odebrirala kojení. Bez breku to pochopitelně nešlo ale vyšlo to. Vzdy jsem ho hladila, mluvila s ním a nabízela náhražka což byl ten dudel. Postupem času jsem si vytvořila režim na kojení. Tudiz dostává najíst cirka v tu samou hodinu :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >