Noční můry a pláč ze spaní po nástupu do školky

4038
3.9.21 23:26

Noční můry a pláč ze spaní po nástupu do školky

Máte prosím nekdo zkušenost s nočním (skoro konstantním) pláčem a nářkem ze spaní po nástupu do školky? Malý bude mít koncem září 3 roky, ve školce je od středy, zatím 8-12.30 a až na malou krizi dnes ráno (pláč, nechtěl jít, visel na mně, ale prý pak byl po chvíli zase v pohodě) to vypadá, že si vede dobře. Od včerejška ale hrozně blbě spí,… tedy ne že by předtím spal nějak dobře, ale teď je to extrém - pobrekává každých pár minut, kvílí ze spaní, mlátí sebou a vzpíná se), tak přemýšlím, jestli je to běžné a prostě jen CNS zpracovává novou situaci a zážitky anebo jestli je něco špatně… :think: případně co s tím.
Poradí někdo, prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35550
4.9.21 04:10

Mělo by to být přechodné z nové situace. Ale předčasný nástup do školky může být spouštěč nočních děsů(Pavor nocturnus).
Kdyby to trvalo delší dobu, bylo by vhodné poradit se s pediatrem a neurologické vyšetření. Neurolog by posoudil podání medikace. Děti, které trpí Pavor nocturnus, mohou dostat léky k dozrání CNS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
956
4.9.21 05:57

@kat kat naše malá po nástupu do školky (v květnu, v červnu jí byli 3) taky brečela ze spaní, křičela že do školky nechce. Lítala jsem k ní do pokojíčku snad každou hodinu. Byli to úplný histeráky, i přes den když byla normálně vzhůru tak pořád kňourala že do školky nechce. Byla jsem z toho na prášky, chtěla jsem to se školkou vzdát a o rok odložit, aby mě jsme jí nezpůsobili nějaké trauma. Přítel mi říkal ať to vydržím, že zs ten rok by to mohlo být to samé, učitelka ve školce mi říkala že už jí pár maminek taky říkalo, že jim dítě takhle brečí ze spaní a že naše malá je ve školce v pohodě, akorát chvilinku potom co odejdu brečí. Tak jsme to vydrželi a po týdnu a pár dnech bylo všechno v pořádku, dcera zase krásně spí a do školky se těší. Když byla školka o prázdninách na měsíc zavřená tak jsem měla strach že to začne nanovo ale naštěstí ne, do školky se těší a dokonce mě ukecává aby tam mohl spinkat :lol: tak od pondělí jí tam zkusím nechat spát.

To bude dobrý neboj, on si zvykne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11113
4.9.21 06:24

Syn je od narození nespavec a reaguje takhle víceméně na každou větší změnu. Jsou mi čtyři a ještě to nepřestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.9.21 06:31
@kat kat píše:
Máte prosím nekdo zkušenost s nočním (skoro konstantním) pláčem a nářkem ze spaní po nástupu do školky? Malý bude mít koncem září 3 roky, ve školce je od středy, zatím 8-12.30 a až na malou krizi dnes ráno (pláč, nechtěl jít, visel na mně, ale prý pak byl po chvíli zase v pohodě) to vypadá, že si vede dobře. Od včerejška ale hrozně blbě spí,… tedy ne že by předtím spal nějak dobře, ale teď je to extrém - pobrekává každých pár minut, kvílí ze spaní, mlátí sebou a vzpíná se), tak přemýšlím, jestli je to běžné a prostě jen CNS zpracovává novou situaci a zážitky anebo jestli je něco špatně… :think: případně co s tím.
Poradí někdo, prosím?

A jak vite ze je ve skolce pohode, to vam muze tvrdit ucitelka, ale muze to byt I jinak

• Citovat
  • Nahlásit
12793
4.9.21 06:39

Kdyz mi mladsi nastoupil do skolky, kazdy vecer probihalo aspon pul hodiny hysterickeho revu kvuli jakekoliv minimalni blbosti a spal taky hur. Sedlo si to tak mozna po 14 dnech…pritom ve skolce byl podle ucitelek naprosto v pohode, po 2 dnech uz rano vesele stal u dveri. Podle me to ventiloval, je to prece jen zasadni zmena. Dala bych tomu chvilku a snazila se po skolce o co nejvetsi klid, hodne kontaktu atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12793
4.9.21 06:43

Ono to pry deti docela rychle pochopi, ze jsou v jinem prostredi a musi se vic „kontrolovat“ (v ramci omezenych moznosti seberegulace takto malych deti) a pak musi ze sebe to napeti vydat doma…takze me to docela davalo smysl ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4038
4.9.21 06:57

Díky moc všem za uklidnění :hug:
Uvidíme tedy, jak se to bude vyvíjet a pokud by se to nelepšilo nebo dokonce horšilo, zkusila bych domluvit neurologické vyšetření (s tím by problém být neměl, ke všem možným odborníkům už stejně docházíme kvůli OVŘ a nerovnoměrnému psychomotorickému vývoji, ale na neurologii jsme nebyli, takže pediatra určitě žádanku napíše bez problému).

Pro Anonymní: Že je v pohodě kazdou vteřinu pobytu ve školce samozřejmě nevím, ale nemám strach, že by mi učitelky lhaly. Bydlíme na malé vesnici, školku máme 50m od domu, je soukromá - ve třídě 15 dětí na 2 učitelky, z nichž jedna je naše sousedka.. A když se maleho po školce ptám, co a jak, říká, že tety jsou hodné, že si ve školce hrál atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2051
4.9.21 13:13

Asi půjdu trochu proti proudu, ale nechala bych ho doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4038
4.9.21 16:05

@pet p díky za názor, ale o takovém radikálním řešení zatím vůbec neuvažujeme. Synovi se ve školce podle všeho líbí a já brzy nastupuju zpět do práce na plný úvazek. Spíše mi šlo o to zjistit, jak běžné ty noční projevy jsou (zdá se, že vcelku běžné) a případně jak mu pomoci vše v té hlavičce rychleji/lépe zpracovat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2051
4.9.21 19:56

@kat kat Jasně, jen jsem napsala svůj názor. My jsme syna doma nechali (tu možnost jsme měli, protože jsem doma s mladším dítětem) a rozhodně nelituju. Teď to zvládá celkem v pohodě a hlavně se v noci nebudí s brekem a nářkem, že nechce do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat