Noční můry, porucha spánku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
7.5.22 09:47

Noční můry, porucha spánku

Zdravím, je mi 17 let. Už před čtyřmi roky jsem začala trpět na noční můry. Rodiče nad tím mávají rukou a říkají, že to mám z těch krimi podcastů nebo nedejbože hororů (Které sleduji až poslední dva roky). Musím říct, že kolem patnáctého roku mě začaly tyto noční můry dost ovlivňovat v reálném životě. Trvalo mi pár měsíců, než jsem se s tím vyrovnala, a tak jsem často chodila spát se strachem vůbec usnout. V šestnácti jsem se rozhodla, že s tím už něco musím dělat. Začala jsem koukat na úplně jiný žánr filmů, dělat jógu a meditovat. Světe div se, ale pár dní to opravdu fungovalo. Ale nic netrvá věčně, a tak ani ne po třech dnech to zase začalo. Nyní jsem už na noční můry zvyklá, ale mám stále pocit, že to není normální. Noční můry mám aspoň 4× do týdne. Nevíte někdo, co s tím dělat? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
21562
7.5.22 11:13

Zkusím vymyslet co bys mohla dělat ty sama, jeslti se to upraví- tím že si to zvládla změnit už předtím, tak by to mohlo jít. Kdyby to nefungovalo, tak je kam se obrátit, ale většina intervenci co doporučí lékař budou stejně režimová opatření.

Jak vypadá tvůj běžný denní režim - pohyb, zhruba styl straovvání, jak moc se trápíš věcmi a jak moc jsi úzkostná?

Jak vypadají tvoje večery- V kolik chodíš do postele? Jak moc je tma a ticho v místnosti kde spíš? Co děláš tak od 18 hodin do doby než usneš? Jak moc koukáš po setmění na nějaké obrazovky? Usneš snadno? Jak dlouho před usnutím jíš a jaké jídlo to obvykle je?

Kolik vypiješ kofeinu a jiných povzbuzujících látek (černy i zelený čaj, energydrinky a podobné věci)? Co odpoledne a večer?

Co záda a hlava -bolí tě často? Nějaké jiné zdravotní obtíže? Užíváš nějaké léky, přírodní doplňky?

Klidně napiš do pošty, pokud by se ti to nechtělo vypisovat sem - ale jsi tu anonymní a když najdeš tu odvahu to rozepsat, tak to pak může pomoci dalším lidem co budou hledat co s nočními můrami.

Jinak určitě vřele doporučuju tuhle knížku https://www.melvil.cz/…-proc-spime/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5011
7.5.22 18:29
@Barqwe píše:
Zdravím, je mi 17 let. Už před čtyřmi roky jsem začala trpět na noční můry. Rodiče nad tím mávají rukou a říkají, že to mám z těch krimi podcastů nebo nedejbože hororů (Které sleduji až poslední dva roky). Musím říct, že kolem patnáctého roku mě začaly tyto noční můry dost ovlivňovat v reálném životě. Trvalo mi pár měsíců, než jsem se s tím vyrovnala, a tak jsem často chodila spát se strachem vůbec usnout. V šestnácti jsem se rozhodla, že s tím už něco musím dělat. Začala jsem koukat na úplně jiný žánr filmů, dělat jógu a meditovat. Světe div se, ale pár dní to opravdu fungovalo. Ale nic netrvá věčně, a tak ani ne po třech dnech to zase začalo. Nyní jsem už na noční můry zvyklá, ale mám stále pocit, že to není normální. Noční můry mám aspoň 4× do týdne. Nevíte někdo, co s tím dělat? :nevim:

Ahoj, úplně tě chápu, taky mám už několik let několikrát do týdne strašné noční můry, věci, které bych normálně nevymyslela…Ale já horory za život viděla snad jen 2 a to ještě hrozně dávno (je mi přes 30 let) a na nějaké krimi, detektivky apod. jsem se nedívala nikdy, ale za to bych je podle snů mohla psát. Snažím se večer si přečíst něco pozitivního, nemyslet na to, co se děje… ale stejně mi to nepomáhá… Takže bohužel nevím, co s tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat