Noční neklid a kojení/utěšování u prsa

14.7.20 17:50

Noční neklid a kojení/utěšování u prsa

Ahoj maminky, prosím o pár rad. Od porodnice jsme trochu bojovali s kojením (bohužel díky LP v porodnici, která nám nacpala kloboučky se slovy, že já nikdy nebudu kojit bez kloboučku, protože bradavky tohle a dvorec tamto). Po deseti dnech trápení, kdy jsem i bojovala s dostatečnou laktací a odsávala a dokrmovala přes prst, nám sestra od doktora během pár minut ukázala, jak se přisát na prso a byl konec s kloboučkem. :dance: Dělám vše proto, abych měla dostatek mléka, ale nevím. Malej saje z obou prsů. Většinou to je 10-25 minut z jednoho a pak ho přendám, tím se více probudí a saje z druhého (má novorozeneckou žloutenku, tak musím budit během sání). Pak když už usne úplně ho přenesu ke spánku do hnízdečka/postýlky/košíčku. A on se hned probudí, a dožaduje se prsa (mlaskáním, stráním ručiček do pusinky). A já nevím, zda má prostě ještě hlad, nebo potřebuje jen utešit, že ho třeba bolí bříško??? ( neumíme odříhávat, prostě nám to zatím spolu nejde natrénovat). Po nějaké době se ukonejší a jen kouká nebo usne, takže žádný hladový řev se nekoná. Ale i tak, nerada bych ho ochuzovala, kdyby měl ještě hlad, ale většinou když ho přiložím takhle po druhé, tak párkrát dudne a usne. Odolávali jsme dlouho dudliku, tím, že nemá zatím dostatečně silné sání, aby nám to nepokazilo kojení. Ale nakonec jsem to zkusila a stejně ho vyplivl, budu muset najít tvar co mu sedne. Další věc co mě trápí je, že v noci v postýlce, kde spí jen v zavinovačce, celou noc vydává zvuky. Přes den v hnízdečku nebo jinde nic. A v noci toto. Opravdu mě to trápí. Jsou to takové povzdechy, kníkání, gručení, knučení, prostě uši trhající zvuky. Nakojím, uspíme, položíme do postýlky, a po chvíli to začne. A já prostě nevím, zda to dělá ze spaní, nebo zda nemá hlad ještě, nebo zda se mu v té zavinovačce nelíbí (ale nešije sebou ani nekope, jen leží a ručičkama loví okolo sebe, případně do pusy.) Nebo už i přemýšlím, zda ta postýlka nestojí v nějaké zóně, která způsobuje neklid? A já nevím, zda ho budit, nebo zda ho jít znovu nakojit nebo co s ním. Občas stačí udělat šššššt šššššt a je ticho na pár minut. Někdy jsem tak unavená, že myslím, že to i zaspím. Většinou když mě to probudí, kouknu na hodiny, zda už je čas kojení (kojíme po cca 2,5 - 3h - takhle se i přes den budí). A když je to po té hodině, tak prostě kojit nejdu. Mám stále v hlavě, zda by vůbec ještě něco z prsů vycucl. I když vím, že ano, ale jak jsme měli to trápení, tak prostě vím, že za ty tři hodiny toho vycucne dost (párkrát jsme vážili). Dost mě to celé trápí, nevím co a jak mám vyzkoušet. Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Nerada bych ho nějak trápila nebo v něm vypěstovala nějaký pocit nelibosti strádání. Prosím, máte někdo s těmihle dvěma záležitostmi zkušenosti? Zda by opravdu pomohl dudlík a nepokazí nám to kojení, kdy se konečně sehráváme u prsu. A ten noční neklid, a pazvuky, zda je to normální? Nebo co mám tedy vyzkoušet? Zas si říkám, že kdyby měl opravdu hlad, že začne prostě v noci řvát hlady jak tur? A ne jen takto fňukat a grunkat a grumlat atd. Děkuji všem moc za rady! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14.7.20 18:11

Joo a zapomněla jsem napsat, že malému je 15 dní :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1906
14.7.20 18:24

@PetulinekBudulinek ja si myslim, ze tohle vubec neni o hladu, ale o potrebe kontaktu s maminkou :srdce: nabizim prso pri kazde nespokojenosti a neresim, jestli je zrovna cas kojeni nebo ne :) na dudliky bych se vyprdla, to jestli ti to pokazi kojeni ti nikdo predem nerekne a podle me je zbytecne to riskovat :) a taky bys mohla utratit x stovek za dudliky a nemusi si vzit do pusy zadny, at vyzkousis klidne vsechny tvary co existuji :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6482
14.7.20 18:47

Vykasli se prosimte na nejaky koukani na hodinky, kdyz chce, dej mu. Ja mela vsechny deti v posteli, kojily se kdy chtely.
Jo a adrenalin blokuje vylucovani oxytocinu. Takze u kojeni mysli na nejaky hezky misto, kde to mas rada, relaxuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
14.7.20 18:58

Kdyz bude mit hlad, prihlasi se a mrmlani to fakt nebude :D Zvuky me taky znervoznovaly, kazdy dite vydavalo jiny a v jiny intenzite. Nejhorsi to bylo u posledni, musela jsem spat jinde, to se nedalo. Pritom spokojeny mimino :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6863
14.7.20 19:06

U nás bylo mrmlání předstupeň brečení při hladu. Takže mě to vždy vzbudilo, dala prso a prcek spal vlastně nepřetržitě, bez nějakého brečení.
Ale tvoje dítě může být jiné.
Být tebou, tak se nestresuju a dám prso, když cítíš, že to je na prso. Klidně po hodině, je malinký. A nechala bych si ho v posteli, kojila vleže, takže ti odpadne to přendavání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
220
14.7.20 19:32
@Lucie_Sx píše:
U nás bylo mrmlání předstupeň brečení při hladu. Takže mě to vždy vzbudilo, dala prso a prcek spal vlastně nepřetržitě, bez nějakého brečení.
Ale tvoje dítě může být jiné.
Být tebou, tak se nestresuju a dám prso, když cítíš, že to je na prso. Klidně po hodině, je malinký. A nechala bych si ho v posteli, kojila vleže, takže ti odpadne to přendavání.

U nas taky tak :D Malyho (5 mesicu) mam u sebe v posteli, a jakmile zacne neco brblat a kroutit se, dam mu prso a spi dal :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.7.20 20:15

Podle mě chce tebe. Odložíš ho, je nespokojený. To nebude hlady. Nos ho hodně přes den v šátku, nasytí se tvé přítomnosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama