Noční odkrkávání a přebalování miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucimiminko
Stálice 74 příspěvků 27.02.18 18:35
Nocni odkrkavani a prebalovani miminka

Maminky, mam 2 mesicni miminko a krmim z lahve cca co 3-5 hodin. Zajimalo by me, jak to v noci delate, odkrkavate pokazde po krmeni, nebo nechate miminko spinkat? A take prebalujete po kazdem krmeni, ci kolikrat za noc prebalujete? Jelikoz malej trpi na prdiky tak se snazim urputne odkrkavat i v noci po kazdem krmeni a kdyz uz nejakou dobu u krkani stojime pokazde prebaluji. Cetla jsem ale, ze nocni krkani neni treba a ze maminky v noci neprebaluji. Fakt nevadi miminku tolik hodin byt v pocurane plence?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pannda
Kelišová 6374 příspěvků 29 inzerátů 27.02.18 18:45

Já jsem vždy přebalila, nakojila, nechala odříhnout a hajdy do postýlky.. spící dítě jsem nebudila

Malinkydablik
Kecalka 140 příspěvků 27.02.18 18:45

Já poznám přes oblečení, jestli je plenka naditá, nebo ne.. :mrgreen: když je hodně, přebalím, ale u minisvětýlka a malá u toho skoro spí :roll: většinou přebalím 1× za noc. stejně tak 2×, někdy 3× za noc kojím a stihne si odkrknout když ji pokládám do postýlky, když to nestihne tak to neřeším… zbytečně ji nechci rozebírat. ale kojím, nevím jak s UM, to je takové těžší..a jak dlouho mu trvá si odbrknout? u nás i přes den max. do 1 minuty

warita
Kelišová 6944 příspěvků 27.02.18 18:47
@Lucimiminko píše:
Maminky, mam 2 mesicni miminko a krmim z lahve cca co 3-5 hodin. Zajimalo by me, jak to v noci delate, odkrkavate pokazde po krmeni, nebo nechate miminko spinkat? A take prebalujete po kazdem krmeni, ci kolikrat za noc prebalujete? Jelikoz malej trpi na prdiky tak se snazim urputne odkrkavat i v noci po kazdem krmeni a kdyz uz nejakou dobu u krkani stojime pokazde prebaluji. Cetla jsem ale, ze nocni krkani neni treba a ze maminky v noci neprebaluji. Fakt nevadi miminku tolik hodin byt v pocurane plence?

to si pis, ze vadi. Nektere maminky to flakaji, protoze se jim chce spat. Tak prso do pusinky a zatim co male pije, matka u toho usina.

Ja taky krmila flastickou a delala jsem to spis tak, ze zatim co se mi ohrivalo mleko, tak jsem prebalovala. Pak nakrmila, pak jsem odkrkla a nakonec uspavala. Byla to prace na minimalne 40min :D

Malinkydablik
Kecalka 140 příspěvků 27.02.18 18:52

@warita a co přesně tomu miminku vadí? mému očividně nic :lol:

Evelýna 1
Kecalka 275 příspěvků 7 inzerátů 27.02.18 18:54

@Lucimiminko
Ja to měla tak, že dcera byla krmená od začátku z láhve odstříkaným mlíkem a syn byl kojen krátce a pak na UM. Když jsem ohřívala, tak jsem přebalila. Ani jedno z dětí si neodbrkávalo, nikdy jsme neměly problemy s prdíky nebo bolestí bříška. Mohla jsem je držet hodinu a nic.

warita
Kelišová 6944 příspěvků 27.02.18 18:55
@Malinkydablik píše:
@warita a co přesně tomu miminku vadí? mému očividně nic :lol:

a pres den taky prebalujes jednou? Takze valet se nekolik hodin v moci vadi jenom pri dennim svetle. Aha, tak to jo! :mrgreen:

Malinkydablik
Kecalka 140 příspěvků 27.02.18 18:59

@warita tak věř nebo ne, malá fakt čůrá v noci míň, takže když se vzbudí na druhé kojo, má plínku suchou a přece nebudu čekat až se počůrá… :) a dneska jsou ty plinky super, hlavně se to změní v gel a vůbec nemáme prcku nějak zapařenou nebo tak… jsou nám 4 měsíce a ještě jsme neřešili žádnou opruzeninku, ale asi mám v tomhle štěstí, klep klep :lol:

Evelýna 1
Kecalka 275 příspěvků 7 inzerátů 27.02.18 18:59

@warita
Tak pokud @Malinkydablik kojí 2× za noc, tak není hrůza, že přebalí jen 1×. Já bych taky dala přednost dítě nerozebírat a nechat spinkat.
A ano, maminky to občas flákají, ale komu se nechce spát? Spokojená maminka=spoko­jené dítě.

Malinkydablik
Kecalka 140 příspěvků 27.02.18 19:03

A já to neflákám, přiznám, že vstávání je děsný, ale než se malá napije já ožiju a třeba půl hodiny jsem vzhůru, jdu si udělat čaj, mrknu na emimino… :mrgreen: jakoby mě to kojení nakoplo, taky se vám to stává??? 

dickys
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 27.02.18 19:06

Já zezacatku poctivě prebalovala a odkrkavala i v noci, zpětně mi přijde, že jsem to zbytečně hrotila. Druhé dítě budu prebalovat rovnou až to bude potřeba a odkrkavat 15 minut teda rozhodně uz nebudu a radši se pořádně vyspím :)

Zkai
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 46 inzerátů 27.02.18 19:10

Když si nekrkne tak ma pak akorát prdiky a ne po každý si s nima poradi. A prebalovala jsem u každého krmeni a ještě nám v porodnici říkali ze nejdřív prebalit, aby se pacholik vzbudil a věnoval se jidlu.

Soňa Zacharová
Závislačka 3297 příspěvků 27.02.18 19:12

@Lucimiminko U syna jsem to řešila při každém probuzení přebalit, nakrmit, odkrknout a dát do postýlky práce cca půl hodiny. Budil se co 3 hodiny nakonec čím víc byl starší tak začal mít problém se spaním v noci teď mu bude 3,5 a budí se stále v noci. U dcery jsem zásadně v noci nepřebalovala, nedávala krkat jen pouze nakrmila a díky tomu mi spí v noci a to ji jsou 2 roky ta se vzbudí jen když ji něco bolí zuby nebo když je nemocná

warita
Kelišová 6944 příspěvků 27.02.18 19:16
@Malinkydablik píše:
@warita tak věř nebo ne, malá fakt čůrá v noci míň, takže když se vzbudí na druhé kojo, má plínku suchou a přece nebudu čekat až se počůrá… :) a dneska jsou ty plinky super, hlavně se to změní v gel a vůbec nemáme prcku nějak zapařenou nebo tak… jsou nám 4 měsíce a ještě jsme neřešili žádnou opruzeninku, ale asi mám v tomhle štěstí, klep klep :lol:

tak jestli vubec necura, tak pak ok. Nase mala curala den i noc. I dost pila, a nejak ta tekutina jit musi.

warita
Kelišová 6944 příspěvků 27.02.18 19:18
@Evelýna 1 píše:
@warita
Tak pokud @Malinkydablik kojí 2× za noc, tak není hrůza, že přebalí jen 1×. Já bych taky dala přednost dítě nerozebírat a nechat spinkat.
A ano, maminky to občas flákají, ale komu se nechce spát? Spokojená maminka=spokojené dítě.

Jo, spokojenosti a spanku jsem si prvni mesice moc neuzila. A u nas se vstavalo 3× za noc. Ale ja se stridala s manzelem, protoze pod 30min to proste nebylo mozne dat. Dost casto co vstavani, to hodina prace…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Malá vzpomínka na Malou: 12 fotek roztomilé Táni, které jste ještě neviděli!

Říkejte si, co chcete, ale Taťána Malá nám bude chybět! Exministryně... číst dále >

Marešova exmanželka měla vážnou nehodu: Spadla na vodních lyžích!

První manželka Leoše Mareše Monika Poslušná Marešová nebude mít zrovna hezké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Napřed porodím a pak se vdám. Jméno vybere dcera, říká Eliška Kaplický

Eliška Kaplický (40) zakládá po devíti letech novou rodinu. „Tentokrát to... číst dále >

Měla jsem nálepku rozmazlené princezny, říká jetsurfařka Bravencová

Jako dítě Martina Bravencová s rodiči hodně cestovala. Díky tomu měla spoustu... číst dále >

Reklama