Reklama

Noční počůrávání i přes plínku u 4 letého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

milwinka
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 28 inzerátů 28.11.17 20:33
Noční počůrávání i přes plínku u 4 letého

Ahoj maminky, mám 4 letého syna, přes den je bez plínek od 2 a čtvrt roku, ovšem v noci má plínky stále…to samotné by mi až tak nevadilo, ale i přes to že má plínku tak se počůrává až tak že mu plínka proteče… Takže téměř každou noc nás v noci vzbudí s tím že má mokré pyžamu a přitom má plínku. Zkoušeli jsme různé druhy plínek, ale každá proteče. Těsně před spaním se jde vyčůrat, těsně před spaním už nic nepije, u postele žádné pití nemá a přesto se skoro vždy uprostřed noci vzbudí celý mokrý, plínka je celá nacucaná, jeho pyžamo i povleční mokré, takže ho musím téměř každou noc kompletně převlékat. :-( Při tomto probuzení se jde vždy ještě i vyčůrat (přestože už je celý počůraný). Co s tím? Máte s tímto někdo zkušenost?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Fofrník
Závislačka 3351 příspěvků 28.11.17 20:37

@milwinka Tak pokud se počůrává ve 4 letech myslím že je to na doktora. (To nemyslím zle.) :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 20:40

@Fofrník není. Ve spaní se to neřeší do 5 let. Řešila jsem to se synem, měl plínu do 5 let. Měsíc před narozeninama mu to seplo. Je to nezralost. Řeší se to po 5. narozeninách, když se neprokáže nějaká vada, tak dostanou děti léky na zadržování tekutin :zed:

@milwinka syn měl plínu do 5 let, ke konci jsem kupovala ty extra na noční počůránvání (Huggies, DM) a ty vydržely víc.
Mladší se pořůrává taky, je mu 3,5 roku. Dávám mu Huggies Pants a ty celkem drží.

kure87
Nováček 4 příspěvky 36 inzerátů 28.11.17 20:43

Já mám tříletáka 18kg a používáme tyhle Plenkové kalhotky Dry Nites pro chlapce s váhou 17-30 kg.Jsou sice dražší ale vydrží opravdu celou noc. Mají i ještě jednu větší velikost. A objednávám je na alze nebo na pilulka.cz

mayunka
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 28.11.17 20:43

Ahoj, bud v klidu. Synek mel taky do 4 let plinu na noc. Jednoho krasneho dne mi rekl : Mami, uz nechci plinku na spani. Tak jsem mu rekla, ze se nesmi pocurat. A bylo.. Ze dne na den a bez stresu :) @milwinka

milwinka
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 28 inzerátů 28.11.17 20:45
@Anonymní píše:
@Fofrník není. Ve spaní se to neřeší do 5 let. Řešila jsem to se synem, měl plínu do 5 let. Měsíc před narozeninama mu to seplo. Je to nezralost. Řeší se to po 5. narozeninách, když se neprokáže nějaká vada, tak dostanou děti léky na zadržování tekutin :zed:@milwinka syn měl plínu do 5 let, ke konci jsem kupovala ty extra na noční počůránvání (Huggies, DM) a ty vydržely víc.
Mladší se pořůrává taky, je mu 3,5 roku. Dávám mu Huggies Pants a ty celkem drží.

Díky moc, zkusím tedy ještě tyto plínky cos mi poradila. Momentálně máme Pampers sleep and play, tak třeba ty Huggies budou lepší. Díky i za uklidnění, taky doufám, že můj syn ještě dozraje a nebudou potřeba žádné léky, vydržím s nervama do 5 let, teď jsou mu čerstvě 4.

milwinka
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 28 inzerátů 28.11.17 20:46
@kure87 píše:
Já mám tříletáka 18kg a používáme tyhle Plenkové kalhotky Dry Nites pro chlapce s váhou 17-30 kg.Jsou sice dražší ale vydrží opravdu celou noc. Mají i ještě jednu větší velikost. A objednávám je na alze nebo na pilulka.cz

Super, díky za tip! Tak ty taky zkusím.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 20:49

@milwinka Sleep and Play mi nevydržely ani u mimin. My teď s 3,5letým střídáme Huggies Pants a Pampers Premium Pants. Oboje mi přijdou srovnatelné. Akorát Huggies má i velikost 6, tak jsem je zkoušela, abych věděla, kam budeme přecházet.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 20:51

@milwinka ty Dry Nites jsem myslela těmi Huggies pro větší děti. Na podobném principu mají i plíny v DM, nevím jak se přesně jmenují, ale jsou pro velké děti, co trpí nočním pomočováním.

Fofrník
Závislačka 3351 příspěvků 28.11.17 20:54

@milwinka Tak jak to tu tak čtu docela žasnu. Je to asi normální. Bral jsem to podle našich dětí. Zhruba tak od 2,5 let jsme plínky nedávali (nebylo potřeba). Je pravda že se sem tam došlo taky k „nehodě“ ale třeba jednou za tři, čtyři měsíce.(Nemoc, velká únava po náročnějším dnu apod.)

milwinka
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 28 inzerátů 28.11.17 21:01
@Anonymní píše:
@milwinka Sleep and Play mi nevydržely ani u mimin. My teď s 3,5letým střídáme Huggies Pants a Pampers Premium Pants. Oboje mi přijdou srovnatelné. Akorát Huggies má i velikost 6, tak jsem je zkoušela, abych věděla, kam budeme přecházet.
@Anonymní píše:
@milwinka ty Dry Nites jsem myslela těmi Huggies pro větší děti. Na podobném principu mají i plíny v DM, nevím jak se přesně jmenují, ale jsou pro velké děti, co trpí nočním pomočováním.

Aha, super, určitě je zkusím, ty jsem ani neznala. Já právě používám ty Sleep and play na spaní i u mladšího a tomu to (zatím) nikdy neproteklo. Vůbec jsem netušila že existují i takovéto speciální plínky na noční pomočování. Už jsem si je vygooglila, určitě je koupím. My jsme zatím zkoušeli jen samé obyčejné plínky, ale teď určitě vyzkouším toto, fakt moc díky za tip!!

milwinka
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 28 inzerátů 28.11.17 21:10
@Fofrník píše:
@milwinka Tak jak to tu tak čtu docela žasnu. Je to asi normální. Bral jsem to podle našich dětí. Zhruba tak od 2,5 let jsme plínky nedávali (nebylo potřeba). Je pravda že se sem tam došlo taky k „nehodě“ ale třeba jednou za tři, čtyři měsíce.(Nemoc, velká únava po náročnějším dnu apod.)

Tak to ti závidím. Moje kamarádka mi taky říkala že její děti jsou od 2 let bez plínek ve dne i v noci- že se prý naučili odplenkovat se přes noc ve stejnou dobu jako přes den, že prostě od dvou let přestali plínky úplně používat a taky se strašně divila že u nás tomu tak není. Podle mě to můj syn nedělá schválně. Přes léto jsem mu i zkoušela nedávat žádnou plínku, jako aby se „ponaučil“, ale efekt to nemělo vůbec žádný, jen jsem denně převlékala celou postel. Prostě spí fakt hodně tvrdě. A mladšímu je rok a třičtvrtě, přes den je bez plínek od 17 měsíců, ale na noc má ty plínky taky. Vůbec nevím jak mám ty děti naučit tu noční fázi odplenkování. Závidím všem co to své děti vůbec nemuseli nijak učit a odplenkovali se kompletně ve dne i v noci.

zrcadlo
Kelišová 6746 příspěvků 28.11.17 21:11

U nočního pomočování je opravdu ta věková hranice normy mnohem dál, protože jsou děti, které se v noci prostě nejsou schopny samy probudit (resp. zdá se jim třeba sen, že vstávají, jdou na záchod nebo nočník, sedají si, pak zase vstanou apod.). Můj čerstvě čtyřletý syn dokonce i zaspí to počůrání - tzn. nevzbudí ho ani to mokro, když je bez plíny (pokud není výrazná zima a je v teploučku). Dávám natahovací plíny z DM, a kolem 23h tedy budím a posadím na nočník vedle postele, on se polospící vyčůrá a pak ráno už to má tak napůl - některé dny se probudí dřív než vyčůrá, některé dny má v plíně mokro. To noční buzení z hlediska nějakého urychlení učení nočního vstávání nijak nefunguje, dělám to jen proto, že ho to skoro nevzbudí a když je alespoň občas ráno suchá plína, tak z toho má opravdu radost (když ho v noci nevzbudím, tak se počůrá v 99% a není to až ráno - už v noci má prostě mokro, počůrá se v tom tvrdém spaní a samotného ho to mrzí).
Kdybych si měla vybrat dávat preventivně vyčůrat nebo převlékat každou noc postel i jeho a držet ho tak vzhůru podstatně déle, tak radši budu preventivně budit.

Zabatko
Závislačka 4209 příspěvků 28.11.17 21:11
@Fofrník píše:
@milwinka Tak pokud se počůrává ve 4 letech myslím že je to na doktora. (To nemyslím zle.) :kytka:

Není to zatím na doktora, moje dcera bude mít v únoru 5 let a zatím nás nikdo nikam neposlal. Je prostě nezralá. Je mokrá každou noc, má plínky. Jinak je chytrá, šikovná, ale prostě jí to ještě neseplo. Dokonce do 7 let se počůrává velké množství dětí, můj syn byl občas v noci durch ještě v 9 letech, teď je mu skoro 11 a už je OK. Nejstarší dcera byla v noci suchá od 2,5 let. Nenaděláš nic. :nevim:

Alyss1
Závislačka 2776 příspěvků 7 inzerátů 28.11.17 21:16

Sleep and play je na nic. Bud ty Dry nites ale jsou drazsi. Nam se osvedcilo kupovat ty nejvetsi pro nejvetsi vahovou kategorii. I treba daleko vic nez realne ma. Pampers 6 pants sedeli nejlepe.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >